V jakém věku přestávají děti nosit plenky? Průvodce

V jakém věku děti přestávají nosit plenky? To je otázka, kterou si klade mnoho nových rodičů. Odpověď na tuto otázku může záviset na věku dítěte, když se učilo na nočník, jaké plenky dítě nosí a jaký typ stravy dítě má.

V tomto článku si povíme, co potřebujete vědět, než se rozhodnete, kdy už by vaše dítě nemělo nosit plenky.

V jakém věku děti přestávají nosit plenky

Miminka nosí plenky až do věku dvou let. To je obvykle, když dítě začíná cvičit na nočník. Pokud máte jednoleté nebo mladší dítě, znamená to, že celý svůj čas plen stráví v látkových plenkách, protože ty jednorázové nejsou pro děti mladší 12 měsíců účinné.

Někteří rodiče se rozhodli začít trénovat kolem 18 měsíců, ale stále se to nedoporučuje, protože vaše dítě může stále potřebovat ochranu proti protečení a nehodám během nočních hodin, která pochází pouze z použití absorpčního materiálu, jako jsou bavlněná vlákna v látkové plence místo absorbování nalezených chemikálií. v rámci jednorázových.

Na noc jsou však k dispozici další možnosti, pokud nechcete chodit s tradičními látkovými plenkami, jako jsou stahovací kalhotky na noc nebo něco podobného.

Mělo by být tříleté dítě stále v plenkách?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože každé dítě se vyvíjí svým vlastním tempem. Většina pediatrů se však shoduje na tom, že do tří let by dítě mělo chodit na nočník během dne a mít základní znalosti o ovládání močového měchýře a střev. Pokud vaše dítě ještě není naučené na nočník, nebojte se – ještě je čas.

Některým dětem trvá o něco déle než jiným, než si plně osvojí nočník. Buďte trpěliví a povzbuzujte je na cestě. Nakonec to dostanou.

Pokud máte problém motivovat své dítě k použití toalety, zde je několik tipů:

– Ujistěte se, že mají dostatek vody k pití po celý den. To jim pomůže zůstat hydratované a vyhnout se tak častému používání nočníku.

– Nálepkový graf dá vašemu dítěti pocit úspěchu a hrdosti, když úspěšně odešlo na toaletu několik dní po sobě. To je také dobrá pomůcka pro rodiče, umožňuje vám mít přehled, aby nedošlo k nehodě!

– Nevytahujte je z plen násilím, dokud nebude vaše dítě připraveno – to by mohlo vést k frustraci, která se může později na silnici vymstít. Některé děti procházejí učením na nočník jen proto, že si to jejich rodiče přejí, ne proto, že by je ve skutečnosti ještě chtěly nebo potřebovaly!

Vnucování věcí malým dětem je nenaučí nic jiného než zášť vůči používání koupelny v těch raných letech. Mezi jednotlivými kroky si udělejte čas a umožněte jim, aby to zvládli, než se pustíte dál.

– Když úspěšně odejdou na záchod, odměňte je malým pamlskem nebo minutami hraní navíc. Pozitivní posílení je klíčové.

Dodržování těchto tipů by mělo pomoci vašemu dítěti úspěšně přejít z plen na nočník. Pamatujte, že každé dítě se vyvíjí svým vlastním tempem, takže není třeba nic uspěchat. S trochou trpělivosti a povzbuzení bude vaše dítě schopno používat toaletu jako velké dítě během okamžiku!

Dalším krokem je, abyste jako rodiče šli příkladem. Projevování vzrušení a povzbuzování rozhodně urychlí tento proces, který někdy může trvat až čtyři roky.

Nehody se stávají stejně frustrující jako nehody, jen je neustále ubezpečujte, že jsou velké děti a víte, že každé dítě se učí svým vlastním tempem.

Mají být čtyřleté děti v plenkách?

To je otázka, kterou si v té či oné chvíli klade mnoho rodičů. Odpověď samozřejmě závisí na dítěti. Některé děti jsou připraveny být bez plen ve čtyřech letech, zatímco jiné mohou být připraveny až v pěti nebo šesti letech.

Při rozhodování, zda je vaše dítě připraveno na nočník, je třeba mít na paměti několik věcí.

Nejprve se podívejte na vývoj vašeho dítěte. Děti, které umějí chodit a mluvit, obvykle dobře zvládají nácvik nočníku.

Za druhé, zvažte životní styl vaší rodiny a to, kolik cestujete. Pokud jste stále na cestách, může být těžší naučit dítě používat toaletu, než když většinu času zůstáváte doma.

Nakonec se zamyslete nad osobností vašeho dítěte. Některé děti jsou nezávislejší a motivovanější než jiné a mohou být připraveny cvičit na nočník dříve než jejich vrstevníci. Pokud si nejste jisti, zda je vaše dítě připraveno, nebo ne, poraďte se se svým pediatrem.

Je normální, že 3leté dítě není učeno na nočník?

Většina batolat je na nočník naučená ve věku tří let, ale nepovažuje se to za abnormální, pokud vaše dítě v tomto věku ještě není na nočník úplně naučené. Některým dětem může trvat o něco déle, než se naučí používat záchod, a to se obvykle není čeho obávat. Dokud vaše dítě dělá pokroky s učením na nočník, není třeba panikařit.

V jakém věku by dítě mělo přestat nosit noční plenky?

Každý rodič bude mít na tuto otázku jiný názor, ale obecně se doporučuje, aby ve věku kolem tří let bylo vaše dítě schopné zůstat v suchu přes noc.

Pokud jsou starší než čtyři roky a stále si pravidelně smáčejí postel, můžete si s nimi pohovořit o tom, jak se ve večerních hodinách přestěhovat do velkých chlapeckých nebo dívčích kalhot.