Jak používat svíčky doma

Svíčky jsou jednou z nejlepších věcí, které můžete přidat do svého domova. Pokud však nevíte, jak svíčky doma správně používat, může to vést k nehodám a špatnému zacházení. V tomto článku si ukážeme, jak používat svíčky doma tím správným (a relaxačním) způsobem.

Výhody používání svíček doma

Svíčky jsou jednou z nejlepších věcí, které můžete přidat do svého domova. Přinášejí jemnou, uklidňující záři, která rozzáří každou místnost – pomůže vám uvolnit se po dlouhém dni v práci nebo relaxovat po intenzivním cvičení.

Svíčky navíc nabízejí zdravotní výhody, které z elektrického světla nedosáhnete. Když plamen bliká, vyšle signál do vašeho mozku, že jste v místnosti s prouděním vzduchu. Tím se spustí odpočinek a stráví nervový systém, což vás uklidní a také pomůže s trávením.

Existují také důkazy, které naznačují, že světlo svíček může skutečně zlepšit vaši náladu – usnadnit vám noční spánek!

Jak používat svíčky doma správným způsobem

První (a nejdůležitější) věcí u svíček je bezpečnost! Ujistěte se, že svíčky vždy držíte mimo dosah dětí a domácích zvířat. Pokud dojde k převrhnutí, hořící svíčky mohou způsobit nejrůznější problémy, včetně popálenin a požárů v domě. Vždy si uvědomujte, jak horký je vosk ze svíčky, když hoří. Z tohoto důvodu by svíčky nikdy neměly zůstat bez dozoru, což nás také přivádí k dalšímu bodu.

Nikdy nenechávejte svíčku hořet, když nejste v místnosti. Pokud jdete ven, sfoukněte svíčky! Nechat hořet svíčku, když odcházíte z domu, si jen koleduje o potíže.

Nikdy nenechávejte hořící svíčku na ničem nebo v jeho blízkosti, co by se mohlo vznítit. Patří sem závěsy, nábytek a dokonce i volné papíry (jeden zatoulaný vánek a váš domov by mohl vzplanout).

Při hašení svíčky dbejte na to, abyste použili správný tlumič svíčky – nepoužívejte prsty ani žádný jiný předmět, který může snadno poškodit jemné knoty a vést k dalším nehodám.

Ujistěte se, že jste svíčky po každém použití ořízli (zejména sloupové svíčky), aby hořely správně a rovnoměrně. A co je nejdůležitější: nikdy nepalte vonné svíčky v blízkosti domácích mazlíčků – to může být velmi nebezpečné.

Ujistěte se, že máte držák na svíčku, který má nejen správnou velikost, ale také dostatečně pevný, aby udržel vaše svíčky – zvláště pokud mají velký průměr nebo jsou naplněny spoustou vosku. Nakonec vždy uchovávejte svíčky mimo dosah dětí a domácích zvířat. Zde je více věcí, které byste měli mít na paměti:

  • Nikdy nenechávejte hořet svíčky, když nejste doma.
  • Nikdy nenechávejte svíčky hořet bez dozoru.
  • A ujistěte se, že svíčky jsou po použití řádně uhaseny, a nezapomeňte pravidelně zastřihávat knoty!

Jakmile budete vědět, jak se vyhnout nehodám se svíčkami, nebude to dlouho trvat a uvidíte, proč jsou jednou z nejlepších věcí, které můžete přidat do svého domova.

Jak používat svíčky doma: Další bezpečnostní tipy

Při řešení požáru by měla být vždy na prvním místě bezpečnost. Přestože svíčky nejsou samy o sobě nebezpečné, přesto je při jejich použití doma potřeba přijmout příslušná opatření. Zde je několik bezpečnostních tipů, které byste měli mít na paměti, když se rozhodujete, jak doma používat svíčky.

-Vždy udržujte knot oříznutý na asi 1/4 palce nebo méně. Pokud je delší, může to způsobit usazování sazí, což znamená více kouře a černých skvrn na stěnách a stropech.

– Nikdy nedávejte svíčku do blízkosti hořlavých předmětů, jako jsou záclony, papír nebo plasty. Hořlavé látky by se mohly vznítit, pokud se příliš dlouho přiblíží k plameni.

– Nikdy nenechávejte hořící svíčku bez dozoru.

-Ujistěte se, že svíčky umístíte na místa, kde k nim bude snadný přístup, ale aby je nesrazilo dítě nebo domácí zvíře.

-Při používání svíček doma mějte vždy poblíž hasicí přístroj.

Jak používat svíčky doma: triky a tipy

Nejen, že byste měli vědět, jak svíčky doma bezpečně používat, ale musíte také vědět, jak je správně používat. Zde je několik tipů, jak efektivně a efektivně bez problémů používat různé typy svíček.

Mějte vždy po ruce teplejší svíčku pro rychlejší rozpouštění

Věděli jste, že pokud váš vosk taje rychleji, vydrží déle. Pokud nechcete, aby se vaše svíčka příliš rychle rozpouštěla ​​nebo plýtval voskem, měli byste mít po ruce ohřívač svíčky? Potom bude vaše svíčka vždy připravena k akci, když ji budete chtít.

Dejte svíčky do nepoužitého toaletního papíru & Role papírových ručník

Pokud vám dochází úložný prostor po domě, ale přesto si chcete užít svíčky, zkuste místo toho použít prázdné role toaletního papíru a papírových ručníků. Jen se ujistěte, že svíčka je dostatečně velká, aby plamen nespálil celý karton. Pokud se vám nelíbí, jak to vypadá, stačí je přetřít řemeslnou barvou!

Užijte si své svíčky naplno s těmito tipy

Až budete po přečtení našich výše uvedených tipů vědět, jak svíčky doma správně používat – nezapomeňte je používat! Pokud vás svíčky nebaví, pak nemá smysl je mít vůbec. Jen se ujistěte, že máte po ruce požární bezpečnost, pro každý případ.