Průvodce, kdy koupit novou autosedačku pro dítě

Kdy koupit novou autosedačku pro miminko? Nejlepší je nechat své dítě vozit na zadním sedadle vozidla, dokud mu nebude 13 let.

V závislosti na okolnostech však může být nutné, abyste si před touto dobou pořídili novou autosedačku. Pokud jste například měli nehodu se svým současným produktem nebo pokud byl stažen výrobcem, nemá smysl ponechat si stejný starý produkt, když jej můžete ihned vyměnit a dát si klid s vědomím, že vaše dítě zůstane v bezpečí po celou dobu svých cest.

Když děti vyrostou ze svého stávajícího sedadla, znamená to, že potřebují něco většího, protože brát je denně opakovaně dovnitř a ven nedává vůbec smysl, zejména proto, že většina rodičů dává přednost tomu, aby byly obě děti neustále na zadním sedadle.

Proto, abyste se zachránili před vozem plným dalších kojeneckých výrobků, měli byste jít do toho a koupit nové, až vaše dítě dosáhne svého dalšího výškového nebo váhového milníku, který je také známý jako „datum vypršení platnosti“.

Mějte na paměti, že nákup dětské sedačky může být poměrně drahý, takže pokud by na ní došlo k nějakému poškození, promluvte si s výrobcem a zjistěte, co doporučí, protože tímto způsobem neztratíte peníze za opravy za něco, co se může snadno znovu porouchat. protože téměř každý produkt má svá omezení.

Jak dlouho autosedačky vydrží?

Platnost autosedaček vyprší. Je to těžká pilulka na polykání, ale musí se to udělat. Každá autosedačka má datum spotřeby uvedené na štítku její základny; někteří dokonce mají tyto informace vytištěné na skutečném sedadle samotném.

Proč je to takový buzzkill? Protože svou starší autosedačku nemůžete používat tak dlouho, jak je to jen možné, a nikdo nemá rád, když platí víc peněz, než je třeba – zvláště když kupujete něco jako dětský výrobek! Ale do všech těch podrobností se dostaneme za minutu.

Jaká je nejbezpečnější autosedačka na trhu?

Autosedačka je bezpečnostní zařízení používané pro přepravu dětí. Autosedačky jsou běžně instalovány v zadní části vozidel a lze je zajistit buď pomocí LATCH (spodní kotvy a popruhy pro děti) nebo pomocí vlastního tříbodového pásového systému vozidla.

Většina dětských zádržných systémů prodávaných v Severní Americe odpovídá Federal Motor Vehicle Safety Standard 213, což znamená, že výrobci používají známé testovací postupy při navrhování svých výrobků, aby zajistili, že splňují tento minimální výkonový standard.

Dětské zádržné systémy, jako jsou vysoké stoličky, houpačky atd., nemusí splňovat žádné normy, ale přesto nabízejí určitou ochranu; ty by měly být obvykle opatřeny štítkem s pokyny, který uvádí, jak by se měly bezpečně používat podle pokynů výrobce.

Jaká je nejbezpečnější autosedačka pro batolata 2021?

Existuje mnoho věcí, které budete muset vzít v úvahu při výběru nejbezpečnější autosedačky pro batolata 2021. Nezáleží pouze na bezpečnostních prvcích, ale také na vašem rozpočtu a na tom, jak snadné je použití. Při rozhodování, které z těchto sedadel pro vás bude nejvhodnější, vám mohou pomoci některé klíčové faktory:

– Rozpočet

– Bezpečnostní prvky

– Snadnost použití

– Hmotnostní limit

Jak si vyberu konvertibilní autosedačku?

Při výběru konvertibilní autosedačky je třeba zvážit několik faktorů. V první řadě je důležité, aby věk a váha dítěte odpovídaly nebo překračovaly ty, které jsou uvedeny u vámi vybraného modelu (u většiny modelů najdete tyto informace na straně).

Kromě toho byste si měli položit otázku, zda chcete model pouze pro kojence nebo model, který nabízí další funkce, jako je extra polstrování pro pohodlí. Někteří rodiče mohou mít zájem o přidání hraček/dudlíků do jejich autosedaček; lze je snadno připevnit pomocí popruhů dodávaných mnoha výrobci. Pomáhá také zabavit děti při dlouhých jízdách!

Nakonec se před nákupem produktu online bez předchozího testování ujistěte, že byly vyřešeny všechny bezpečnostní problémy. Většina společností poskytuje podrobné pokyny k instalaci svých autosedaček, abyste si mohli být jisti, že je uděláte správně.

Mohou děti jezdit v kabrioletu?

Ano, děti mohou jezdit v kabrioletu. Nejlepší je umístit je do dětské nebo batolecí sedačky a před vložením dovnitř ji připevnit na zadní sedadlo auta. Musíte také použít své zpětné zrcátko, abyste byli informováni, pokud při jízdě uvnitř vozidla dělají něco neobvyklého.

Je-li to možné, mějte s sebou jiného dospělého, který by mohl provádět bezpečnostní opatření, stejně jako reagují dospělí, když řídí své vlastní auto pro osobní účely, protože děti jsou v těchto raných letech vývoje velmi vnímavé, kdy vše kolem nich přitahuje jejich pozornost nejvíce, zvláště pokud jde o něco nového, co vydává hluk nebo má pohyblivé části.

A konečně, vždy si uvědomte pravidla silničního provozu, protože ostatní si nemusí všimnout malých dětí, které rodiče vozí ve vozidle.

Jsou dětské autosedačky bezpečnější než kabriolety?

Konvertibilní autosedačky jsou lepší pro kojence, protože umožňují dítěti zůstat déle proti směru jízdy. To je bezpečnější díky nižšímu riziku zranění při nehodě nebo dokonce smrti při vymrštění z vozidla.

Navíc konvertibilní autosedačky vyžadují méně místa a lze je používat, dokud vaše dítě nedosáhne 40 liber, takže nebudete muset kupovat další autosedačku, až z ní vyroste. To znamená, že většina dětí bude potřebovat pouze jednu autosedačku!

Upozorňujeme však, že některé modely se nemusí hodit dětem do určité hmotnosti – před nákupem se informujte v místním obchodě. Konvertibilní sedadla také obvykle vydrží přibližně do věku čtyř let, pokud jsou správně zakoupena, zatímco většina nekonvertibilních sedadel vyprší ve věku dvou let.