Kdy Dr. Spock publikoval svou dětskou knížku? Definitivní průvodce

Kdy Dr. Spock vydal svou dětskou knihu? První vydání knihy Dr. Spock’s Baby and Child Care vyšlo v roce 1946.

Od té doby byla několikrát přepracována, přičemž poslední vydání vyšlo v roce 2012. Kniha je bestsellerem, po celém světě se jí prodalo více než 50 milionů výtisků.

Rada Dr. Spocka byla v době, kdy byla poprvé publikována, považována za revoluční, protože se lišila od převládající moudrosti té doby, která zdůrazňovala přísnou disciplínu a tresty pro kojence a děti.

Místo toho Dr. Spock obhajoval jemnější a láskyplnější přístup k výchově dětí. Tato filozofie vešla ve známost jako „spockianismus“.

Zatímco některé jeho rady byly v průběhu let kritizovány – zejména jeho doporučení, aby rodiče dovolili svým dětem spát na břiše – zůstává kniha důležitým a vlivným dílem o výchově dětí.

Odhaduje se, že knihu Dr. Spock’s Baby and Child Care četla více než polovina všech rodičů ve Spojených státech.

Máte kopii knihy Dr. Spock’s Baby and Child Care? Co si myslíte o jeho radě? Dejte nám vědět v komentářích! Děkuji za přečtení!

Jak vytvořím knihu aktivit pro své dítě?

Existuje několik věcí, které budete potřebovat k vytvoření knihy aktivit pro vaše dítě. Budete potřebovat nějaký papír, tužku nebo pero a něco na obkreslování (jako obal na CD).

Nejprve si na jeden list papíru nakreslete základní obrys knihy. Dále vystřihněte stránky z dalších listů papíru a přeložte je napůl. Poté sešijte přeložené stránky na hřbetu. Nakonec obal ozdobte kresbami nebo samolepkami.

Nyní je čas začít kreativně! Nakreslete obrázky nebo pište příběhy o oblíbených činnostech vašeho miminka. Nebo použijte pro inspiraci klipartové obrázky z internetu. Ujistěte se, že máte dostatek prostoru, kde si vaše dítě může čmárat a kreslit své vlastní obrázky.

Nejlepší na vytvoření vlastní knihy aktivit je, že ji můžete přizpůsobit zájmům svého dítěte. Takže pokud mají rádi auta nebo zvířata, nezapomeňte zahrnout stránky o těchto tématech. A nezapomeňte přidat také spoustu samolepek a omalovánek!

Vaše děťátko bude milovat, když bude mít svou vlastní knihu činností, která je na cestách zabaví. Šťastné tvoření!

Jak vytvoříte dětskou knížku?

Existuje několik různých způsobů, jak vytvořit dětskou knížku. Jedním ze způsobů je vzít kus papíru, přeložit ho napůl a pak znovu přeložit napůl. Poté stříhejte podél přeložených čar tak, abyste měli čtyři čtverce.

Každý čtverec rozřízněte diagonálně tak, abyste měli osm trojúhelníků. Začněte jednou z nejdelších hran a srolujte trojúhelník jako kužel.

Uzavřený konec přilepte páskou nebo přilepte a poté udělejte to samé se všemi ostatními trojúhelníky. Tuto metodu můžete také použít k výrobě větších mačkaných knih pomocí větších kusů papíru.

Dalším způsobem, jak vyrobit mačkanou knihu, je přeložit kus papíru na třetiny podélně a poté jej skládat na harmoniku, dokud nebude široký asi šest palců. Poté nastříhejte složený papír na jednopalcové proužky a konec zavřete páskou nebo lepením.

Chcete-li vytvořit zvlněné stránky, vezměte proužek papíru a složte jej na harmoniku, dokud nebude široký asi palec. Konec přilepte páskou nebo přilepte a poté udělejte to samé se všemi ostatními proužky.

Ať už si vyberete kteroukoli metodu, vaše dítě bude milovat prozkoumávání své nové knížky! Přidejte na páteř nějakou barevnou stuhu pro extra zábavu!

Pokud chcete být opravdu kreativní, zkuste ze stavebního papíru vytvořit různé tvary a nalepte je na obálku své mačkané knížky. Buďte kreativní a bavte se! Vaše děťátko si svou novou knížku bude milovat!

Vezměte prosím na vědomí, že byste měli vždy dohlížet na své dítě, když si hraje se svou knížkou, protože malé kousky mohou představovat nebezpečí udušení. Pokud máte nějaké obavy, poraďte se s lékařem svého dítěte.

Jak vytvoříte dětskou knížku?

Existuje několik různých způsobů, jak vytvořit dětskou knihu. Jedním ze způsobů je vyfotit své miminko a sestavit je do fotoalba.

Můžete také sledovat milníky vašeho dítěte v deníku. Další možností je vytvořit sešit s fotografiemi, citáty a dalšími nezapomenutelnými předměty z prvního roku vašeho dítěte. Ať už zvolíte kteroukoli metodu, nezapomeňte zachytit všechny výjimečné okamžiky prvního roku vašeho děťátka!

Jedním ze způsobů, jak vytvořit dětskou knížku, je vyfotografovat své dítě a sestavit je do fotoalba. To lze provést jednoduše pořízením snímků pomocí telefonu nebo fotoaparátu a jejich vložením do alba sami, nebo můžete použít online službu, která to udělá za vás.

Dalším způsobem, jak vytvořit dětskou knihu, je sledování milníků vašeho dítěte v deníku. Může to být něco tak jednoduchého, jako je zapsání data a toho, co se každý den stalo, nebo s tím můžete být kreativnější!

Třetím způsobem, jak vytvořit knihu pro miminko, je vytvořit sešit s fotografiemi, citáty a dalšími nezapomenutelnými předměty z prvního roku vašeho dítěte. Můžete to udělat sami nebo využít službu, která vám to pomůže dát dohromady. Ať už zvolíte kteroukoli metodu, ujistěte se, že zachytíte všechny výjimečné okamžiky prvního roku vašeho děťátka!

Bez ohledu na to, jak se rozhodnete vytvořit svou dětskou knihu, nezapomeňte přidat spoustu obrázků a vzpomínek z prvního roku vašeho dítěte! Bude to drahá památka na další roky.