Co se hodí na stůl na svatební dort: 3 věci, které musíte mít

Pokud si nejste jisti, co se hodí na svatební dortový stůl, zvažte tři věci. Kromě samotného svatebního dortu existují další položky, které můžete přidat na dortový stůl na místě svatby.

Probereme také očekávaný počet zákusků nebo dortů, které položíme na svatební dortový stůl, abychom vám pomohli zdobit. A když už jsme u svatebních dortů, klidně si na našem blogu projděte různé návody.

Chcete například vědět, jak ušetřit na svatebním dortu?

Co se hodí na stůl se svatebním dortem + tipy na zdobení

Další svatební dorty

Svatební dort bude samozřejmě na dortovém stole a bude ústředním bodem na místě konání. Do svého primárního svatebního dortu však můžete přidat i jiné příchutě dortu.

Některé páry na recepci z různých důvodů podávají jiné druhy dortů. Například možná vyhovíte dietním omezením svých hostů nebo si nemůžete vybrat jednu ze dvou příchutí svatebního dortu.

Chcete-li ušetřit náklady, můžete mít také menší svatební dort a poté naservírovat hostům jiný typ dortu. Pokud je druhý dort jednopatrový, můžete ho postavit na stojánek, takže nebude nepatřičný vedle nebo za svatebním dortem, který budete krájet s partnerem.

Krásné pečivo, sladkosti a dezerty

Svatební dortový stůl může být také Vaším dezertním stolkem. Umístěte svatební dort do středu a poté vyplňte prostor různými sladkostmi a dezerty.

Na svatební dortový stůl můžete mít cupcaky, sušenky, tyčinky nebo bonbóny. Mohou dokonce sloužit jako dekorativní předměty na stole, nebo můžete sáčky na laskavosti položit na jednu stranu, pokud jsou tyto sladkosti také vaší laskavostí, kterou si hosté po svatbě odnesou domů.

Pokud jste omezeni svým rozpočtem na dezertní stůl, můžete vždy vytvořit stanici pro dekonstruované dezerty. Možná můžete nabídnout sušenku nebo dokonce s’more stanici vedle svatebního dortu, takže ingredience zaplní stůl.

Dekory na svatební dortový stůl

Stejně jako ostatní stoly v místě svatební hostiny byste měli na svatební dort nebo dezertní stůl umístit tematické dekory. Svatební motiv můžete také použít jako inspiraci pro stojan nebo nádobu, kterou použijete na stůl.

Květinová aranžmá, mini sochy nebo štítky na dorty mohou přidat na estetice. Dokonce můžete servírovací náčiní a nádobí pěkně naaranžovat pro extra přitažlivost na stole svatebního dortu.

Jedlé předměty, jako je ovoce, mohou na váš svatební dortový stůl vnést barvu a rozmanitost. A samozřejmě zvolte vhodné prádlo nebo látku na stůl, které doplní jeho styl.

Kolik položek by mělo být v dezertním stole?

Neexistují žádná konkrétní pravidla ohledně čísla dezertu na stolech, které budete mít na svatbě. Můžete si však pamatovat, že každý svatebčan může mít dva až tři druhy zákusků, které mohou, ale nemusí zahrnovat plátek svatebního dortu.

Zde je několik vzorců, kterými se můžete řídit při navrhování dezertních stolů nebo dokonce svatebního dortu s dorty a sladkostmi:

  • Jeden až dva speciální dezerty nebo jeden speciální svatební dort a jeden designový pochoutek jako sušenky nebo značkové cupcaky
  • Dvě až tři pečivo, které si lidé obvykle pochutnávají, nebo domácí dobroty, které chcete, aby vaši hosté ochutnali; můžete také obléknout jednoduché dezerty z místních pekáren nebo potravin, abyste zpestřili dezertní stůl
  • Dva druhy bonbónů nebo plátky ovoce k ozdobení dezertního stolu a vyplnění prostoru

Budete mít na svatbě cupcaky a sušenky? Přečtěte si tyto návody, jak vystavit košíčky na svatbu nebo jak vystavit cukroví na svatbě, abyste pozvedli své dezertní stoly.

Co by mělo být na dezertním stole?

Při výběru toho, co na svatební dortový nebo dezertní stůl, vězte, že se neomezujete pouze na svatební dorty. Využijte stojan a nádoby nebo se inspirujte svatební sezónou a tématem při výběru, jaké konkrétní sladkosti a zákusky přidat.

Přečtěte si tyto tipy při zdobení a navrhování svatebního dezertního stolu, které můžete také použít na svatební dortový stůl:

  • Podávejte různé textury, barvy a příchutě dezertů, zvláště pokud chcete motiv pro dezertní stůl; například milovníci čokolády mohou mít tyčinky, dorty nebo dokonce parfaity, aby měly různé chutě a textury
  • Uspořádejte dezerty, stojany a nádoby od středu směrem ven nebo vnějších konců směrem ke středu tak, aby měly různé výšky
  • Použijte jeden konec stolu na svatební výslužky nebo talíře
  • Přibližte dezerty k sobě, aby stůl nevypadal prázdný
  • Experimentujte mezi symetrickým a asymetrickým uspořádáním, zvláště pokud budete mít malé dezerty

Kam dáváte na svatbě dortový stůl?

Kromě toho, že víte, jak položit svatební dort na váš dortový stůl, víte, kam umístit samotný svatební dortový stůl? Stoly na svatební dorty jdou do středu recepce nebo si vyberte pozadí za ní.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, co se děje na stole svatebních dortů: další dorty, zákusky a tematické dekory na recepci.

Uspořádání předmětů bude záviset na stylu, který se hodí k místu konání. A pokud jde o to, co si dát, můžete mít dva speciální dezerty, dva oblíbené pečivo a dva bonbóny, které zaplní stůl.