Co je permanentní lis na sušičku? Přečtěte si tato zajímavá fakta!

Víte, co je permanentní lis na sušičce? Tento článek vám pomůže dozvědět se o permanentním tisku. Permanentní lis se týká nemačkavého oblečení, které bylo správně vyprané a vysušené.

Stálé lisovací oděvy jsou často vyrobeny ze syntetických tkanin nebo byly pečlivě zpracovány, aby odolávaly pomačkání. Proces trvalého lisování se skládá ze série sušiček, které pomáhají eliminovat nebo redukovat záhyby.

Tento režim trvalého lisování se u sušiček Maytag s předním plněním označuje jako režim „volný čas“ a „prevence mačkání“. Cyklus pračky využívá horkou vodu s kratšími cykly odstřeďování k odstranění stávajících záhybů. Naproti tomu režim sušení využívá mírné teplo a pouze interval ochlazování, aby byly oděvy chráněny před zmačkáním nebo zmačkáním. No, je toho mnohem víc k objevování, takže pokračujte ve čtení tohoto článku.

Základy trvalého lisování na sušičce

Sušičky mají různé funkce a nastavení, což může ztížit jejich používání. „Perm press“ a „permanent press“, mírné nastavení teploty určené k minimalizaci záhybů na oděvech, jsou možnosti, kterých si pravděpodobně všimnete na sušičce prádla. Přečtěte si hodně o tom, co je permanentní lis na sušičce nebo kdy byste jej museli použít, aby vaše oděvy zůstaly v lepším stavu.

Proces permanentního lisování sušičky využívá mírné nastavení tepla s ochlazením těsně na konci. Cyklus je také o něco menší než standardní cyklus. To by mohlo pomoci snížit srážlivost oděvu a zároveň odstranit záhyby a zabránit vzniku nových vrásek u oděvů náchylných k vráskám. Můžete vidět proces označovaný jako neformální, péče o vrásky nebo něco podobného.

Jak často by se měl trvalý lis používat?

U oděvů se permanentní lis zdá být vynikající alternativou mezi tím. Není to příliš přísné, ale je to dost silné, aby vám vyčistilo oblečení. Trvalý lisovací cyklus pračky však nemusí stačit na věci, které vyžadují důkladnější čištění, včetně ručníků nebo lůžkovin nebo nečistých oděvů. Specifické zátěže, jako například zátěže vyžadující sanitaci, mohou vyžadovat horkou vodu.

Trvalý lisovací cyklus v sušičce může být pro jemné prádlo příliš náročný a nemusí být dostatečně horká nebo se pohybovat dostatečně rychle, aby se těžké zboží v jednom procesu úplně vysušilo. Oděvy vyrobené ze syntetických tkanin, které jsou více náchylné k pomačkání, jsou zvláště vhodné pro tento proces trvalého lisování. Trvalý lisovací cyklus lze použít i u přírodních vláken.

Jedná se o dobrou alternativu pro každodenní nebo pracovní předměty, které není třeba chemicky čistit nebo podrobovat jemnému cyklu. Ať už je na vašich oděvech uvedeno „permanentní lis“ a „sušit v bubnové sušičce“, přečtěte si štítek, abyste zjistili, zda se pro ně nezdá být permanentní lisování vhodným místem.

Trvalý tisk Jak jej používat?

Vyberte možnost trvalého lisování na sušičce. Možná budete muset také zvolit množství náplně. Přidejte nově vyčištěné kusy do sušičky, dávejte pozor, abyste je nepřeplnili. Tolik oděvů v sušičce by je mohlo zastavit v úplném vysušení. Tím je také fáze lisování perm méně účinná při odstraňování vrásek. Přidejte běžná povlečení do sušičky a také další doplňky. O zbytek se postará sušička. Po jednom cyklu musí být oblečení suché. Zkontrolujte co nejdříve po dokončení cyklu, abyste se vyhnuli zmačkání po vysušení oděvů.

Nastavení trvalého lisu je pro oblečení často snazší, protože zabraňuje intenzivnímu teplu. Mohou chránit prádlo před zraněním nebo předčasným opotřebením. V porovnání s ohřívanou vodou a vysokými úrovněmi tepla spotřebovává nižší teplo méně energie. Oblečení bude bez pomačkání, když je po trvalé lisovací fázi vyjmete ze sušičky. Tato možnost může buď odstranit tuto potřebu žehlení, nebo žehlení zjednodušit kvůli většímu počtu drobných záhybů.

Stálý tisk někdy není dobrý nápad. Proč?

Při každém sušení citlivých textilií nepoužívejte permanentní lis. Skončíte s oblečením, které je zdeformované a zničené. Jemné zboží se musí sušit v lehkém režimu, pečlivě sušit tento drahý úplet vzduchem o pokojové teplotě. Věci, které se nemačkají (včetně nepomačkaných kalhotek chinos), mohou být suché při nastavení trvalého lisu a měly by být vytaženy dříve, než zcela uschnou. Tento režim trvalého lisování účinně odstraňuje záhyby z oděvů a lze jej použít místo žehlení. Chcete-li se zbavit většiny vrásek, hoďte mírně pomačkaný kus do sušičky na více než deset minut na stálém lisu.

Je stálý lis vhodný pro jakýkoli typ tkaniny?

Tato možnost trvalého lisování je vhodná pro barevné materiály, protože nastavení střední teploty nezhorší barvu. Barvivo v barevném hadříku vybledne rychleji, pokud je suché na úroveň vysoké teploty, než kdyby bylo suché na nejnižší teplotu. Každý vyrobený materiál (včetně nylonu a polyesteru) a jakékoli oblečení označené jako permanent press bude také použito s permanentním lisem. Oděv označený jako „sušit v bubnu“ a „sušit v bubnu mírný“ je také nutné sušit na permanentním lisu. Abyste předešli pomačkání, ihned po vyjmutí ze sušičky veškeré oblečení zavěste a uspořádejte. Možná vás bude zajímat také nastavení trvalého tisku.

Je to obal!

Naučit se, co je permanentní lis na sušičce, je vhodné pro každého, kdo sušičku používá. Toto nastavení je ideální pro zabránění pomačkání a zmačkání vašich oděvů, takže je lepší použít tuto možnost ve vaší sušičce, ale někdy není vhodná pro každý druh tkaniny, takže buďte opatrní při použití trvalého lisu. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Můžete si také přečíst o tom, jak nainstalovat pás na sušičku Maytag a jak vyměnit pás na sušičce GE.