2 užitečné způsoby, jak odstranit plíseň z nedokončeného dřeva

Odložte své starosti stranou, protože vás provedeme návodem, jak odstranit plíseň z nedokončeného dřeva. Napadení plísní, které si pohrává s vaším oblíbeným nábytkem, sádrokartonem nebo čímkoli jiným, je pro vaše oko nepříjemné.

Nemluvě o tom, že některé druhy plísní mohou být nebezpečné pro lidské zdraví. Pokud vás zajímá, mohou plísně vyvolat astmatické a alergické reakce.

Většina dřevěného nábytku je vodotěsná, utěsněná odolným vodoodpudivým materiálem. Některé jeho části však zůstávají neošetřené. Dřevo je porézní materiál, kam mohou bakterie volně vstupovat bez ochrany.

Známky houbového poškození dřeva

Na nedokončeném dřevě lze snadno zjistit poškození houbami. Často jsou způsobeny vysokou vlhkostí. Dále se jim daří na tmavých a vlhkých místech.

Nepříjemný zápach

Sledování pachu je první věcí, kterou zjistíte. Kyselý nebo „zatuchlý“ zápach je přítomen, když plísně zabírají.

Bílé spory

Plísni mohou růst extra dlouhé prameny, dokud se nedostane na povrch. Tvoří se v kruhových tvarech, a proto jsou bílé spory.

Černé pruhy

Pokud je uvidíte na svém dřevě, jednejte okamžitě. Černá plíseň je nebezpečná pro jednotlivce na mnoha úrovních. Také známý jako Stachybotrys chartarum, tento typ plísně může uvolňovat mykotoxiny úzce spojené s otravou.

2 způsoby, jak eliminovat plísně na nedokončeném dřevě

Metoda č. 1. Pro mírné napadení

Krok č. 1. Používejte ochranné pomůcky

Protože je forma stále na nízké úrovni zamoření, můžete si nasadit masku, rukavice a ochranu očí. Spóry plísní vám mohou způsobit kýchnutí. Pokud máte základní zdravotní stav, je nejlepší zabránit tomu, aby se stalo to nejhorší.

Krok č. 2. Zkontrolujte oblast

Je to hračka pro formy, ale jsou chvíle, kdy je nemůžete ani vidět. Vypadají jako špinavé pruhy prachu, ale neodcházejí rychle.

Vytvořte si testovací sadu pro kutily, která se skládá z vatového tamponu a 2–3 kapek bělidla. Nalijte bělidlo na špičku Q a spusťte ho spolu se dřevem. Pokud oblast přijde čistá, pak je plesnivá.

Krok č. 3. Mokrou plíseň

Zbytky plísně mohou plavat ve vzduchu, který můžete potenciálně vdechnout. Připravte si kbelík s teplou vodou a hadrem. Utřete hadřík teplou vodou a vyždímejte jej.

Krok č. 4. Vydrhněte vadu dřeva

Zkombinujte jeden díl bělidla se dvěma díly vody v kbelíku. Uhaste kartáč a začněte drhnout. Buďte opatrní, protože nedokončené dřevo se může rozpadat.

Krok č. 5. Pískujte to

Než se pustíte do tohoto kroku, ujistěte se, že je dřevo suché. Mírné zamoření plísní je snadný úkol. Uchopte brusný papír se zrnitostí 110 a zbrouste zbývající formy.

Metoda č. 2. Pro tvrdohlavé odvážné

Krok č. 1. Nasaďte si správné OOP

Podle EPA byste měli používat osobní ochranné prostředky. Pokud pracujete pouze na malém projektu, vyberte si ze tří úrovní jednu úroveň.

První kategorií jsou minimální požadavky na OOP. Jsou to následující: respirátor N-95 (lékařská maska), brýle nebo ochrana očí a nakonec rukavice. Budete zvládat nebezpečí, takže musíte být opatrní.

Krok č. 2. Určete poškození

Plísně jsou organické materiály, které sežerou cokoli a způsobí, že se dřevo časem rozpadne. Mějte na paměti, že existuje mnoho druhů plísní a plísní. Mohou být způsobeny vlhkostí a špatným zásobováním vodou.

Krok č. 3. Vysajte okolní části

Připojte svůj vysavač a vysajte oblast postiženou plísněmi. Pomáhá minimalizovat plovoucí alergeny ve vzduchu. Je lepší si to projít alespoň dvakrát.

Krok č. 4. Ocet & amp; bělidlo dělá svou práci

Pro čištění forem poškozujících vodu jsou nezbytná dvě kola čisticích roztoků pro domácnost. Nejprve nalijte destilovaný ocet do rozprašovače. Nemíchejte to prosím s ničím; nastříkejte na dřevo.

Poté jej osušte hadříkem nebo hadrem. Dále smíchejte jednodílné bělidlo a čtyři díly vody.

Dřevo vydrhněte kartáčem. Opakujte to, dokud není forma viditelná.

Krok č. 5. K broušení použijte jemnou drť

Vytrvalé plísně mají tendenci se přichytávat k nábytku. K tomuto však nemůžete použít brusný stroj. Způsobí rozpad nedokončeného dřeva.

Místo toho použijte brusný papír zrnitosti 110 až 220. Zbylou plíseň a plíseň obruste.

Jak pečovat o neošetřené dřevo

Zabraňte předčasnému úbytku svého nevytvrzeného dřeva tím, že se o něj budete starat. Nevystavujte jej extrémnímu počasí, mohlo by dojít k jeho poškození. Také jej prosím nedávejte do blízkosti vodních zdrojů, které mohou prosakovat.

Údržbou se nic nepokazí. Když přijde prach na hostinu, otřete neošetřené dřevo. Můžete také použít jednoduchý prostředek na mytí nádobí a vodní roztok a nastříkat jej.

Poté jej otřete suchým hadříkem. Pokud chcete odstranit špínu a vodní skvrny, použijte domácí kutilské řešení.

Ušetřete desetníky v kapse pomocí těchto jednoduchých tipů při péči o nedokončené dřevo.

Závěr

Je samozřejmé, že neošetřené dřevo může být obtížné opravit. Naštěstí máte tuto příručku, která vás naučí, jak odstranit plíseň z nedokončeného dřeva!