Jak opravit pračku Samsung? 8 nejlepších způsobů!

Vykazuje vaše pračka Samsung několik chyb, takže chcete vědět, jak pračku Samsung opravit? Pak jste na správném místě, protože budete znát osm běžných chyb, se kterými se můžete setkat u pračky Samsung, a způsoby, jak je můžete opravit.

Samsung je mezi domácnostmi oblíbený díky své pověsti výroby vysoce kvalitních produktů s dlouhou životností. Několik zákazníků však vyjádřilo nespokojenost se svou novější pračkou; pokud jste jedním z nich, nemusíte se problémů obávat.

Předpokládejme, že jste prali prádlo v pračce Samsung a najednou jste viděli chybu (3E1, 3E2, 4E1, tE1), ale tyto příznaky jste si neuvědomovali a vaše pračka bohužel náhle přestala fungovat. Co teď dělat? Abyste našli odpověď, musíte si přečíst tento článek.

Chyby a jak opravit pračku Samsung

Pamatujte, že jeden, ale stejný systém číslování chyb může mít také více kódů pro stejnou poruchu. Například kódy HE, HE1 a HE2 tvoří jedinou skupinu, která popisuje problém s ohřevem vody vany. Přesné důvody selhání se však mohou lišit. Pračky Samsung mají obvykle stejné chybové kódy, takže tento článek uspokojí každou domácnost s pračkami Samsung. Jak tedy opravit pračku Samsung? Níže jsou uvedeny některé problémy s jejich řešeními, které vás mohou vést k opravě pračky Samsung.

Problém č. 1. Závada motoru

pokud se na vaší pračce objeví kód 3E1, 3E2, 3E3, 3E4, vypněte pračku v hlavním vypínači, počkejte 30 sekund, restartujte pračku a spusťte nový program. Pokud to nepomůže, zkuste vyndat pár oblečení, protože někdy dochází k problémům s motorem kvůli nadměrné zátěži motoru. Přidejte několik kusů oblečení najednou. Také se podívejte, zda je cívka zlomená nebo ne. Tím se tento problém vyřeší. Po opravě restartujte počítač.

Problém č. 2. Spotřebič nedetekuje naplnění vodou

Pokud se objeví chyba NF, znamená to, že se voda nedoplňuje. Nejprve se podívejte, zda je zapnutý přívod vody. Pomohlo by, kdybyste obvykle úplně zapnuli ventily vodního systému, aby pračka fungovala. Ujistěte se, že jsou všechny ventily zcela otevřené. Zkontrolujte také, zda jsou dvířka zcela zavřená, protože někdy pračka zobrazuje znak NF, když dvířka nejsou správně zavřená. Zkontrolujte tlak vody: Stroj Samsung potřebuje 20 až 30 psi; pokud je tlak pod touto úrovní, objeví se chyba NF

Problém č. 3. Problém s vypouštěním vody Samsung

Pokud pračka není ve vodorovné poloze, je možné, že nebude správně odtékat. Zkontrolujte, zda je váš stroj ve vodorovné poloze. Kromě toho byste měli vyčistit filtr čerpadla, protože čištění pomáhá zabránit zápachu a pravidelně čistit filtr čerpadla. Ucpaný filtr nečistot zhoršuje účinnost odvodňovacího systému. Můžete si také přečíst o tom, jak opravit pračku, která nevytéká.

Problém č. 4. Chyba teplotního čidla

Pokud řídicí systém selže, odpojte stroj od sítě. Počkejte několik minut, než znovu zahájíte mycí proceduru. Pokud má regulátor teploty nebo topné těleso špatné připojení, přesuňte je, jako byste zasunuli zástrčku do zásuvky. Pokud jsou vstupní signály špatné, stiskněte příslušnou korekční záložku a opravte data. Tato funkce se nachází u většiny současných praček Samsung.

Problém č. 5. Voda ve vaně se buď ohřívá pomalu, nebo se neohřívá vůbec

Zkontrolujte napětí hlavního zdroje. Pokud je napětí nízké, měli byste zavolat elektrikáře. Zkontrolujte, zda je spojení mezi teplotním čidlem nebo ohřívačem vody a regulátorem v dobrém funkčním stavu. Zkontrolujte, zda jsou všechny kontaktní body a zástrčky pevně připojeny. Pokud snímač nevykazuje žádný signál, je třeba vadný snímač vyměnit.

Problém č. 6. Pokud je během praní nadměrné množství pěny

Pokud se objeví neobvyklá pěna, může to být způsobeno použitím nesprávného pracího prostředku, který není vhodný pro váš automatický stroj; zkuste vyměnit prací prostředek. Pokud použijete více pracího prostředku, než je potřeba pro jeden cyklus máchání, zkuste při příštím spuštění procesu snížit množství. Pokud tato opatření nejsou účinná, najměte si opraváře.

Problém č. 7. Ventilátor nefunguje

Pokud pračka ukazuje chybu FE nebo FC, je ventilátor vadný. Měl bys to opravit. Někdy to může být také důvodem, proč je ovladač snímače rozbitý; měl bys to utáhnout. Po opravě pračku zkontrolujte. Pokud chyba přetrvává, zavolejte servisní středisko.

Problém č. 8. Při výměně dat mezi centrálním ovladačem a panelem informačního displeje došlo k chybě

Pokud pračka zobrazuje chybový kód (AE, AC, ACB (AC6), 13E), znamená to, že došlo k problému s výměnou dat. Vyžaduje to milimetrové testování, upevnění kabeláže a utažení kontaktů a zástrček. Může být užitečné přečíst si, co znamená DC na pračce Samsung.

Je to obal!

Abychom to shrnuli, vše, co bylo dosud uvedeno, nezapomeňte, že mnoho závad lze snadno vyřešit podle seznamu výše uvedených pokynů, ale co když jste vyzkoušeli vše a pračka stále nefunguje? V takovém případě může být vyžadován technik. Ne každý problém můžete vyřešit sami. Zavolejte zákaznický servis Samsung a získejte okamžitou pomoc. Nyní víte, jak opravit pračku Samsung. Můžete si také přečíst o pračkách Samsung.