Proč nejsou dentální implantáty kryté pojištěním? 2 nejlepší důvody proč!

Zajímá vás také, proč nejsou zubní implantáty kryty pojištěním? Pokud jde o úsporu peněz, pojišťovací firmy jsou vždy ve střehu. Pojišťovny s největší pravděpodobností podnikají, aby vytvářely zisk, a ne aby udržovaly lidi zdravé. Zubní implantáty jsou drahé, zvláště pokud jich potřebujete hodně.

O problémech se zubním pojištěním se hovoří již nějakou dobu, včetně toho, proč to pro vás nemusí být nejlepší volba a jak může být gigantická ekonomika zastaralá.

Na druhé straně zubní implantáty znovu a znovu ukazují, proč zubní pojištění nemusí být vaší nejlepší finanční volbou. I když jsou zubní implantáty fantastickou možností léčby, proč tolik zubních pojišťoven odmítá pokrýt náklady? Zde je několik možností, které je třeba zvážit.

Důvody, proč nejsou zubní implantáty kryty pojištěním

Proč tedy nejsou zubní implantáty kryty pojištěním?

#1. Není to experimentální

Je důležité si uvědomit, že zubní implantáty nejsou pro vědce testovacím předmětem. „Experimentální“ označení terapie způsobuje, že se pojišťovny zdráhají ji pokrýt. Způsob, jakým jsou zubní implantáty vysvětleny, není tímto způsobem. Od zavedení prvních zubních implantátů uplynulo více než půl století. Od jejich zavedení byly zubům implantovány miliony zubů a několik studií zkoumalo jejich účinnost. Bylo prokázáno, že zubní implantáty jsou účinné, bezpečné a mají dlouhou životnost.

Na rozdíl od běžného názoru není chirurgie implantátu experimentální technikou. Od zavedení prvního implantátu před více než 50 lety je mnoho lidí považovalo za důvěryhodnou alternativu pro náhradu ztracených zubů.

#2. Chtějí se vyhnout vysokým nákladům

Zubní implantáty jsou pro většinu lidí mimo dosah kvůli vysokým nákladům. Cílem každého podnikání je maximalizovat zisk a pojišťovny nejsou výjimkou. U každé pojistky chce firma dosáhnout zisku a přitom poskytovat adekvátní péči. Kvůli nadměrným nákladům na zubní implantáty mnoho zubních pojišťoven nepokryje náklady na jejich vložení do úst pacientů. Zubní můstky a částečné protézy jsou proto většinou poskytovatelů pojištění považovány za dobré řešení pro výměnu zubů.

Je chybou nechat cenu terapie určovat kvalitu péče, kterou dostanete. Navzdory vysokým nákladům zůstávají zubní implantáty nejlepší volbou pro náhradu chybějících zubů. Implantát, o který se dobře staráte, vám může vydržet po zbytek vašeho života.

Zubní implantáty také zlepšují žvýkací schopnosti. Protože jsou trvale připevněny k zubům, na rozdíl od snímatelných zubních protéz se v ústech nepohybují. Aby se zabránilo ztrátě kostní hmoty a zlepšilo se vaše dlouhodobé zdraví zubů, implantátový šroub stimuluje vaši čelistní kost stejným způsobem jako kořen zubu. Možná si budete chtít přečíst, co je důležitou vlastností plánu pojištění zubních výdajů.

Účely zubních implantátů

Zubní implantáty jsou kritické z důvodu jejich praktičnosti, estetiky a celkového vlivu na kvalitu života pacienta, který je dostává. Na rozdíl od pojišťovacích firem, které nevnímají nic jiného než nevýhody, ano. Většině jednotlivců by prospělo, kdyby krytí vyžadovalo zubní pojištění vyžadované pro každého, ale k tomu pravděpodobně nedojde, protože lidé spíše věří, že náklady na pojištění převažují nad výhodami, které poskytuje. Tomu oni věří. Možná budete chtít vědět více o zubních implantátech.

#1. Kosmetika

Kosmetické procedury, jako jsou zubní implantáty, nemusí být kryty zubním pojištěním, protože jsou považovány za volitelné. Příkladem postupu, který není hrazen pojištěním, je bělení zubů. To dává smysl, vzhledem k tomu, že pojišťovny mají podporovat spíše dobré zdraví než jen fyzický vzhled (i když ty dvě často jdou ruku v ruce).

#2. Podpora

Zubní implantáty neposkytují pouze funkční a estetické výhody. Spíše nabízejí širokou škálu užitečných služeb, které by mělo být hrazeno ze zdravotního pojištění, aby si je mohli užít všichni Američané.

Zubní implantáty poskytují strukturální podporu čelistní kosti a dásní. Když vám zubní lékaři nebo jiní zubní specialisté vyjmou přirozené zuby, vaše tělo začne ztrácet kost, která slouží k podpoře těchto zubů. Díky tomu nemusí být zuby v dohledné době nahrazovány, což jim umožní zůstat zdravé.

Proč by se pojištění mělo vztahovat na zubní implantáty?

Zubní implantáty vydrží mnohem déle než přirozené zuby. Má životnost, které se žádná jiná terapeutická metoda nevyrovná. Ve srovnání s jinými formami náhrad mají zubní implantáty životnost 40 až 50 let. Zubní implantáty, které se snadno udržují, navíc vydrží dlouho ve srovnání s těmi, které jsou náročnější na údržbu. K udržení zdravých zubů stačí kartáčování, používání nitě a pravidelné návštěvy zubaře.

Ostatní závisí na pevnosti vašich přirozených zubů, aby je udržely na svém místě. Částečné zubní náhrady zahrnují háčky a spony, které se hodí přes vaše ostatní zuby, zatímco zubní můstky spočívají přímo na vašich přirozených zubech.

Mohlo by to poškodit ostatní zuby v ústech; v důsledku toho se zvyšuje pravděpodobnost náhrady. Ve srovnání s typickými zubními implantáty však mají zubní implantáty vynikající výsledky v oblasti dlouhodobé spolehlivosti a spolehlivosti. Pochopte, proč pojištění nezahrnuje zubní implantáty.

Je to Wrap!

Nyní jste zjistili, proč nejsou zubní implantáty kryty pojištěním. Ačkoli je to lepší alternativa pro vaše orální zdraví než jiná řešení pro obnovu díky podpoře vašich dásní a kostí, poskytovatelé pojištění se jim vyhýbají. Možná budete chtít přečíst související články, například o tom, jak získat léčbu zraku krytou pojištěním a kdo přijímá pojištění zraku Davis.