Jak používat předskládané plenky

Jak používat předskládané plenky? Předskládané plenky jsou jedním z nejoblíbenějších typů látkových plen. Snadno se používají a mohou být skvělou volbou pro začátečníky i zkušené rodiče s látkovými plenkami.

Existuje několik způsobů, jak používat předskládané plenky:

-Plenka s krytem: Toto je nejběžnější způsob použití předskladů. Předsklad se vloží do nasazené plenky a poté se celá nasadí na vaše miminko. Tato metoda funguje dobře pro děti, které začínají cvičit na nočník, protože jim poskytuje větší nezávislost při používání toalety.

-Potah plenky přes ploché nebo složené předsklady: Dalším způsobem použití předskladů je jejich skládání na třetiny nebo čtvrtiny (v závislosti na jejich velikosti) a jejich umístění do plenky nebo položení na plocho.

-Vkládačky: Toto je nejméně běžný způsob použití předskladů, ale funguje dobře pro děti, které jsou již naučené na nočník a mají tendenci během dne méně často čůrat. Do spodního prádla vašeho dítěte můžete navrstvit několik složených plen s předskladem, což vám poskytne větší savost, aniž byste potřebovali další vložku.

Kolik plen potřebuje dítě v nemocniční tašce?

Pro miminko doporučujeme mít s sebou alespoň 20 jednorázových plen. Pokud kojíte, doporučujeme vám vzít si s sebou navíc, protože mohou potřebovat asi pět denně v prvních dnech po porodu a obvykle čtyři denně, jakmile je kojení zavedeno.

Vaše porodní asistentka vám s tím bude schopna pomoci, pokud si nebudete jisti, kolik jich je potřeba během porodu a poporodní péče.

Jakou velikost plen si mám vzít do nemocnice?

To je otázka, která se často objevuje a neexistuje definitivní odpověď. Záleží na velikosti vašeho miminka a na tom, kolik plen si myslíte, že budete potřebovat. Někteří lidé berou dost na jeden den, zatímco jiní to berou dost na týden nebo déle.

Pokud si nejste jisti, je nejlepší zabalit si více, než si myslíte, že budete potřebovat. Všechny nepoužité plenky můžete po návratu domů vždy vyhodit.

Pokud je vaše dítě nedonošené nebo má nízkou porodní váhu, může být rozumné vzít si menší plenky, protože se do větších velikostí ještě nemusí vejít. Poraďte se se svým lékařem nebo porodní asistentkou o tom, jakou velikost plenky používat. Budou také schopni poradit, kolik plen si vzít.

Pokud používáte jednorázové plenky, většina nemocnic vám je dodá, když tam budete. Pokud používáte látkové plenky, některé nemocnice mají k dispozici pračky, jiné ne.

Budete si muset vzít dostatek látkových plen po celou dobu pobytu a také prací prostředek a aviváž (v případě potřeby). Někteří lidé se také rozhodnou vzít si s sebou mokrý sáček, aby mohli špinavé plenky snadno přepravit domů.

V jakém věku děti nosí plenky velikosti 2?

Některá miminka mohou začít nosit plenky velikosti dvě již v šesti měsících. Většina miminek však nebude připravena na plenky velikosti dvě, dokud se jim nebude blížit devět nebo deset měsíců.

Je důležité věnovat pozornost narážkám svého dítěte a vkládat je do plen velikosti dvě až když jsou připravené, jinak můžete skončit s protečením. Jak bude vaše dítě starší, bude postupně přecházet na další velikost plenky. Ve věku 12 měsíců by většina dětí měla nosit plenky velikosti čtyři.

Pokud si nejste jisti, jakou velikost plenky vaše dítě potřebuje, požádejte o radu svého poskytovatele zdravotní péče. Budou vám schopni pomoci vybrat správnou velikost plenky pro věk a fázi vývoje vašeho dítěte.

Jak poznáte, že jsou plenky příliš malé?

Pokud je plenka příliš malá, nevejde se pohodlně a může protékat. Pas by měl být přiléhavý, ale ne těsný, a manžety nohou by měly být hluboko pod koleny dítěte.

Pokud si nejste jisti, zda jsou vaše pleny správné velikosti, požádejte o radu pracovníka místního obchodu. Rádi vám pomohou!

Pleny se dodávají v různých velikostech, aby se do nich vešly miminka všech tvarů a velikostí. Je důležité zvolit správnou velikost plenky, jako by byla příliš malá, nevejde se pohodlně a může protékat. Pas by měl být přiléhavý, ale ne těsný, a manžety nohou by měly být hluboko pod koleny dítěte.

Pleny se dodávají v různých velikostech, aby se do nich vešly miminka všech tvarů a velikostí. Je důležité zvolit správnou velikost plenky, jako by byla příliš malá, nevejde se pohodlně a může protékat. Pas by měl být přiléhavý, ale ne těsný, a manžety nohou by měly být hluboko pod koleny dítěte.

Jakou velikost plen nosí děti nejdéle?

Velikost plen, které děti nosí nejdéle, je obvykle velikost šest. Je to proto, že jsou větší a pojmou více moči než menší velikosti.

Některá miminka mohou mít ve věku jednoho roku stále plenky velikosti 6, ale většina do té doby přejde na větší velikost. Pokud si nejste jisti, jakou velikost vaše miminko potřebuje, požádejte o radu svého pediatra. Budou schopni doporučit nejlepší velikost plenky pro věk a váhu vašeho dítěte.

Pleny se dodávají v různých velikostech, aby každé dítě mohlo perfektně sedět. Nejmenší velikost je obvykle tři, zatímco největší velikost je často devět nebo deset. Je důležité zvolit správnou velikost, protože příliš malé plenky mohou protékat a příliš velké plenky mohou být nepohodlné.

Při nákupu plen je důležité si uvědomit, že ne všechny značky jsou si rovné. Některé plenky jsou více savé než jiné, takže možná budete muset trochu zaexperimentovat, než najdete perfektní značku pro vaše miminko.

Jen se ujistěte, že se vyhnete používání látkových plen, dokud nebude vašemu miminku alespoň šest měsíců, protože nejsou tak savé jako jednorázové plenky a mohou zvýšit riziko plenkové vyrážky.

Nyní, když víte, jakou velikost plenky koupit, je čas jít nakupovat! Ujistěte se, že využijete všech kuponů nebo výprodejů, které najdete, protože vám to může pomoci ušetřit peníze za tuto základní položku. A nezapomeňte se také zásobit dětskými ubrousky, protože ty jsou nezbytností pro výměnu plen a úklid všech nepořádků, které vaše dítě udělá!