Když je klimatizace zapnutá, bzučí: 4 překvapivé důvody!

Už jste někdy slyšeli, jak vaše klimatizace bzučí, když je vypnutá? Proč to tak je, má více než 1 význam. Za prvé, možná budete chtít zastavit vše, co děláte, jakmile uslyšíte bzučivý zvuk.

Můžete propadat panice, proč se to děje. Ale nebojte se, jednoduché bzučení z vaší AC jednotky může znamenat jednoduchou opravu.

Nikdy nesmíte ignorovat žádné zvuky vycházející ze střídavé jednotky, protože by to mohlo v budoucnu vést k větším problémům.

Existuje mnoho dalších věcí, které byste měli o své klimatizaci vědět, zvláště pokud bzučí. Takže bez dalších okolků začněme!

AC bzučení při vypnutí

Pokud se divíte, proč vaše klimatizace bzučí, když je vypnutá, je to známka toho, že s vaší AC jednotkou není něco v pořádku. Zde je několik pravděpodobných důvodů, proč klimatizace bzučí, když je vypnutá.

Důvod č. 1. Zamrzlá jednotka

Pokud používáte klimatizaci delší dobu; uvnitř má tendenci zmrznout. Zmrazení vytvoří bzučivý zvuk. Pokud v důsledku zamrznutí dojde k bzučení, je nejúčinnějším řešením rozmrazení. Poté jej prosím vypněte a nechte jej tak několik hodin, aby se zmrazení rozpustilo.

Po rozmrazení by vaše klimatizace měla fungovat dobře, když ji znovu zapnete. K zamrznutí dochází v důsledku úniků chladiva, které způsobují zmrazení. Pokud se to stává často a děje se to ještě několik hodin, zavolejte odborníka, aby to napravil.

Důvod č. 2. Uvolněné části

Vaše klimatizace se skládá z mnoha částí. Ačkoli je to dáno v každém spotřebiči, přijde den, kdy se některé z těchto částí uvolní. Může se zdát, že žádný velký problém nemá uvnitř volné části, ale všimněte si, že tyto malé části jsou zodpovědné za dobrou a funkční jednotku.

Chybějící některé z těchto malých částí nebo některé z nich uvolněné mohou mít za následek nedostatečné chlazení vzduchem nebo poškození vaší AC jednotky.

Důvod č. 3. Nefunguje ventilátor AC kondenzátoru

Dalším důvodem, proč vaše AC jednotka bzučí, je její ventilátor kondenzátoru. Za vyfukování chladného vzduchu je zodpovědný ventilátor kondenzátoru. Pokud vnitřní ventilátor nefunguje, ale zábava funguje, ventilátor vydá hlasitý zvuk. Buzz může být také způsoben malými padajícími úlomky imobilního ventilátoru.

Důvod č. 4. Elektrické problémy

Váš AC může mít malé elektrické problémy, které způsobují bzučení, i když je vypnuté. Tento problém je také jedním z hlavních důvodů bzučení zvuku. Jednou z nejjednodušších elektrických oprav, které byste mohli udělat, je výměna spínače relé stykače. Jedná se o spínač nízkého napětí umístěný na vnější části jednotky ovládaný termostatem.

Typy šumů

Pokud jste si všimli, že vaše AC jednotka vydává hlasité zvuky, je to známka toho, že něco není v pořádku. Pokud máte potíže s rozlišením každého hluku, který vaše klimatizace vydává, zde je několik průvodců.

Zadejte #1. Banging

Bouchající hluk vycházející z vaší klimatizace je obvykle známkou uvolněných nebo zlomených částí uvnitř. Může to být buď pístní čep, ojnice nebo klikový hřídel uvnitř kompresoru. Bouchající hluk může být také známkou toho, že už musíte vyměnit kompresor klimatizace.

Zadejte #2. Klepání

Cvakavý zvuk je dalším znakem uvolněné části nebo rozbité součásti uvnitř AC jednotky. Jedním z problémů může být také kompresor. Utěsněné části pravděpodobně selhaly a uvolnily se.

Zadejte #3. Kliknutí

Při každém spuštění jakýchkoli elektrických komponent, jako jsou klimatizace, může být slyšet cvaknutí. I když to může být pravda, neustálé klikání a neustálé klikání znamená, že něco není v pořádku.

Může to být způsobeno vadným termostatem nebo vadnou řídicí jednotkou v systému. To je zásadní pro většinu elektrických jednotek, protože by to mohlo vést k problémům s elektřinou nebo by to mohlo vést k požáru, pokud by to zůstalo nedotčené a neopravené.

Zadejte #4. Bzučení

Bzučení v AC jednotkách je poplašný systém, který upozorní, pokud je s AC jednotkou něco v nepořádku. Může to být způsobeno uvolněnými součástmi, úlomky, poruchou ventilátoru nebo v případě, že vaše jednotka klimatizace potřebuje opravu.

Zadejte #5. Kvílení

Pokud jsou motory ventilátorů špatné nebo selhávají, může z vaší střídavé jednotky znít pískání. Pokud motor nefunguje správně, pískne také kolo dmychadla. Při prvním spuštění to může znít normálně, ale po nepřetržitém používání to není v pořádku.

Zadejte #6. Hučení

Hučení AC jednotek není tak vážné, i když vás také varuje, že něco není v pořádku. Například uvolněná část v potrubí chladiva by mohla způsobit vibrace, díky nimž AC bude hučet. Možná to nevypadá jako nic vážného, ​​ale pokud to tak necháte delší dobu, mohlo by to vést k vážnějšímu problému s údržbou.

Zadejte #7. Chatování

Zvláště pokud je vaše jednotka již stará, můžete začít slyšet, jak vaše střídavé zařízení vydává chvění nebo chrastí. Příčinou mohou být také větvičky nebo listy uvězněné uvnitř jednotky. Elektrický dodavatel může také vydávat řinčení.

Zadejte #8. Křičí

Pokud jste někdy slyšeli křik jako vysoký křik, možná budete muset okamžitě zavolat profesionála. Vnitřní tlak ve vašem kompresoru může také vydávat vysoký zvuk. Nepropadejte panice, když se vaše jednotka sama vypne.

Závěr

Pokud tedy někdy vaše klimatizace bzučí, když je vypnutá, nemusíte hned panikařit. Znalost těchto maličkostí místo toho způsobí, že se budete cítit klidně, kdykoli je uslyšíte vycházet ze své střídavé jednotky.