Podrobný průvodce instalací dětské autosedačky čelem ke směru jízdy

Jak nainstalovat dětskou autosedačku čelem? To je věc, kterou noví rodiče těžko dělají. My jsme si však vše usnadnili tím, že jsme pro vás připravili tento článek.

Způsoby instalace dětské autosedačky po směru jízdy

-Ujistěte se, že sedadlo, které používáte, je vyrobeno po směru jízdy.

-Měl by být ve vašem autě pevně nainstalován a neměl by se pohybovat více než jeden palec ze strany na stranu nebo zepředu dozadu na úrovni dráhy pásu.

Nejbezpečnější místo pro autosedačku vašeho dítěte je přímo za airbagem, který byl deaktivován, protože se vyskytly případy, kdy bylo dítě usmrceno airbagem nafouknutým, když bylo připoutáno v dětské sedačce obrácené proti směru jízdy.

Pokud byly tyto potřeby splněny, vyhledejte odbornou radu od svého mechanika nebo místního hasičského sboru, protože to může zachránit životy! Obvykle můžete použít západkový systém, pokud vaše vozidlo nemá spodní ukotvení, ale před instalací se nejprve poraďte s výrobcem.

Vždy instalujte s horním popruhem, a to i na vozidlech vybavených vestavěnými kotvami. Je to proto, že připínací popruh snižuje rotační síly působící na vaše dítě při nárazu až o 90 %. Omezuje také vychýlení hlavy vašich dětí, které může způsobit vážné poranění mozku.

Nikdy nepoužívejte aftermarket produkty, jako jsou bazénové nudle nebo polštářky pro extra podporu, pokud nejsou vyrobeny speciálně pro autosedačky a nebyly testovány s vašimi!

– Břišní pás by měl být pod boky vašeho dítěte, dotýkat se stehen, nikoli břicha. Ramenní postroj by měl spočívat přes ramena/hrudník nikdy za krkem nebo podpaží (zvýší se tím riziko vnitřních zranění). Nastavte hrudní sponu tak, aby seděla přímo v úrovni podpaží.

To znamená, že je dostatečně těsný, když ho sevřete k sobě, ale stále dokáže zapadnout jedním prstem pod každou stranu, aniž by vaše dítě škrtilo.

-Neutahujte postroj příliš, měli byste být schopni vložit jeden nebo dva prsty mezi hrudník vašeho dítěte a postroj, když je nesprávně zapnutý. Vršek jejich hlavy by se také neměl dotýkat skořápky, pokud se to děje, znamená to, že je pro ně v tuto chvíli příliš velká.

Všechny popruhy musí být čisté, bez roztřepených kabelů nebo poškození, které by mohlo popruhy časem natáhnout/uvolnit, což je činí nebezpečnými! Před každou jízdou se ujistěte, že jsou všechny díly správně nainstalovány a žádné nechybí!

Kdy můžete začít používat autosedačku?

Vaše dítě by mělo začít používat autosedačku, jakmile váží 20 liber nebo více. Možná budete muset nejprve upravit popruhy tak, aby přiléhaly, ale nebyly příliš těsné.

Ujistěte se, že je vaše dítě otočené proti směru jízdy tak dlouho, jak je to možné, a poté je převeďte do polohy po směru jízdy, až bude čas.

Na trhu je spousta konvertibilních sedaček, které vám umožní udržet vaše dítě v autosedačce déle než s autosedačkou nebo jiným typem jednorázové sedačky, jako jsou ty od Evenflo, Graco, Chicco atd.

Měla by být autosedačka za řidičem nebo spolujezdcem?

To je otázka, která se často objevuje, když si lidé kupují nebo půjčují auta. Odpověď však není vždy jednoduchá. Aby to bylo komplikovanější, některá vozidla mají volitelnou třetí řadu sedadel, zatímco jiná dokonce nemají možnost ji přidat vůbec.

Zde je to, co potřebujete vědět o umístění autosedaček ve vašem vozidle:

– Ujistěte se, že autosedačka směřuje dozadu.

– Pokud existuje možnost pro třetí řadu, umístěte ji za spolujezdce nebo řidiče podle toho, která strana má více místa pro nohy. Pamatujte, že většina vozidel pojme dvě dětské sedačky v této oblasti, ale ne tři, takže druhou řadu použijte pouze v případě, že sem potřebujete umístit dvě dětské autosedačky. V opačném případě jeďte s jednou autosedačkou po směru a jednou proti směru jízdy, pokud je to možné.

– Vozidla bez zadní klimatizace se mohou zdát, že poskytují dostatečné větrání otevřenými okny během horkého počasí; neudrží však vaše děti v chladu, když sedí ve svých připoutaných dětských zádržných systémech (CRS). Přední umístění se proto doporučuje i v teplejším klimatu kvůli dodatečné ochraně proti úpalu.

– Pokud máte na výběr mezi instalací autosedačky po směru nebo proti směru jízdy do jedné z těchto tří poloh sezení, vždy jděte v zadní řadě, protože je to pro vaše dítě nejbezpečnější při cestování pozadu.

Samozřejmě, pokud neexistují žádné jiné možnosti, nastavte kojeneckou autosedačku po směru jízdy a udržujte je v této poloze připoutané, dokud nedosáhnou věku dvou let, kdy jejich tělo zvládne při nehodách větší sílu než jemné systémy mladších dětí.

Kam by měla být autosedačka umístěna v nákupním košíku?

Autosedačka by měla být umístěna na sedadle nákupního vozíku, ve kterém nesedí žádné dítě. Před umístěním autosedačky je nejlepší se zeptat spolupracovníka, zda tato sedačka může a bude pojmout autosedačku.

Zaměstnanec obchodu může také nabídnout radu, jak správně zajistit autosedačku a zároveň pojmout potraviny nebo jiné předměty získané během nakupování.

Pokud je to možné, rodiče by se měli snažit neumisťovat nic jiného do svých vozíků přes místo, kam plánují umístit nosítko pro dítě během přepravy, protože by to mohlo způsobit zranění, když se dva předměty srazí při vysoké rychlosti (tj. hrbolaté jízdy).

Stejné pravidlo platí pro zapínání dětí do dětských autosedaček; Na ně ani na sedadlo vedle nich nesmí být nikdy umístěno nic těžkého nebo s pevným opěradlem.