Kdy koupit novou autosedačku pro miminko? Průvodce novopečené maminky

Otázka, kdy koupit novou autosedačku pro miminko, je otázkou, kterou si klade mnoho rodičů, když hledají bezpečné a spolehlivé místo pro nákup autosedačky.

S tolika dostupnými možnostmi může být těžké vědět, kdy byste měli začít s nákupem další autosedačky nebo kdy vaše dítě přerostlo ze své stávající. V tomto článku probereme nejlepší čas na nákup nové autosedačky pro miminko.

Kdy koupit novou autosedačku pro miminko

Novorozenci jsou obvykle umístěni v sedadlech zády ke směru jízdy, které lze používat, dokud vaše dítě nedosáhne výšky 40 liber nebo více než 30 palců. Když jsou dítěti kolem dvou let, mělo by přejít z autosedačky proti směru jízdy na autosedačku po směru jízdy.

V tomto okamžiku již přerostou své předchozí místo a jeho použití se pro ně stává nebezpečným.

Ve třech nebo čtyřech letech mohou děti používat větší posilovače, ale musíte se ujistit, že nejsou příliš velké, protože mezi opěradlem vozidla a dítětem musí být prostor, aby se airbagy při nárazu nerozvinuly.

Jak dlouho může dítě zůstat v autosedačce?

Dítě může zůstat v dětské autosedačce tak dlouho, jak je potřeba, ale vždy by mělo být otočeno čelem k zadní části vozidla. Podle Baby Center by děti do jednoho roku nebo 20 liber měly zůstat v autosedačce umístěné proti směru jízdy alespoň do svých prvních narozenin a v ideálním případě mnohem déle, pokud je to možné.

Během této doby je také důležité nenechávat své dítě bez dozoru, i když vás zastaví, protože se vyskytly případy, kdy se děti vyvlékly z popruhů a spadly z jedoucích vozidel, když rodiče nejsou přítomni.

Teprve po dosažení 12 měsíců se může dítě přesunout do konvertibilní autosedačky po směru jízdy s popruhy určené pro batolata, která váží 22 až 40 liber (doporučuje se, aby děti byly nadále připoutány v autosedačce s popruhy, dokud nejsou alespoň čtyři roky nebo 40 liber).

Kdy mohu vyjmout své dítě z vložky do autosedačky?

Když vaše dítě překročí hmotnostní limit kojenecké vložky (obvykle mezi osmi a devíti měsíci), můžete je vyjmout.

To však neznamená, že by měli stále jezdit v autosedačce zcela bez ní. Konvertibilní autosedačka poskytne vašemu dítěti lepší oporu hlavy než dětská autosedačka a zajistí mu větší bezpečí i při jízdě.

To umožňuje rodičům snadno odložit své novorozence do školky, protože každý tam má také jedno. Mnoho lidí má pocit, že potřebují obě věci, dokud jejich děti nebudou starší, ale ani to není pravda.

Může dítě jezdit v kabrioletu?

Dítě může jezdit v kabrioletu. Ve skutečnosti má mnoho kabrioletů sedadla speciálně navržená pro kojence a tato speciální sedadla jsou obvykle dodávána s připevněnou sluneční clonou, což oceníte v teplejších měsících roku, kdy je pravděpodobné, že vaše dítě jezdí v tomto typu vozidla často.

Pokud je to možné, pořiďte si chránič sedadla na jakékoli látkové nebo kožené části, protože kojenci jsou často velmi nepořádní jedlíci.

Při nákupu konvertibilních sedadel dávejte pozor na funkce, jako jsou nastavitelné úhly naklonění (to je důležité, pokud plánujete používat tuto možnost, jakmile se vaše dítě bude moci posadit), které zůstanou ploché, když se nepoužívají (což znamená dvě věci.

Už žádné povalování hlavy a žádné spící hlavy), slušný prostor pro nohy (což je rozdíl mezi tím, zda je lze připnout nebo ne) a spousta úložného prostoru.

Kdy mohu vyjmout novorozeneckou vložku z Maxi Cosi Pebble?

Novorozeneckou vložku z Maxi Cosi Pebble můžete vyjmout, když jsou vašemu miminku alespoň tři měsíce. Možná budete chtít počkat, až se přiblíží k šesti měsícům věku, protože některým dětem trvá dosažení tohoto milníku déle než jiným.

Je důležité, abyste pozorně sledovali vývoj vašeho dítěte a nasadili dětskou autosedačku, pokud se jeho výška nebo váha od narození výrazně změnila.

Když je necháte v novorozenecké vložce o něco déle, bude pro vás snazší vyhnout se problémům, jako jsou uvolněné popruhy nebo postroje, které by mohly ovlivnit vaše dítě během cestování!

Jakmile vaše ratolest dosáhne asi 12 liber (zhruba pět kilogramů), měli byste přejít na používání pouze základny kočárku Pebbles.

Můžete vyprat vložku Maxi Cosi pro novorozence?

Pokud jde o praní novorozenecké vložky Maxi Cosi, budete muset dodržet několik základních kroků.

Nejprve se ujistěte, že jsou všechna tlačítka správně upevněna a položte nosič na čistý ručník. Po tomto kroku otočte vnitřní část nosiče tak, aby směřovala dolů na jinou suchou oblast – dejte pozor, abyste během tohoto procesu nestiskli žádná tlačítka.

Jakmile to uděláte, ponořte celé nosítko do teplé vody a ujistěte se, že vynecháte cokoli jiného kromě toho, co bylo součástí vašeho původního nákupu.

Jakmile se vše namočí asi na třicet minut spolu s jemným mýdlem (možná budete chtít použít i starý zubní kartáček), opláchněte co nejvíce, než pověsíte někam, kde uschnete.

Jak čistíte kočárek Maxi Cosi?

Při čištění kočárku Maxi Cosi postupujte takto:

  • Vyjměte všechny odnímatelné části (hrnky, hračky) a vyperte je v pračce za studena s jemným pracím prostředkem.
  • Důkladně opláchněte
  • Sušte zavěšením nebo v sušičce naruby v jemném cyklu po dobu asi 20 minut.
  • Před dalším použitím se ujistěte, že jsou látky zcela suché.