Kdy je moje dítě příliš velké pro dětskou autosedačku? Průvodce

Existuje mnoho nejasností, pokud jde o to, kdy by vaše dítě mělo být mimo dětskou autosedačku. Dětské autosedačky existují již desítky let, ale stále existuje mnoho lidí, kteří nevědí, kdy je třeba změnit z dětské autosedačky na konvertibilní nebo podsedák.

V tomto příspěvku na blogu probereme, kdy byste měli přestat používat dětskou autosedačku a kdy musíte přejít na něco jiného.

Kdy je moje dítě příliš velké pro dětskou autosedačku?

Dětské autosedačky jsou určeny pro přepravu dětí do výšky 22 liber nebo 30 palců. Jakmile vaše dítě překročí tyto limity, je čas na konvertibilní autosedačku, která umožní dítěti sedět zády ke směru jízdy a čelem dopředu, když roste.

Mnoho rodičů dělá tu chybu, že nechávají své děti v autosedačce příliš dlouho, protože jsou na to zvyklí.

Pokud tak učiníte, může vaše dítě vystavit riziku zranění, pokud byste se někdy při cestování s ním stali účastníky vážné nehody. V určitém okamžiku, brzy po narození, většina miminek přerostla své kojenecké nosiče podle požadavků na hmotnost nebo výšku.

Americká akademie pediatrů doporučuje „udržovat kojence proti směru jízdy do dvou let NEBO dokud nedosáhnou maximálního váhového nebo výškového limitu jejich konvertibilní autosedačky“. Udržujte své dítě v bezpečí a vyberte správnou autosedačku.

Jak poznáte, že je dítě na autosedačku příliš velké?

V mnoha státech musí být dítě v autosedačce proti směru jízdy až do věku dvou let. Pokud má dítě více než 20 liber a méně než 30 palců na výšku, pak může být čas, aby vaše děťátko absolvovalo své dětské nosítko.

Podívejte se na stranu sedadla, kterou jste používali, a zjistěte, zda existují výškové a hmotnostní limity, které by vás měly vést, když potřebujete upgrade.

Mějte také na paměti, kolik místa vaše dítě samo zabere, protože to ovlivní, zda se správně vejde do větší velikosti skořepiny autosedačky s odpovídajícím nastavením popruhů.

Jak dlouho děti zůstávají v první autosedačce?

Miminka zůstanou v autosedačce až do věku 12 měsíců. V tomto okamžiku Americká akademie pediatrie říká, že byste měli přejít na dětskou nebo konvertibilní autosedačku.

Při rozhodování mezi těmito dvěma možnostmi je důležité zvážit, kam vaše dítě spadá na tabulkách výšky a hmotnosti.

Pokud nohy vašeho dítěte visí přes okraj dětského nosítka o více než tři palce, pak jste tuto možnost přerostli ve věku přibližně šesti měsíců.

Můžete také zkontrolovat, zda má vaše miminko stále hlavičku nad horním otvorem postroje – pokud ano, možná ještě není potřeba kupovat další.

Jaká je maximální výška autosedačky?

Maximální výška autosedačky je 23 palců. Některá sedadla jsou nastavitelná, takže minimální a maximální výška se bude lišit podle toho, jak je nastavena.

V jakém věku může dítě používat posilovač bez zad?

Bezzádový posilovač může používat dítě od čtyř do osmi let. V tomto věku jsou dostatečně zralí na to, aby správně seděli a dobře poslouchali během jízdy autem, aniž by dělali příliš mnoho hluku nebo neustále mluvili.

Je důležité, aby rodiče zajistili, že jejich děti zůstanou sedět ve správné poloze bez ohledu na to, jak dlouho jim to trvá, protože bezpečnost by měla být vždy na prvním místě.

Jaký je hmotnostní limit pro 5bodový postroj?

Hmotnostní limit pro pětibodový postroj je 80 liber. Závažnost vaší havárie může také ovlivnit počet a velikost zranění, která utrpíte vy nebo kterýkoli cestující ve vašem vozidle.

Jak dlouho by mělo být dítě v 5bodovém postroji?

Dítě by nemělo zůstat v pětibodovém pásu déle než dva roky nebo dokud nedosáhne maximálního výškového a váhového limitu povoleného jeho autosedačkou.

Poté je čas přejít na podsedák pouze s pásem namísto specifického systému popruhů automobilu.

Průměrný věk, ve kterém jsou děti připraveny absolvovat přídavné sedačky, je osm let, zatímco některé státy mají zákony požadující, aby jim bylo až deset let, než jedou bez jedné.

To vše závisí na tom, jak vysoké vaše dítě měří v porovnání s jeho věkem, protože to určí, jaký typ zádržného systému je třeba použít jako další, když se přesunete z těchto stále větších typů bezpečnostních zádržných systémů.

Jak dlouho by děti měly používat 5bodový pás?

Dítě by mělo používat pětibodový pás, dokud nedosáhne hmotnosti 40 liber. nebo kolem čtyř let, což je typický věk, kdy děti ze své autosedačky úplně vyrostou a přejdou na podsedáky.

Americká akademie pediatrů doporučuje, aby byly děti přesunuty do autosedaček co nejdříve po dosažení osmi let.

V tuto chvíli některé státy stále vyžadují, aby jezdili v pětibodových postrojích další rok nebo dva, ale z hlediska bezpečnosti to není nutné.

Když si myslíte, že vaše ratolest dosáhla alespoň 80 liber a nevejde se pohodlně do váhových limitů vhodné kombinované sedačky (která zahrnuje i minimální výšku), pak je pravděpodobně čas, abyste investovali do podsedáku s polohováním pásu.