3 účinné kroky, jak snadno ošetřit usazenou plíseň

Potýkali jste se v poslední době s mnoha plísněmi, že vědět, jak zacházet s plísněmi usazenými, je evidentně nutné? Nebojte se, protože v tomto článku budeme hovořit o tom, jak přesně se s tím můžete bezpečně a adekvátně vypořádat!

Ušpiněnou plíseň lze nalézt především mimo váš domov. Ačkoli se běžně vyskytují na listech, ušpiněné plísně lze pozorovat také na venkovním nábytku, plotech, kamenech a prakticky na čemkoli, co jste umístili venku.

Pokud si nejste jisti, zda je vaše zahrada rozhodně tím, čím trpí plíseň za sazemi, tyto formy mají velmi definitivní vzhled. Stejně jako saze, které vidíte v komíně vašeho domu nebo na výfukovém potrubí auta, jsou začištěné plísně černé a způsobují škody jako škůdci.

Ošetření ušpiněných plísní

Ušpiněná plíseň vypadá jinak než běžná plíseň a vyžaduje jiné ošetření k úplnému zmírnění ve srovnání s běžnými, které obvykle vidíme. Zde je několik kroků, které můžete provést při řešení těchto zašpiněných forem.

Krok č. 1. Identifikujte a zlikvidujte hmyz způsobující plíseň

Ve chvíli, kdy potvrdíte, že problémem je usazená plíseň, musíte zjistit, co to způsobuje. Ušpiněné plísně na listech rostlin a venkovním nábytku se tvoří na cukernaté tekutině zvané medovice, kterou hmyz vylučuje jako odpad.

Než se budete zabývat samotnou plísní, musíte se nejprve ujistit, že ti, kteří produkují její zdroje, jsou pryč, abyste mohli problém vyřešit jednou provždy. U hmyzu produkujícího medovici jsou obvykle tři: mšice, molice nebo šupina.

Rozšířené začištěné plísně usnadní identifikaci příčiny, protože plíseň znamená více hmyzu, který je snadněji rozpoznatelný. Jakmile je najdete a identifikujete, sežeňte si v zemědělském obchodě vhodný insekticid, noste své OOP a oslovte hmyz.

Pokud máte pocit, že budete potřebovat profesionála, zde je návod, jak napsat zprávu o plísni, abyste s nimi mohli správně komunikovat.

Krok č. 2. Umyjte infekci mýdlem

Poté, co se vypořádáte s hmyzem, se nyní začnete zabývat samotnými zašpiněnými plísněmi. Pokud jste pozorovali tyto plísně, jsou zcela odlišné od těch běžných, které vidíte na chlebu nebo pod dřezem.

Ušpiněné plísně jsou jako ztvrdlé vločky černých šupin, které příliš ulpívají na vaší rostlině nebo nábytku. To je to, co to dělá pro rostliny problematické, protože i když přímo nezabíjejí vaše rostliny, usazené plísně blokující sluneční světlo brání listům ve výrobě potravy.

Násilné odstraňování ztvrdlé začištěné formy může způsobit poškození a promáčkliny, proto doporučujeme dělat to kousek po kousku, trpělivě. Nejprve vytvořte roztok insekticidního mýdla na listí nebo dřevěné konstrukce a saponátu s bělidlem na plastové.

Pomalu nalévejte mýdlový roztok na infikovaná místa a nechte asi 10 minut máčet, aby plísně změkly.

Krok č. 3. Opláchněte mýdlo a plíseň

Po uplynutí deseti minut můžete mýdlový roztok opláchnout. Pokud jsou infikované oblasti měkké listy, možná budete chtít být co nejšetrnější, abyste nakonec nezabili svou rostlinu spolu s plísněmi.

Pokud se forma po jednom umytí nesundá, můžete proces opakovat další den. Pokud je to měkká rostlina, aby měla čas dýchat, opakujte, dokud nezmizí všechny plísně.

U složitých objektů nebo statných vzrostlých rostlin můžete proces později snadno zopakovat.

U pevných konstrukcí, jako jsou ploty a nábytek, můžete plísně po namočení mýdlem vydrhnout, abyste urychlili čištění. Při práci s insekticidy a bělidly se vždy ujistěte, že používáte rukavice a respirátory.

Pokud jste zvědaví, proč jsou plísně vždy kolem, zde jsou příčiny plísní mimo dům.

Co můžete použít k hubení ušpiněných plísní?

Zabíjení zašpiněných plísní začíná zabíjením toho, co je způsobuje. Zatímco takový zahradní hmyz je užitečný pro jiné organismy a prakticky nezpůsobuje žádné významné škody lidem, jeho přemnožení kolem vašeho domova a nemovitostí způsobuje problémy, které by bylo nutné řešit.

Ušpiněné plísně lze vyřešit odstraněním důvodu jejich existence na vašem pozemku. V případě, že jsou již uvnitř a způsobují problémy, můžete odpovídajícím způsobem použít insekticidní mýdlo, detergent a bělidlo.

Můžete také přidat tlakovou vodu k opláchnutí infikované oblasti pro rychlejší odstranění plísní z pevných povrchů.

Existuje přírodní lék na začištěné plísně?

Pokud mluvíme o přírodním léku na začištěné plísně, pak by odpovědí byl čas. Po odstranění zdroje medovice, kde plísně začínají a dále rostou, budete muset počkat, až plísně zmizí.

Když jejich zdroj potravy zmizí, tyto začištěné plísně se přirozeně přestanou vylidňovat. Pokud byste místo toho nechali přirozený řád, aby se se zbytkem vypořádal, buď déšť a přírodní povětrnostní vlivy tyto plísně odnesou, nebo napadané listí prostě opadne a bude nahrazeno novými.

Závěr

Zabývání se venkovními věcmi vás vede k tomu, že víte, jak zacházet s plísní u sazí, kterou jste právě objevili. Stejně jako každý problém vyžaduje, abyste odřízli příčinu a případně pokračovali v šíření a poté odstranili již hotový problém.