Nejlepší průvodce tandemovými dětskými kočárky

Co jsou tandemové dětské kočárky? Tandemový dětský kočárek je to, co potřebujete, pokud máte dvojčata, trojčata nebo více dětí, která jsou na nosič příliš stará, ale přesto chtějí být blízko sebe. Mohou také dobře fungovat s velmi malými dětmi, které potřebují pomoc s cestováním po celém světě.

Jejich použití a manévrování však není vždy tak snadné, jak si lidé myslí. V této příručce si probereme, co je dobrý tandemový kočárek a jaké funkce byste při dnešním nákupu na trhu měli hledat!

Funkce dětských kočárků Tandem

Jak jsme již řekli dříve, co dělá dobrý tandemový kočárek, jsou funkce, které hledáte. Ty mohou zahrnovat:

Sklopná sedadla: díky nim si můžete zdřímnout na veřejnosti nebo na dlouhých procházkách a běhání mnohem pohodlněji!

Několik držáků na pohár: nikdo nechce držet všechny ty nápoje, když se snaží tlačit na ten dvojitý kočárek!

Velká kola: jsou nezbytností pro ty, kteří chtějí na cestách něco snadného a pohodlného.

Co jsou dětské kočárky Tandem?

Tento typ kočárku potřebujete, když jsou vaše děti od sebe vzdáleny několik let. Tandemový dětský kočárek mohou používat dvě nebo tři děti a pro druhé dítě musí mít více než jedno sedadlo. Tímto způsobem se nebudou nudit, zatímco jejich sourozenec spí. Také jim to pomůže vyhnout se problémům!

Věci, které byste měli při nákupu tandemového dětského kočárku zvážit

Na jakém terénu budete kočárek používat? Pokud je pravděpodobnější, že budete mít chodníky nebo zpevněné cesty, jaká kola tedy tandem potřebuje, aby se tomu přizpůsobil?

Kolik chcete utratit a jaké funkce jsou nejdůležitější pro potřeby vaší rodiny? Vyžadují držáky nápojů nebo úložný prostor pod sedadly – co třeba nastavitelná řídítka nebo systém odpružení a také bezpečnostní pásy a brzdy? Bude mezi nimi nějaký prostor pro dětské výrobky, jako jsou plenky, ubrousky atd.? Vaše odpověď by měla pomoci zúžit, který model by nejlépe fungoval.

A konečně, jak často si tento dvojitý kočárek skutečně zvyknou obě děti současně?

Takto vypadá tandemový kočárek:

Má dvě sedadla, která sedí proti sobě, přičemž dítě vpředu sedí vzpřímeněji a jedno za ním zaujímá sklápěcí polohu. Na přední sedadlo se obvykle vejdou děti zhruba do pěti nebo šesti let – zatímco ti starší mohou raději jezdit vzadu, kde je více prostoru pro nohy.

Obvykle mají tři kola vpředu pro stabilitu a pak dvě menší vzadu, která mu umožňují snadnější zatáčení v těsných zatáčkách, takže můžete manévrovat obchody, aniž byste museli jít z cesty. Zjistíte také, že jsou obecně větší než dvojité běžecké boty, protože pojmou i vyšší batolata (až 44 palců).

V závislosti na tom, který si koupíte, budou mít řadu funkcí. Možná zjistíte, že některé mají pod sebou další úložný prostor, zatímco jiné nabídnou sklopná zadní sedadla nebo dokonce to, co je známé jako design „vše v jednom“, kde se dva kočárky spojí dohromady a vytvoří jednu dlouhou výbavu (dobré, když přijde čas na přejít tyto rušné křižovatky).

K dispozici jsou také různé typy brzd – buď nožní pedály na boku, nebo ruční páky na řídítkách. Ten druhý je běžnější kvůli jejich snadnosti a jednoduchosti, ale co vaše dítě preferuje, je to nejdůležitější.

Klíč s sebou:

Tandemové dětské kočárky umožňují rodičům zabrat méně místa na přeplněných místech, jako jsou obchody, protože místo čtyř jsou jen dvě sedadla.

Tyto kočárky jsou také skvělé pro rodiče, kteří mají dvojčata nebo dvě děti blízké věku a nechtějí být omezováni tím, co mohou dělat s jedním kočárkem najednou, například jít nahoru.

Neexistuje žádný dokonalý tandemový dětský kočárek – nejdůležitější je najít to nejlepší pro vaši rodinu!

Jaký je nejkompaktnější dvojitý kočárek?

Jaký je nejkompaktnější dvojitý kočárek? Babyzen Yoyo+ je to, co doporučuji. Složí se do malé kuličky a snadno se vejde do mého kufru!

Je ideální pro lidi, kteří žijí ve stísněných prostorách nebo mají malé auto, které nedokáže pojmout objemné předměty, jako jsou skateboardy. Pokud si nejste jisti, na co se zaměřit při nákupu tohoto typu produktu, podívejte se na nějaké recenze na Youtube nebo si přečtěte, co na internetu říkají ostatní rodiče, abyste zjistili, co se jim postupem času nejvíce osvědčilo.

Potřebuje 8letý kočárek v Disney Worldu?

Mnoho rodičů přemýšlí, co by měli dělat o tom, co je vhodné si vzít s sebou na příští rodinnou dovolenou. Někdy může být obtížné, když máte ve své skupině různé věkové kategorie, ale co by se stalo, kdyby nejmladšímu bylo pouhých osm let?

Viděl jsem některé rodiny v Disney Worldu s malými dětmi, které jsou menší než průměr – nebo dokonce ty, které nemusí stát mnohem vyšší než deštník. Znamená to, že tito malí lidé nedostanou žádný kočárek na celý den a místo toho musí celý den chodit a držet všechno sami?

Myslím si, že je důležité, aby si děti, jakmile dosáhnou věku batolat (zhruba 18 měsíců), začaly zvykat na procházky venku, takže až se dostanou do věku základní školy, budou dobře přizpůsobené a připravené na velký svět.