Jak zastavit klouzání polštářů na kožené pohovce

Věděli jste, že naučit se zabránit klouzání polštářů na kožené sedačce je stejně snadné jako dvě metody? Řešení pro udržení polštářů na místě navíc nevyžadují, abyste strávili spoustu času, peněz nebo úsilí. V tomto článku projdeme uspořádání polštářů a úpravy, abychom zabránili klouzání po kůži.

Pokud vaše pohovka není kožená, nezoufejte. Můžete si přečíst náš samostatný článek o tom, jak udržet sedací polštáře na místě. Nyní, když máte další cenný zdroj, začněme s řešeními specifickými pro kůži.

Jak zabránit sklouznutí polštářů na kožené pohovce

Řešení 1: Naplánujte uspořádání polštářů

Abyste je udrželi na kožené sedačce, nemusíte okamžitě vyměňovat potahy polštářů nebo je připevňovat odolným lepidlem. Jednoduché a pečlivé plánování uspořádání polštářů obecně stačí k tomu, aby se zabránilo sklouznutí. Kromě toho existuje mnoho způsobů, jak kombinovat polštáře na gauči, například je skládat nebo nechat vrstvit, aby menší polštáře zůstaly vzpřímené.

Pokud vaše kožená sedačka není tak velká nebo nepoužíváte mnoho polštářů, jejich uspořádání se netýká pouze polohování. Můžete také strategizovat uspořádání polštářů pohovky podle jejich materiálů. Použijte například polštáře s hrubou strukturou, protože budou mít trakci proti hladké a kluzké kůži.

Řešení 2: Upravte polštáře

Druhým řešením je úprava samotného polštáře. Opět nemusíte vyměňovat jejich materiál, ale místo toho přidáváte ozdoby vyrobené z protiskluzového materiálu. Tyto proužky vyrobené z gumy nebo silikonu mohou vypadat subtilně nebo dekorativně, ale pomáhají zabránit sklouznutí polštáře na kožené pohovce.

Pokud nechcete polštáře přišít přímo, můžete protiskluzový materiál nastříhat jako pásek, který obejde každý z nich. Poté je můžete rychle zasunout a vysunout. Pokud si ale přejete přidat nějaké úpravy přímo na gauč, klidně si přečtěte tento návod, jak potáhnout koženou sedací soupravu látkou.

Jak vyrobíte polštář, který se postaví na koženou pohovku?

Tajemství udržet polštář na koženém gauči je zajistit, aby byl vždy baculatý. Pokud se výplň polštáře shlukuje nebo zplošťuje, nezůstane ve vzpřímené poloze bez ohledu na vaše umístění. Udělejte si proto ze zvyku polštář pravidelně plnit a mít ho pěkně těžký.

Těžké a plné polštáře se neposunou tak rychle a jako bonus vypadají mnohem lépe než zploštělé polštáře. Rovněž nemusíte používat stejnou náplň, protože je výhodnější ji nahradit něčím váženým jako pohankové slupky. Koneckonců si lépe zachovávají strukturu.

Jaký materiál neklouže po kůži?

Při výběru gaučových polštářů a polštářů pro koženou sedací soupravu se rozhodněte pro prádlo, semiš nebo dokonce samet. Nebudou klouzat po kůži, protože mají texturu, která vytváří trakci s kůží. Naopak se vyhněte hladkým materiálům, jako je hedvábí, protože nevyhnutelně sklouznou z koženého gauče.

Pokud nechcete vyměnit své polštáře za texturované materiály, můžete místo toho použít na kožený nábytek potah na pohovku. Existuje mnoho hacků, které udržují potahy na pohovce na svém místě, a později je můžete libovolně ozdobit polštáři, aniž byste se museli obávat uklouznutí. Pomocí uvedených texturovaných materiálů však zajistěte, aby se potah neshromáždil nebo se sám neposunul, když sedíte na koženém gauči.

Jaké polštáře jsou nejlepší pro kožené pohovky?

Nejlepší povlak na polštář pro koženou sedací soupravu

Nejlepší polštáře na koženou sedací soupravu by nikdy neměly používat potahy z lesklých materiálů, aby nedošlo k uklouznutí. Místo toho by byl ideální samet, semiš, bavlna a len. Pokud jde o estetiku, přečtěte si tuto příručku o barvách, které ladí s hnědou pohovkou, nebo o barvách, které ladí s černou pohovkou, abyste porozuměli tomu, jak si hrát s kontrastem nebo podobností.

Nejlepší polštářová výplň do kožené sedačky

Nejlepší polštáře pro koženou sedací soupravu by také měly používat trvanlivou výplň, aby zůstaly vážené a zajistily je v jejich poloze. Některá vhodná plniva zahrnují pohankové slupky, peří nebo dokonce polyesterové pelety. Udržování polštářů na pohovce dobře vycpaných by je také mělo udržovat ve vzpřímené poloze na koženém gauči.

Měli byste dát polštáře na koženou pohovku?

I když je kůže kluzká, kožená pohovka může stále používat některé polštáře. Polštáře nejenže zvyšují vizuální přitažlivost kožené sedačky, ale jsou také funkční pro ty, kteří milují lenošení v nábytku do obývacího pokoje. Klíčem je zajistit, aby barvy doplňovaly typ kůže a používaly materiály, které jim pomohou zůstat na svém místě.

Gaučové polštáře, které jsou relativně těžké a používají texturované potahy jako samet, by měly dobře fungovat s koženými sedacími soupravami. Můžete dokonce hodit pohovku, abyste získali větší styl a přilnavost k polštářům.

Závěr

Kožené sedací soupravy stále potřebují polštáře a můžete je udržet na místě pomocí dvou hacků. V této příručce jsme diskutovali o tom, jak zabránit klouzání polštářů na kožené sedačce tím, že je strategicky rozmístíme nebo upravíme jejich materiály. Klíčem je, aby byly trochu těžké a pomocí texturovaných tkanin, jako je bavlna, vytvořily trakci s koženou pohovkou.

Naštěstí jste se dozvěděli několik cenných tipů pro uspořádání a zajištění polštářů a polštářů na vašem koženém nábytku. Dejte nám vědět v níže uvedených komentářích, pokud máte hack, který chcete sdílet.