Kdy začali muži nosit snubní prsteny

Je to ve 20. století, pokud vás zajímá, kdy muži začali nosit snubní prsteny. Níže si tuto fascinující historii probereme podrobněji, včetně zvyku nosit snubní prsteny.

Můžete si také přečíst o tom, kdo kupuje mužský snubní prsten, abyste věděli, zda ho musí získat sám. Vždy je zajímavé znát tradice a očekávání týkající se snubního prstenu ženicha.

Historie mužských snubních prstenů: Kdy muži nosili snubní prsteny?

20. století

Ženy až do 20. století jako jediné nosily snubní prsteny. Zvyk začal, když vojáci během světové války nosili snubní prsteny na památku svých blízkých.

Obliba snubních prstenů mezi muži začala stoupat, protože je vojáci nosili jako pouto ke svým manželkám, které už možná nikdy neuvidí. Ale předtím nebyly snubní prsteny pro muže tak oblíbené, zejména u mladých párů, které během Velké hospodářské krize neměly prostředky na nákup prstenu pro ženicha.

První mužské snubní prsteny

Mužské snubní prsteny, které nosí vojáci, mají obvykle vyrytá jména, ale na rozdíl od dnešní doby existovala omezení s použitým materiálem. Například zlato má obvykle pouze devět karátů a váha prstenu by měla být pouze šest gramů.

Poté po korejské válce muži nadále nosili snubní prsteny, i když do války nešli. Konečně začali civilisté nosit snubní prsteny se stejnou sentimentalitou, jakou mají dnes, aby znamenali lásku a oddanost své drahé polovičce.

Kdy začali muži v Americe nosit snubní prsteny?

Manželská horečka během druhé světové války vydláždila cestu pro klenotnický průmysl, aby vydělal na manželství s dvojitým prstenem. V tomto období nevěsta i ženich nosili snubní prsteny a snubní prsteny jsou považovány za projev závazku, který vojákům také pomáhá zmírnit bolest z odloučení a potenciální ztráty.

Ve 40. letech 20. století mělo více svateb prsteny pro muže i ženy ve srovnání s obvyklou tradicí, kdy snubní prsteny nosí pouze ženy. 40. až 50. léta 20. století jsou také obdobím, kdy se mužské snubní prsteny staly symbolem mužské domáckosti, a proto je nošení snubních prstenů mezi muži oblíbené.

Nosili muži v roce 1940 snubní prsteny?

Muži nosili snubní prsteny ve 40. letech 20. století a je to dokonce doba, kdy jsou manželství považována spíše za společnost než jako vlastnictví. Kromě toho americká střední třída zažila fyzické a ideologické změny týkající se pohlaví a dokonce rodinných vztahů, protože muži se začali více zapojovat do domácích povinností.

Takže ve 40. letech 20. století muži nosili snubní prsteny, které symbolizovaly přijetí mužské domáckosti. Ostatně je také po válce, kdy ekonomika vzkvétala a rovnost obou pohlaví je akceptována více.

Jak již bylo řečeno, manželství a snubní prsteny, které nosili dva zúčastnění, sloužily jako symbol lásky a závazku mezi jejich partnerstvím. Tato sentimentalita snubního prstenu přetrvává dodnes, i když muž nemusí jít do války.

Víte dnes, že můžete upgradovat své snubní prsteny, když slavíte roky manželství se svým partnerem? Zde je jaké výročí upgradujete snubní prsten.

Nosili muži ve viktoriánské době snubní prsteny?

Ve viktoriánské éře je neobvyklé, že muži nosí snubní prsteny, ale místo toho se od nich spíše očekává, že vyberou snubní prsten pro osobu, kterou si chtěli vzít. Koneckonců, snubní prsteny v Evropě byly během 19. století honosnější kvůli objevu drahých kamenů a zlata po celém světě, díky kterému byly cenově dostupné.

Během viktoriánské éry byl nejrozšířenějším typem snubního prstenu zlatý s barevnými drahokamy a perlami. Často jsou vyryté a navrženy tak, aby vypadaly jako hadi, protože princ Albert dal královně Viktorii jeden, který byl velmi vlivný v módě.

Kdy lidé začali nosit snubní prsteny?

Podle muzea diamantů v Kapském Městě byly první zaznamenané důkazy o tom, že si lidé vyměňovali a nosili snubní prsteny, ve starověkém Egyptě. Papyrusové svitky představovaly páry, které si vyměňovaly konopné prsteny, které budou kvůli své odolnosti nakonec nahrazeny slonovinou nebo kůží.

Předpokládalo se, že dražší materiál znamená více lásky k osobě, která prsten obdrží. Materiál také ukazuje čisté jmění dárce prstenu.

Snubní prsteny byly k vidění i ve starém Římě, kde ženich představoval svou budoucí nevěstu železným prstenem, který představoval sílu jejich svazku. A během období renesance si pár vzal každý jednu část Gimmelova prstenu, který má dvě do sebe zapadající části.

Kdy se prsteny staly symbolem manželství?

Prsteny jako symbol manželství lze vysledovat až k víře starých Egypťanů na žílu lásky na čtvrtém prstu levé ruky. Kruhový tvar prstenu je také připisován věčnosti, a proto prsteny sloužily jako záruka trvalého svazku páru.

Závěr

A to je vše! Abychom si zrekapitulovali, kdy muži začali nosit snubní prsteny, je to ve 20. století a začalo to, když prsteny nosili vojáci na památku svých blízkých.

Vzhledem k tomu, že rovnost a mužská domestikace byly ve 40. letech více přijímány, začali muži nosit snubní prsteny, které ženy nosily, připisované vlastnictví. Celkově je historie mužských snubních prstenů fascinující, takže doufáme, že páry v dnešní době více ocení své kapely.