Snadný čtyřstupňový průvodce opravou vodou poškozeného skeletu

Oprava vaší skály kvůli dlouhodobému působení vody je úkol, o kterém potřebujete znalosti. Přečtěte si tento článek, jak opravit vodou poškozený listový kámen!

Dlouhodobé působení vody může způsobit deformaci a poškození vaší desky, jakož i růst plísní. Oprava a udržování optimálního stavu vašeho sheetrocku může být výzvou, se kterou vám můžeme pomoci.

Sheetrock je sádrokartonová značka složená převážně ze stejných materiálů, ale s některými dalšími chemikáliemi a postupy ve stavebnictví. Se stejným materiálovým složením je proces instalace a opravy většinou také stejný, ale existuje několik technik, které jsou vhodnější pro použití v sheetrock než u sádrokartonu.

Kroky kutilství při opravě vodou poškozeného Sheetrocku

Zde je vše, co potřebujete k tomu, abyste svůj vodou poškozený listový kámen opravili sami.

Krok č. 1. Příprava

Příprava je vždy na prvním místě, takže se jděte připravit na daný úkol. Než začnete pracovat, pořiďte si opravný materiál a bezpečnostní vybavení. Ušetří vám to starosti i stres při práci na opravách.

Krok č. 2. Posouzení

Nyní, když jste připraveni a vybaveni, je čas přejít k prvnímu kroku opravy. Posuďte poškození a odkud pochází. Abyste zajistili, že se vaše oprava vyplatí a bude mít dlouhou životnost, musíte nejprve vědět, kde je kořen poškození a úroveň poškození, na kterém budete pracovat.

Poškození vody ve vašem archu může pocházet z netěsností a oprava těchto úniků vám umožní zabránit budoucím škodám, které lze přičíst danému zdroji. Nejprve se s těmito zdroji vypořádejte, než přistoupíte k opravě archu, jinak bude vaše tvrdá práce dlouhodobě k ničemu.

Krok č. 3. Fáze opravy

Nyní, když znáte úroveň poškození a zdroj, po jednání se zdrojem přichází fáze opravy vašeho DIY. Je-li to možné, sundejte část archy, která je poškozená vodou. Vodou poškozený sheetrock má tendenci se prohýbat nebo rozpadat, když se ho dotknete, a bude vaší identifikací, na kterou se budete soustředit.

Když sundáváte poškozenou plachtu, nezapomeňte si vzít bezpečnostní vybavení, zejména masku a ochranné brýle. Umístěte do pracovního prostoru past nebo látku, aby se prach a jiné nečistoty nedostaly do okolí.

Nyní pro poškozenou část označte oblast poškození ve čtvercovém tvaru. Odstraňte sheetrock podél původních švů, abyste byli průvodcem rámem pro vaši pozdější výměnu.

Změřte otvor a ořízněte náhradu o něco širší a delší než poškozená část, kterou odstraníte. Postačí asi dva palce.

Položte náhradní stranou vzhůru a nakreslete čáru asi palec od rohů. Ujistěte se, že vnitřek nově vytvořené čáry odpovídá velikosti poškozené části, kterou jste odstranili.

Ze zadní strany odřízněte vnější část čáry, kterou jste vytvořili. Dávejte pozor, abyste neřízli přední stranu papíru. Oloupejte zadní papír tmelovým nožem, vložte náhradu do odstraněné části archu a naneste tenkou vrstvu spojovací hmoty.

Pomocí nože na tmel zatlačte hranu papíru směřující dopředu dolů do archu. Před nanesením druhé vrstvy nechte hmotu zaschnout.

Jakmile je výměna na místě, zkontrolujte, zda jsou švy dostatečně vyplněny. Pokud tomu tak není, naneste plnivo nebo sádrokartonové bahno a přebytečné množství odstraňte.

Chcete -li poškodit vodní skvrny, odřízněte část pomocí pily s klíčovou dírkou a vyměňte obarvený kus. Pokud je poškození v archu příliš rozsáhlé, než abyste ho mohli jen oříznout, je lepší vyměnit celou část tohoto archu.

Krok č. 4. Dokončete

Dokončete své opravy nanesením základního nátěru a přelakováním podkladového plechu. Základní nátěr by umožnil snadné přilnutí barvy a pomohl by zachovat vše, na čem pracujete, delší dobu. V tomto okamžiku je váš sheetrock nyní opraven a je jako nový.

Jaký je rozdíl mezi sheetrockem a sádrokartonem?

Sheetrock a sádrokarton jsou poněkud totožné, ale v některých aspektech se liší. V první řadě jsou sheetrocks značkou sádrokartonu.

Různé typy sádrokartonových desek a sádrokartonu jsou navrženy pro specifické účely, ale základní výrobní proces těchto dvou je téměř identický. Drobný rozdíl je v tom, že sheetrocks jsou vyráběny za pomoci několika dalších chemikálií a postupů.

Lze plachtu vyrobit vodotěsnou?

Sheetrock jako typ sádrokartonu lze natřít základním nátěrem a vodotěsně. Existují různé způsoby, jak hydroizolovat jak listové, tak suché stěny pomocí barev, tmelů a dalších věcí.

Některé desky jsou vyrobeny tak, aby byly odolné proti vlhkosti a používají se především venku. Vzhledem k tomu, že archy jsou snadno vystaveny růstu plísní, musíte se vždy co nejvíce podívat na jejich hydroizolaci, abyste se vyhnuli škodám, které by mohly poškodit vaši rodinu.

Závěr

Doufáme, že poté, co se pustíte do kutilství, jste se naučili, jak opravit vodou poškozený plech ve svém vlastním domě. Vylepšení interiéru vašeho domova je skvělá dovednost, protože poskytuje finanční výhodu při nižších výdajích na opravy, ale může také poskytnout pocit úspěchu, který nikde jinde nekoupíte.