Průvodce, jak dlouho je dětská knížka

Jak dlouhá je dětská knížka? Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď, protože dětské knihy mohou mít různé velikosti a tvary.

Některé jsou malé a štíhlé, zatímco jiné jsou tlusté a mohutné. Opravdu neexistuje špatná velikost dětské knížky – vše závisí na tom, co chcete do ní zahrnout.

Pokud plánujete zahrnout mnoho fotografií, pravděpodobně budete chtít větší knihu. Pokud si chcete zapsat jen nějaké vzpomínky a milníky, pak vám postačí menší kniha.

Nakonec je rozhodnutí na vás! Stačí si vybrat velikost, která vám vyhovuje, a začít ji plnit všemi těmi vzácnými vzpomínkami.

Jak uděláte batole zaneprázdněnou knihu?

Knihy pro batolata jsou skvělým způsobem, jak zabavit vaše ratolesti. Jsou snadno vyrobitelné a lze je přizpůsobit zájmům vašeho dítěte. Zde je několik tipů, jak udělat batole zaneprázdněnou knihu:

– Vyberte si téma pro svou knihu. Mohou to být zvířata, tvary, barvy nebo cokoli jiného, ​​co vaše dítě zajímá.

– Shromážděte nějaké materiály. Budete potřebovat papír, nůžky, lepidlo a pastelky nebo fixy. Mezi volitelné materiály patří plsť, zbytky látek, knoflíky a stuha.

– Buďte kreativní! Vystřihněte tvary z papíru a nechte své dítě ozdobit je, jak se mu líbí. Nalepte tvary na stránky knihy a přidejte další ozdoby, které se vám líbí.

– Svaž knihu dohromady. Ke spojení stránek knihy můžete použít sponky, provázek nebo stuhu.

Jak vytvoříte jednoduchou dětskou knihu?

Existuje několik klíčových prvků, které budete potřebovat, abyste vytvořili jednoduchou dětskou knihu. Nejprve budete potřebovat příběh. Může to být něco, co si vymyslíte, nebo to může být založeno na oblíbené pohádce nebo před spaním. Jakmile budete mít svůj příběh, budete k němu potřebovat ilustrace.

Ty mohou být ručně kreslené nebo mohou být vytvořeny počítačem. Ať tak či onak, měly by být pestré a pro mladé čtenáře poutavé. Nakonec budete muset dát vše dohromady do formátu, který bude pro děti snadno pochopitelný.

To znamená udržovat text a obrázky na každé stránce zarovnané a používat dostatečně velké písmo, aby bylo dobře čitelné. S těmito prvky na svém místě budete mít vše, co potřebujete k vytvoření jednoduché dětské knihy, kterou si děti zamilují.

Pokud si nejste jisti, kde začít, existuje spousta zdrojů dostupných online a v knihovnách, které vám mohou pomoci začít. Jakmile budete mít svou knihu hotovou, nezapomeňte ji sdílet s těmi nejmenšími ve svém životě, aby si ji také užili! Šťastné čtení!

Jak publikujete knihu, kterou napsalo moje dítě?

Existuje několik různých způsobů, jak můžete vydat knihu, kterou napsalo vaše dítě. Jednou z možností je vlastní vydání knihy.

To znamená, že za tisk a distribuci knihy budete sami zodpovědní. Další možností je najít malý tisk nebo vydavatele, který by mohl mít zájem o vydání knihy vašeho dítěte.

Nakonec byste také mohli odevzdat rukopis literárním agentům nebo redaktorům ve velkých nakladatelstvích. Každá možnost má svou vlastní sadu kladů a záporů, proto je důležité provést průzkum, než se rozhodnete, kterou cestou se vydat.

Ať už si vyberete jakoukoli cestu, pamatujte, že vydání knihy bude vyžadovat tvrdou práci a odhodlání. Ale když uvidíte jméno svého dítěte vytištěné, nakonec to všechno úsilí stojí za to.

Pokud se rozhodnete knihu vydat sami, musíte udělat několik věcí. Nejprve budete muset najít tiskárnu, která vám knihu vytiskne. Budete také muset navrhnout obálku a rozvržení knihy.

Jakmile bude kniha vytištěna, budete ji muset propagovat a dostat ji do rukou potenciálních čtenářů. Toho lze dosáhnout prostřednictvím online marketingu, sociálních sítí nebo dokonce staromódním ústním podáním. Vlastní publikování může být hodně práce, ale je to také skvělý způsob, jak dostat práci vašeho dítěte do světa.

Pokud byste raději neřešili veškerou logistiku sami, další možností je najít malý tisk nebo vydavatele, který by mohl mít zájem o vydání knihy vašeho dítěte. To může být trochu náročnější, protože budete muset najít tisk nebo vydavatele, který se pro knihu hodí.

Ale může to stát za námahu, protože spolupráce s profesionálním vydavatelem může dát knize vašeho dítěte úroveň legitimity a dosahu, kterou by jinak neměla.

Konečně další možností je odevzdat rukopis literárním agentům nebo redaktorům ve velkých nakladatelstvích. Tato cesta může být velmi soutěživá, ale může být také velmi obohacující, pokud je kniha vašeho dítěte vybrána k vydání.

Pokud se vydáte touto cestou, ujistěte se, že provedete průzkum a odešlete jej vydavatelům, kteří se dobře hodí pro typ knihy, kterou vaše dítě napsalo. Přečtěte si také Co můžete nazvat Usborne baby book shower pro více.