3 rychlé a snadné metody DIY o tom, jak vyrobit pneumatiku

V tomto článku se dozvíte různé způsoby, jak vyrobit židli na pneumatiky. Není nic lepšího, než vědět, jak vyrobit židli na pneumatiky, zvláště když máte doma staré pneumatiky.

Kreativní přeměna pneumatik vám umožní vytvořit nový nábytek z něčeho, co je považováno za odpad. Šetří nejen peníze, ale také vám umožní navrhovat sami!

Jak vyrobit židli ze staré pneumatiky

Než cokoli jiného, ​​zajistěte důkladné očištění starých pneumatik. Mít čisté materiály je nutností; v opačném případě můžete ze špinavých pneumatik dostat bakterie nebo infekce. K tomu můžete použít vodu a různé čisticí prostředky.

Po vyčištění pneumatiky můžete pokračovat výběrem metody, kterou byste raději udělali.

Metoda č. 1. Tkaní sedadla

Krok č. 1. Vyvrtejte otvory

Nejprve označte a vyvrtejte 16 děr kolem pneumatiky. Otvory by měly být rovnoběžné a rovné, aby byl proces tkaní snadný.

Krok č. 2. Malovat

Získejte barvu s barvami v závislosti na vašich preferencích. Začněte malovat základnu a tělo pneumatiky. Lakování pneumatiky jasnými barvami je lepší!

Krok č. 3. Tkát

Popadněte své bungee šňůry, vložte jeden z konců do prvního otvoru a zavažte lano. Vytáhněte druhý konec na druhou stranu pneumatiky a zasuňte ji do otvoru. Přitáhněte jej do sousedního otvoru pod horní částí pneumatiky a vložte jej z otvoru nahoru.

Tento postup opakujte, dokud není sedadlo zakryté. Zkopírujte stejné kroky pro proces horizontálního tkaní.

Poté pneumatiku připevněte k jiné pneumatice. Na obou pneumatikách vyvrtejte čtyři otvory a sešroubujte je.

Metoda č. 2. Vytvoření polštáře židle

Krok č. 1. Řezané dřevo

Zpočátku vyřízněte kruh na překližku (průměr 17 palců nebo 43 cm). Pomocí silného lepidla přilepte dřevo na vršek pneumatiky. Nechte asi 8 hodin zaschnout.

Krok č. 2. Řezaná pěna

Na druhou stranu nakrájejte další kruh na překližku (průměr 15 palců nebo 38 cm). Sledujte měření pro pěnu a také ji rozřízněte. Opatrně je slepte dohromady.

Krok č. 3. Omotejte látku

Pěnu obalte látkou. K tomuto kroku můžete použít sešívačky pro vysokou zátěž. Odřízněte přebytečnou látku z polštáře.

Přidávání návrhů a jejich malování je volitelné, ale poskytnou lepší vzhled vaší židli na pneumatiky. Jako design můžete na sedadlo umístit některá tlačítka.

Metoda č. 3. Výroba kulaté pohovky z ní

Krok č. 1. Vytvořte víko

Pro víko nakrájejte kruh na překližku. Velikost se může lišit v závislosti na průměru vaší pneumatiky. Vyvrtejte do něj čtyři otvory, jeden uprostřed nahoře, jeden dole uprostřed, jeden nalevo uprostřed a vyvrtejte jeden vpravo uprostřed.

Poté obalte víko pěnou a látkou. Můžete použít těžké lepidlo, lepidlo na textil nebo sešívačku pro velké zatížení.

Krok č. 2. Vytvořte základnu

Při výrobě základny obalte pneumatiku pěnou a tkaninou. Stejnou metodu můžete použít v prvním kroku pomocí uvedených materiálů.

Krok č. 3. Vytvořte dno a nohy

Po výrobě víka a základny můžete udělat další kruh na překližku pro dno. Dřevo zabalte do látky.

Pro nohy židle na pneumatiky vytvořte čtyři bloky dřeva. Připojte díly úplně.

Krok č. 4. Dokončete opěradlem

Nakonec uřízněte pět nebo šest kusů dřeva na opěradlo. Připevněte les na bok židle na pneumatiky. Zajistěte, aby mezi každým dřevem byly mezery.

Chcete -li je připevnit, vyvrtejte spodní část dřeva. Vyvrtejte také pneumatiku a sešroubujte je.

Všimněte si, že byste měli zkontrolovat, zda se dřevo pohybuje nebo ne. Pokud se dřevo hýbe, můžete použít těžké lepidlo, abyste je udrželi pohromadě.

Dále odřízněte blok pěny, který může pokrýt lesy a přilepit jej na místo. Zakryjte opěradlo přišitím látky.

Proč byste měli mít pneumatickou židli?

Výroba židle na pneumatiky může každému přinést různé dobré věci. Díky židli na pneumatiky získáte pohodlné sezení buď uvnitř, nebo venku. Židle na pneumatiky navíc nejsou nákladné, protože recyklujete pouze své staré pneumatiky!

Recyklace pneumatik vám nejen umožní mít nové sedadlo bez velkých výdajů, ale také pomůže všem starat se o životní prostředí. Snižuje znečištění a objem pneumatik na skládkách.

Stručně řečeno, výroba pneumatik je nejlepší nápad, protože pomáhá všem.

Závěr

Kreativita je vše, co potřebujete, když chcete vědět, jak vyrobit židli na pneumatiky. Máte různé možnosti, jaký vzhled byste chtěli dát své staré pneumatice. Můžete splétat sedadlo, vytvořit si polštář nebo zcela proměnit pneumatiku v pohodlnou kulatou pohovku!

Protože jste si tuto příručku již přečetli, můžete nyní začít recyklovat své staré pneumatiky a užít si novou židli na pneumatiky!