Jak utěsnit komínovou trubku na dřevo? 3 snadné kroky k následování

Otázkou je: jak utěsnit komínovou trubku na dřevo? Časem by se flétna mohla pravidelně opotřebovávat a vyžadovat nové barvení. Kromě toho to může pro váš dům znamenat špatné zprávy, jako je nepohodlný design, větší spotřeba energie a nemluvě o odkrytém kouřovodu, který by mohl poškodit interiér vaší budovy.

Krb, pec nebo dokonce topení může mít kouřovod. Zařízení je nutné k vyprazdňování výfukových plynů a vedlejších produktů ke spalování, což zajišťuje, že váš dům je bezpečný a bez znečištění. Odvod spalin navíc zajišťuje bezpečné větrání většiny topných součástí ve vaší domácnosti. Pokud to však nebude řádně utěsněno, může to v budoucnu znamenat spoustu nákladné údržby.

Proč je důležité utěsnit komínovou rouru?

Uvnitř komína jsou komínové trubky. Většina kouřovodů je rovná, izolovaná a obvykle jsou vyrobeny z tepelně odolných a energeticky úsporných materiálů, jako jsou cihly, dlaždice a keramika, pro lepší odvod žlabů. Oxid uhelnatý je nejčastějším bezpečnostním problémem pro komíny a plynová kamna. Proto je nezbytné zajistit, aby vaše kouřovody byly dostatečně stíněné a zajištěné.

Protože konvenční krbová klapka uniká, je utěsnění proudu krbu mimo sezónu chytrý nápad, pokud ho nepoužíváte. Není to stejné jako stínění proudu, který vede po délce komína. Pokud krb nepoužíváte, můžete komín zaclonit z domova, abyste se vyhnuli průvanu. Těsnění ze silikonového kaučuku nebo nafukovací tmel jsou dvě možnosti snadného utěsnění komína. Oba jsou při stínění kouřovodu účinnější než běžné tlumiče a jejich cena je mírná.

Jsou k dispozici od chemických, zednických a internetových dodavatelských společností.

Techniky těsnění spalin

Standardy vůle konstrukce jsou zahrnuty do stíněných materiálů používaných k řízení toku (pec, topný systém nebo komín). Například stavební předpisy obecně vyžadují 1palcový odstup od kovových kouřovodů, protože kouřovody z jakéhokoli zdroje paliva jsou extrémně horké.

Společnost Energy Star také doporučuje speciální materiály pro konkrétní topná zařízení pro průtoky, větrací otvory a potrubí. V pecích a ohřívačích vody byste například měli používat vysokoteplotní, pozinkované kovové trubky, hliníkové lemování a silikonové chlazení. Hliníkové lemovací trubky z cihel nebo kovu by měly být použity obdobně pro krb a vysokoteplotní silikonové lisovací trubky.

Pro instalatérské práce musí být použita litinová nebo PVC trubka a rostoucí forma nebo těsnicí plocha vyplněna.

Kroky k utěsnění komínu na dřevo

Jak utěsnit komínovou rouru na dřevo? Spolu s komínem je stínění kouřovodu. Pokud máte zásadní zájem o rekonstrukci domu, můžete si postavit kouřovod. Ačkoli nemusíte být odborník, měli byste provést inspekci, abyste se ujistili, že je vše na správném místě. Pojďme se tedy naučit, jak utěsnit kamennou trubku.

Krok č. 1. Vyčistěte komín

Než cokoli jiného, ​​musíte nejprve vyčistit komín. Nikdy nemůžete být příliš ostražití ohledně oxidu uhelnatého a vedlejších produktů spalování. Stínění kouřovodu je součástí procesu montáže. Za prvé, komín musí být řádně vyčištěn. Zbavte se veškerých odpadků, hmyzu nebo starých sazí.

Krok č. 2. Zkontrolujte poškození

Pokud si při prohlídce všimnete chybějících cihel nebo poškozeného zdiva, měli byste kontaktovat odborníka a instalaci odložit. Kouřovod je vyroben z kovových plechů. Rozložte listy a zarolujte je, aby se vešly do komína, a připevněte je po stranách šrouby.

Krok č. 3. Přidání řetězce

Do sady kouřovodu můžete přidat provázek, který vám umožní umístit listy do komína a zajistit je k víčku. Kouřovod se potom vloží do komína a spustí se dolů. Poté se kouřovod zastíní páskem, který je součástí dodávky. Opět je nutné omezit tok, aby se zabránilo výparům z domu.

Komínová potrubí a kamna

Trouby a krbová potrubí se nacházejí v kamnech na dřevo nebo plyn. Trubky putují od kamen do komína, který vede přímo do komína a eliminuje plyny. Pokud máte krbová kamna na dřevo nebo plyn, musí být krbová trubka utěsněna ke komínu.

To je přímočarý postup, počínaje trubkou pece v souladu s komínem.

Komínová trubka je na jednom konci stlačena a vy zasunete trubku kamen a pevně ji přitlačíte k sobě. Dále musíte kovový plech vyvařit pomocí pravého kotlového bitu a připevnit plech na překrývající se trubku kamna pomocí samořezných šroubů. Kouřovody jsou k dispozici v mnoha formách a průměrech. Každopádně byste chtěli navštívit tento článek a zjistit, co je to katalytická kamna na dřevo.

Je to Wrap!

Jak utěsnit komínovou rouru na dřevo? Jak vidíte, existuje několik typů trubek, včetně kamen, komínů a kouřovodů. Každý z nich je snadno zobrazitelný a nevyžaduje žádné zvláštní porozumění. Ujistěte se, že je jakákoli díra zakrytá, protože jakákoli trubka, kterou použijete, musí z vašeho domu vhodně odstranit nebezpečné plyny.

Tento proces není tak těžký, jak se zdá, že? Jednoduše mějte na paměti kroky k utěsnění komínového potrubí dřevěných kamen a techniky utěsnění kouřovodu, můžete to udělat správně. Bez ohledu na to, stará kamna na dřevo vykazují spoustu problémů. Jedním z příkladů je toto téma na téma „Proč kouří moje kamna, když otevřu dveře?“ Můžete si to přečíst, abyste to pochopili. Opět platí, že stará kamna na dřevo jsou náchylná k poškození. Proto byste je měli pravidelně čistit a udržovat. To je vše.