Jak opravit pískavou houpací židli 5 snadnými způsoby

Pokud jste se ještě nenaučili, jak opravit vrzající houpací křeslo, postupujte podle tohoto 5stupňového průvodce, protože zmiňujeme jednoduché a snadné způsoby, jak se konečně zbavit vrzavých zvuků.

Pískající houpací křeslo může být opravdovým problémem, pokud zůstane neopravené. Křičení může být způsobeno uvolněnými klouby nebo dokonce podlahou, kde stojí. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak to opravit, aniž byste ho museli přivést do opravny.

Nabízíme také několik užitečných tipů pro opravu a údržbu vašeho houpacího křesla.

Jak opravit houpací křeslo doma

Krok č. 1. Spatření skřípání

Než najdete nejlepší způsob, jak opravit houpací křeslo, musíte se nejprve naučit, co způsobuje ten skřípavý hluk. Nejčastějším důvodem by byly uvolněné klouby a hmoždinky. Abyste se ujistili, odkud problém pochází, musíte udělat malý test.

Nechte někoho sedět na židli a rozkývejte to. Poté prozkoumejte a zjistěte přesné umístění zvuků. Nemusí být překvapením, když skřípavé zvuky přesně ukazují kolébkové tyče a svislé kolíky, které zapadají do jejich děr.

Krok č. 2. Utahování spojů

Poté, co si všimnete hlavního důvodu pískavé houpací židle, je dalším krokem rozpoznání konkrétního kloubu, který je třeba utáhnout. Ještě jednou pohoupejte židlí a zkuste si všimnout pohybujících se částí.

Pokud je to uvedeno, utáhněte uvolněné šrouby a šrouby pomocí šroubováku nebo klíče. Nezapomeňte židli otočit vzhůru nohama, abyste měli snadný přístup k uvolněným částem.

Kromě toho můžete na klouby židle nanést lepidlo na dřevo. Lepidlo na dřevo se po zaschnutí roztáhne, což pomůže utěsnit pohyblivé části vahadla a zabrání jeho skřípání. Lepidlo na dřevo je dodáváno s hrotem ve tvaru stříkačky, což usnadňuje nanášení na díly spojující vzpěru a tyč.

Zajistěte setření přebytečného lepidla na dřevo v dané oblasti. Na židli může zanechat nežádoucí skvrny.

Krok č. 3. Aplikace maziva

Možná budete muset uvolnit skřípavé klouby jejich namazáním. Nastane bod, kdy se maziva opotřebovávají od průsečíku vřetena, což způsobí skřípání, a to je ten čas, kdy musíte znovu použít mazací prostředky.

Na příslušnou oblast použijte sprej s lubrikantem. Naneste trochu, zejména na kovové součásti, které mohly zrezivět v důsledku nepravidelného nanášení oleje.

Otestujte židli houpáním a sledujte, zda stále nejsou skřípavé zvuky. Znovu naneste mazivo, dokud už neuslyšíte zvuk. Můžete vyzkoušet různá maziva, která jsou nejlepší pro řešení problémů s pískavým hlukem.

Krok č. 4. Kontrola poškození dřeva

Pokud jste nenašli žádné uvolněné spoje, hluk může pocházet z poškození židle v důsledku štípání dřeva. Chcete -li tento problém vyřešit, jednoduše na poškozené místo naneste lepidlo na dřevo. Poté zajistěte dřevo pomocí upínacího nástroje a vyjměte ho až po úplném zaschnutí pasty.

Krok č. 5. Opětovné testování

Poté, co necháte dřevo zaschnout a utáhnete všechny spoje, se posaďte na židli a opakovaně jím houpejte, abyste zkontrolovali, zda se skřípání úplně odstranilo. Pokud zvuky přetrvávají, opakujte uvedené kroky.

Po správném použití postupu by křeslo nemělo skřípat. Nyní si můžete užít čas relaxace na houpacím křesle, aniž byste zdůrazňovali vrzající zvuky.

Jaká jsou nejlepší maziva pro řešení skřípání na židli?

Při nanášení lubrikantů na skřípavé klouby židle zvažte použití takových, které skutečně pomohou problém vyřešit. Některá z nejlepších maziv, která můžete použít, zahrnují maziva na bázi silikonu. Nejbezpečnější je však použít včelí vosk na dřevěný materiál.

Antikorozní a vodotěsná maziva jsou také nejlepší volbou, pokud jde o židle pro venkovní použití. Pro židle, které jsou skřípavé a rezavé, by ideální volbou bylo těžké mazivo na bázi oleje. Pro dlouhodobé výsledky můžete také zvážit olej s polytetrafluorethylenovou nebo PTFE látkou.

Jak opravit skřípavé pružiny houpací židle?

Možná problém skřípavého hluku ukazuje na pružinu houpacího křesla. Přesto je řešení poměrně snadné.

Nejprve, po zjištění, která část pružiny produkuje skřípání, otočte židli, abyste se snadno dostali do příslušných oblastí. Další je aplikovat lubrikant na přesnou část, kde to skřípe. Na šrouby a jiné uvolněné části můžete vetřít malé množství spreje na vaření.

Pokud mazací mazivo neodstraňuje skřípání, použijte vazelínu. Poté použijte fén, aby se látka zahřála. Tím se sníží skřípání tím, že se želé rozpustí až do jara.

Nakonec natřete roztavený svíčkový vosk nebo tyčinkové mýdlo na dřevěnou oblast kolem pramenů. Otestujte houpací křeslo.

Závěr

Přijde čas, že vaše houpací křeslo začne vydávat skřípavé zvuky. I tak jsou kroky, jak opravit vrzající houpací křeslo, překvapivě jednoduché. Celkově je to stejně snadné jako namazání uvolněných spojů.

Nejlepší věc, kterou byste si měli pamatovat při údržbě houpací židle bez skřípání, je pravidelné promazávání částí židle-zhruba každý měsíc.