Tipy a triky, jak dát autosedačku zpět dohromady

Jak dát dětskou autosedačku zpět dohromady? Autosedačka je jednou z nejdůležitějších věcí, kterou svému miminku pořídíte. Mnoho rodičů však nerozumí tomu, jak sestavit nebo nainstalovat dětskou autosedačku do svého vozidla.

Pokud je k autosedačce vašeho dítěte přiložen návod k použití, důkladně si jej přečtěte, než se pokusíte sestavit jakoukoli část jednotky dohromady. To vám může ušetřit čas a frustraci při pokusu o umístění dětské autosedačky do správné polohy ve vašem automobilu.

Tipy pro sestavení dětské autosedačky

  • Před sestavením jednotky si přečtěte uživatelskou příručku
  • Ujistěte se, že žádný z dílů, které budete používat, není poškozen
  • Spojky LATCH nebo „ISOFIX“ musí být správně připojeny a bezpečnostní pásy musí být řádně provlečeny. Ujistěte se, že nejsou zapnuté dětské pojistky.
  • Pokud jste otočeni zády ke směru jízdy, ujistěte se, že je bezpečnostní pás veden kolem rozkrokového popruhu (mezi nohama dítěte) a opěrek rukou (ne přes horní část). Pokud je po směru jízdy zajištěno, že ramenní popruhy těsně přiléhají přes ramena a oblast hrudníku. Ujistěte se, že opěrka hlavy bezpečně sedí mezi ušima dítěte a spodní částí zad.
  • Postroj by měl sedět v úrovni podpaží, když je těsně připoután k oblečení dítěte. Příliš volné zapínání autosedačky může dítě ohrozit.

Co je autosedačka druhého stupně?

Autosedačka druhého stupně je obvykle dětská autosedačka, kterou lze použít pro děti od narození do devíti měsíců. Je to první krok od používání dětské autosedačky ve tvaru vědra, jako jsou ty, které nabízí Snugli nebo Baby Bjorn (s nimiž Britax spolupracoval na své nové autosedačce B-Safe 35 Elite).

Společnost to vidí jako snadný přechod mezi umístěním proti směru jízdy a po směru jízdy v autosedačce vašeho dítěte.

Jaký věk je autosedačka stupně 2?

Autosedačky 2. stupně jsou pro děti, které přerostly váhový nebo výškový limit svého předchozího sedadla. Průměrný věk, kdy děti používají produkt druhé fáze, je zhruba čtyři až pět let, ale to se liší v závislosti na rychlosti růstu a velikosti vašeho dítěte.

Jakmile vaše dítě dosáhne hmotnosti 40 liber nebo vyšší než 43 palců, můžete určit, zda potřebujete zakoupit větší dvousedadlo.

Například, protože většina dětí přestane růst po dosažení puberty, je důležité zvážit nákup podsedáku s nastavitelnou výškou, když dosáhnou přibližně 80 liber, namísto nákupu další autosedačky s postrojem po směru jízdy, která podporuje pouze 100 liber.

Existuje mnoho faktorů, které by rodiče měli mít na paměti, než se rozhodnou, zda je jejich dítě připraveno na absolvování autosedačky, nebo zda potřebuje v jedné autosedačce více času.

Pokud vaše dítě nemůže sedět, aniž by se hrbilo, pak je pravděpodobné, že jeho tělo ještě není dostatečně vyvinuté na to, aby sedlo s vysokým opěradlem. Poté, co zjistíte, že vaše dítě přerostlo z hmotnostních a výškových požadavků na své sedadlo ve druhé fázi, zvažte, zda by nemělo používat posilovač zad s břišními/ramenními pásy.

Ve většině případů bude tento typ posilovače nutný pouze do 110 liber, protože v tomto bodě jsou děti obvykle schopné správně sedět s břišními/ramenními pásy pro dospělé, a proto nevyžadují žádnou další podporu pro horní část trupu, která je to, co chrání. při nehodě.

Jaké jsou různé stupně autosedačky?

Dítě je připraveno absolvovat konvertibilní autosedačku, když dosáhne výškových a hmotnostních limitů svého konkrétního modelu.

Tyto limity výšky a hmotnosti se liší v závislosti na značce, ale většině dětí musí být kolem čtyř let a kdekoli mezi 40 a 100 librami (18-45 kilogramy).

Mnoho rodičů má rádo držení staršího dítěte v autosedačce pouze proti směru jízdy, protože mladším dětem nabízí extra ochranu. Podsedák může také poskytnout větší bezpečnost, pokud hledáte jinou možnost poté, co vaše dítě dosáhne věku osmi let nebo výšky přibližně 57 palců (145 centimetrů).

Bez ohledu na to, jaký typ nosítka si vyberete, vězte, že všechny jsou považovány za bezpečné možnosti, pokud správně pasují do vašeho vozidla.

Je moje dítě příliš vysoké na autosedačku?

Dnes si mnoho rodičů klade otázku, zda jejich dítě není příliš vysoké na autosedačku. Vzhledem k tomu, že velikost vašeho dítěte bude důležitým faktorem při rozhodování, zda dítě může bezpečně používat, stojí za to se touto otázkou zabývat, abyste věděli, co dělat.

Mezi dobré otázky, které byste si měli položit, patří: Sedí moje dítě zády k sedadlu? Jsou mezi jeho hlavou a horní částí sedadla méně než dva palce? Také musí být alespoň tři palce od jejích ramen dolů skrz kteroukoli část systému postrojů.

Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli „ne“, doporučujeme, aby vaše dítě zůstalo otočené proti směru jízdy, dokud nebude vážit dvacet liber a nedosáhne třiceti centimetrů výšky.

Jaký je výškový limit pro dětskou autosedačku?

Mnoho rodičů má dotaz ohledně výškového limitu pro dětské autosedačky. Odpověď bude záviset na věku, váze a vývojové fázi vašeho dítěte. Obecně většina výrobců doporučuje používat dětskou autosedačku alespoň do prvních narozenin nebo do dosažení váhy 20 liber.

Některé děti mohou být připraveny na přechod na konvertibilní autosedačku dříve, kvůli jejich velikosti a vývojovým milníkům, jako je převalování na obě strany (břicho na záda) a sezení bez podpory jiných předmětů, včetně rukou, paží nebo opěrek hlavy.

Jaký je výškový limit pro dětskou autosedačku?

Dětské autosedačky by měly být instalovány na zadní sedadlo a čelem vzad. Maximální výška autosedačky je 20 až 29 palců od horní části hlavy dítěte.

Když je popruh autosedačky nastaven pro menší dítě, musí být na úrovni ramen nebo pod úrovní ramen. Větší dítě vyžaduje vyšší polohu v autosedačce zády ke směru jízdy, která může způsobit nadměrný tlak na jeho krk, pokud je příliš nízko ve štěrbinách popruhů.

Když je správně umístěn, měl by se mezi zelený indikátor systému (nastavovač popruhu) a místo, kde se setká s oblastí hrudníku/ramen vašeho dítěte, vejít pouze jeden prst, když jemně zatáhnete dolů po obou stranách jeho těla. Tyto informace najdete o instalaci & používání dětských autosedaček s různými typy autosedaček.