2 jednoduché tipy, jak změkčit vodou poškozenou kůži

Masáž kondicionérem je nejlepší způsob, jak změkčit vodou poškozenou kůži. Můžete dokonce vynechat kondicionér pro menší poškození, protože kůže se může snadno obnovit.

Tyto triky vám ušetří starosti s tím, co dělat, když vám boty, tašky nebo pohovka zvlhnou. I škody způsobené povodní lze snadno napravit.

Jak citlivá je kůže na vodu?

Možná si říkáte, kolik vody může kůži ublížit? Překvapivě není kůže tak citlivá na vodu, jak si myslíte.

Navlhčení kůže se nedoporučuje, ale to neznamená, že váš materiál nevydrží několik kapek. Problémy se nevyskytují kvůli vodě, ale proto, že se přírodní oleje v kůži vážou s molekulami vody.

Když se voda odpaří, vysaje se také olej, což způsobí, že kůže bude tuhá a křehká. Někdy mohou k poškození kůže přispět kontaminanty vody, jako jsou bakterie nebo minerály. Voda sama o sebe je tou nejmenší starostí.

Oprava je však snadný proces. Aby vaše kůže vypadala dobře jako nová, potřebujete minimální čas a materiály.

Proces měknutí na kůži poškozené vodou

Několik okolností může vést k poškození vašeho koženého zboží vodou, takže byste měli vědět, jak své věci opravit. Naštěstí je obnovení vašeho materiálu dostatečně jednoduché, abyste to mohli udělat doma!

Metoda č. 1. Drobné poškození vodou

Někdy smůla převezme kontrolu nad vaším dnem. Kožené boty nosíte, když prší, nebo polijete vodou celou novou tašku. Nejlepší je jednat rychle, aby vaše věci nebyly vážně poškozeny.

Krok č. 1. Sušte materiál

Nezapomeňte nechat věci uschnout při pokojové teplotě a vyhněte se používání fénu. Umělé teplo by mohlo vaši kůži dále poškodit

Krok č. 2. Otřete přebytečnou špínu

Použijte vlhký hadřík a jemně očistěte materiál. Pamatujte, že špína může způsobit větší poškození vaší kůže než voda.

Krok č. 3. Nechte kůži znovu zaschnout

Po vyčištění nechte materiál zaschnout, abyste jej mohli řádně masírovat.

Krok č. 4. Masírujte kůži a naneste kondicionér

Samotná masáž může vrátit vaší kůži její původní strukturu, ale pokud chcete lepší ochranu, můžete také použít kožený kondicionér. Pomocí hadříku nepouštějícího vlákna nebo prstů naneste kondicionér na celou kůži. Nyní je váš materiál silnější než dříve!

Krok č. 5. Pokud použijete kondicionér, nechte jej nastavit

Vyvěste svou kůži alespoň na dvě hodiny, aby mohla absorbovat kondicionér. Nyní jsou vaše kousky jako nové!

Metoda č. 2. Poškození záplavami

Někdy může být vaše smůla extrémní a vaše kožené oblečení se ocitne v záplavě. Potenciální obětí by mohl být váš kožený gauč a tady je návod, jak to opravit.

Krok č. 1. Odstraňte formu

Vlhké prostředí je rájem pro plísně a plísně. Než tedy kůži zrenovujete, musíte je odstranit.

K čištění můžete použít nylonový kartáč a trochu mýdla. Pracujte venku a používejte vhodnou ochranu, abyste neochorěli.

Krok č. 2. Nechte kůži uschnout

Nyní je váš gauč bez plísní, takže jej můžete nechat při pokojové teplotě zaschnout pro masáž.

Krok č. 3. Naneste kondicionér na kůži

Kondicionér je lepší na gauč, takže udělejte to samé, co byste udělali pro ostatní oblečení. Vrstvy udržujte rovnoměrné a naneste je na celý kus.

Krok č. 4. Nechte kondicionér nastavit

Když je váš gauč plně přikrytý, můžete jej nechat jeden den absorbovat kožený kondicionér. Pak se to vrátí do normálu!

Jak chránit kůži před poškozením

Nyní jste vyřešili problém s poškozením vodou, ale chránit svou kůži před poškozením je to nejlepší, co můžete udělat. Zde je několik jednoduchých tipů, jak udržet váš materiál pevný.

Sušte svou kůži, pokud je mokrá

Přebytečnou vodu odložte a nechte ji uschnout na vzduchu.

Upravte kůži, pokud je příliš suchá

Mějte svůj kožený kondicionér po ruce a vmasírujte jej na materiál.

Udržujte materiál čistý

Ujistěte se, že máte umyté ruce, a každý den si kůži vymývejte měkkým hadříkem. Pro nejlepší ochranu používejte na oblečení dvakrát ročně čistič kůže.

Uchovávejte svou kůži, pokud se nepoužívá

Uchovávejte materiál v látkovém sáčku a poté jej uložte na suchém a chladném místě mimo sluneční světlo. Každých několik týdnů provzdušněte kůži, abyste bojovali proti plísním.

Pokryje pojištění vaši kůži poškozenou vodou?

Někdy masáž nestačí k opravě vašeho koženého zboží, takže budete potřebovat profesionální opravu. Náklady mohou vyprázdnit vaši peněženku, existuje tedy způsob, jak pojištění pokrýt škody?

Pro svou pohovku můžete mít plán ochrany nábytku, který zvládne všechny formy náhodného poškození. Pojistné krytí může zahrnovat cokoli od úniků po záplavy.

Vaše obuv a tašky mají také příslušné pojistné smlouvy. Poraďte se s obchodem, kde jste si koupili své věci, a najděte si perfektní plán oblečení. V případě jakýchkoli dotazů k pokrytí se můžete kdykoli zeptat svého právníka.

Závěr

Kůže je nesmírně užitečný materiál, a proto je bolestivé vidět, jak ztrácí svou kvalitu. Když víte, jak změkčit vodou poškozenou kůži, vaše pohovka, tašky, boty a pásy vydrží dlouho.