Kdy vyměnit autosedačky? Průvodce

Kdy vyměnit autosedačky? Jak vaše dítě stárne a přeroste kojeneckou autosedačku, budete chtít začít hledat novou sedačku.

Na dnešním trhu existuje mnoho různých typů kabrioletů, které mohou pojmout vaše dítě od dětství až po jeho mládí v závislosti na tom, kolik peněz byste za něj chtěli utratit.

Průměrný časový rámec je někde mezi pěti a šesti lety, ne-li delší, než potřebujete posilovač nebo jiný typ bezpečnostního zádržného systému ve vozidle.

V některých případech mohou děti až do věku 12-13 let jezdit bez dalšího speciálního vybavení, ale tato pravidla se v jednotlivých státech liší, proto si nejprve ověřte místní zákony!

Kdy může moje dítě používat podsedák bez opěrek?

AAP doporučuje, aby děti zůstaly v připoutané autosedačce nebo konvertibilní autosedačce, dokud nedosáhnou maximální výšky a hmotnosti pro svůj model.

Dítěti je obvykle pět až osm let, než může bezpečně začít používat podsedák, ale to se může lišit v závislosti jak na velikosti vašeho dítěte, tak na doporučeních výrobce vozidla.

Jaká je hmotnost podsedáku?

Podsedáky jsou určeny pro děti, které přerostou své autosedačky orientované po směru jízdy. Poskytují vašemu dítěti přidanou míru bezpečí a pohodlí a zároveň mu umožňují sedět výše, aby lépe vidělo ven z vozidla.

Jaký je zákon o dětských podsedacích sedačkách?

Podsedák je dětská pojistka sloužící ke výchově dětí tak, aby bezpečnostní pás vozu pro dospělé správně seděl na jejich menším těle.

Pětibodový pás nabízí mnohem větší ochranu než samotný břišní a ramenní pás, ale pro děti, které již tyto zádržné prostředky přerostly, může být obtížné používat pouze bezpečnostní pás pro dospělé.

V mnoha případech mají rodiče pocit, že vystavují své děti riziku používáním obou, protože jim nezbývá žádná jiná možnost v případě nouzového brzdění nebo kolize.

To však nemusí platit, pokud máte své dítě stále na podsedáku, dokud nedosáhne výšky 57 palců – což se obvykle stává kolem věku 12–13 let – protože všechny státní zákony vyžadují jízdu bez jednoho po dosažení 57 palců.

V jakém věku končí pravidlo dvouhodinové autosedačky?

Věková hranice pro toto pravidlo je osm let. Děti by však měly zůstat na sedačce nebo bezpečnostním pásu, dokud nedosáhnou výšky alespoň 80 liber a 57 palců.

Je důležité si uvědomit, že požadavek na hmotnost se mění v závislosti na výšce, takže může být nutné používat různé typy autosedaček, jak vaše dítě roste.

American Academy of Pediatrics také navrhuje držet děti otočené proti směru jízdy, dokud nevyrostou ze svých konvertibilních autosedaček (obvykle kolem 40 liber), místo toho, abyste je otáčeli dopředu příliš brzy, což může zvýšit riziko zranění, protože tělo ještě není dostatečně silné. účinně odolat nárazu se zádržným systémem pro dospělé, aniž by při srážce vystavoval ostatní cestující riziku.

Dětské autosedačky směřující proti směru jízdy výrazně zlevnily a nyní je lze pořídit již za 50 dolarů.

Může 7leté dítě sedět v přední části auta?

Děti nejsou dost velké, aby seděly na předním sedadle auta, dokud jim není alespoň sedm let. Je tomu tak proto, že podle zákona musí být děti do tohoto věku při jízdě ve vozidle umístěny do dětských autosedaček nebo podsedáků.

Tyto položky byly navrženy s určitými omezeními, aby byly malé děti v bezpečí při jakémkoli druhu kolize.

Při správném používání těchto typů výrobků budou vaše ratolesti lépe chráněny, než kdyby na sobě měli pouze bezpečnostní pás pro dospělé! Pro více informací o správných omezovacích metodách pro kojence a malé děti nás prosím kontaktujte ještě dnes!

Kdy mohou děti přestat používat podsedák?

Pokyny publikované Americkou akademií pediatrie doporučují, aby děti stále používaly podsedák, dokud nedosáhnou výšky alespoň 57 palců. To je srovnatelné s typickou výškou kolem 12 let, takže mnoho rodičů čeká, až jejich dítě dosáhne této značky, než je nechá přestat používat podsedák.

Neexistuje však skutečný zákon, který by vyžadoval, aby děti seděly v posilovacím sedadle, jakmile z něj vyrostou – místo toho jednotlivé státy stanovují své zákony podle toho, co se kvalifikuje jako dostatečně velké, aby je již nepotřebovaly.

Ve většině případů tyto požadavky spadají do dvou kategorií: buď více než 57 palců vysoký nebo osm let starý a 80 liber těžký (což by bylo kolem 11-12). Jakmile vaše dítě spadne do jedné z těchto kategorií, měli byste se zeptat výrobce vašeho vozu na podrobnosti o tom, kdy můžete vyjmout své dítě z podsedáku.

Jak přepravujete autosedačku v letadle?

Autosedačku můžete přepravovat v letadle, ale musíte si na ni zakoupit letenku. Autosedačky jsou považovány za jednu z vašich příručních věcí a vejdou se pod sedadlo před vámi nebo nad vaši hlavu v závislosti na typu, který používáte.

Některé letecké společnosti účtují za použití této služby 75 USD, zatímco jiné nemají žádný další poplatek spojený s jejich přepravou letadlem.

Před letem byste si měli ověřit, zda existuje nějaká specifická příprava, kterou je třeba podstoupit. Pokud ano, dodržujte před nástupem na jiný let jejich pravidla!