3 kroky pro kutily – Jak opravit kolísavé kolo na kočárku

Tento článek vás naučí, jak opravit kolébající se kolo na kočárku! Poznáte, kdy se vám kočárek začne kývat? Když k tomu dojde, je na čase podívat se na volant blíže. Jak jsou připevněny a kdo je napnul jako poslední?

Jak jste kočárek skladovali? Jak často dáváte do pneumatik vzduch? To vše jsou faktory, které mohou přispívat k kolébavým kolům na kočárku.

Kroky k opravě kolísavého kola na kočárku

Krok 1. Zkontrolujte, zda není něco zaseknuto v nebo pod jedním z gumových krytů ráfků; odstraňte všechny nečistoty z této oblasti starým zubním kartáčkem

Krok 2. Postavte kočárek vzhůru nohama a roztočte každé kolo, abyste zjistili, zda je to pravda; pokud má váš kočárek otočné kolo, zkuste točit oběma směry

Krok 3. Utáhněte všechny uvolněné šrouby na nápravě nebo náboji kol. Jak těsné by měly být? Pokud si nejste jisti, požádejte o pomoc odborníka, například někoho, kdo pracuje v opravně kol v obchodě s koly. Vyměňte kovové kryty ráfků za nové odstraněním starých gumových ráfků.

Jak utáhnete kolečko kočárku?

Krok 1. Zkontrolujte, zda není něco zaseknuto v nebo pod jedním z gumových krytů ráfků; odstraňte všechny nečistoty z této oblasti starým zubním kartáčkem

Krok 2. Postavte kočárek vzhůru nohama a roztočte každé kolo, abyste zjistili, zda je to pravda; pokud má váš kočárek otočné kolo, zkuste točit oběma směry

Krok 3. Utáhněte všechny uvolněné šrouby na nápravě nebo náboji kol. Jak těsné by měly být? Pokud si nejste jisti, požádejte o pomoc někoho, kdo pracuje v opravně kol v prodejně kol. Vyměňte kovové kryty ráfků za nové odstraněním starých gumových ráfků.

Jak odemknete kola na kočárku?

Krok 1. Odemkněte kola jejich pohybem dopředu a dozadu, dokud neucítíte nebo neuslyšíte cvaknutí. Jak to zamknete? Můžete také pohybovat oběma koly současně v opačných směrech, abyste vytvořili zvuk kliknutí; jakmile vydají tento zvuk, podržte je tam pět sekund, než je pustíte

Krok 2. Zkuste zatlačit na jeden ze zámků koleček vašeho kočárku dostatečným tlakem, aby bylo druhé zablokované kolo zatlačeno dolů asi o palec. Po zamknutí všech čtyř pneumatik zkontrolujte, zda jsou dostatečně těsné, otočením každé pneumatiky ze strany na stranu, aniž byste museli uvolnit některý upevňovací bod

Krok 3. Pokud některý z těchto kroků nefunguje, vraťte kočárek zpět na místo, kde jste jej zakoupili (nebo najděte jeho webovou stránku) – většina míst má záruku a jejich pracovníci vám budou moci pomoci s jakýmikoli problémy. Pokud je stále v záruce, mohou kolo bezplatně opravit nebo vyměnit.

Můžete se také zeptat ve svém místním obchodě s koly, jestli by někdo věděl, jak správně utáhnout kolísavé kolečko kočárku. Většina míst by měla mít nějaké servisní středisko, které to dokáže rychle – obvykle bez poplatků!

Jak to utáhnout Zálohovat

Držte se stříbrného předního kola a pomocí prstů nebo křížového šroubováku připevněte opačnou stranu. Jakmile jsou sešroubovány, převraťte je a rovnoměrně utáhněte klíčem Philips. Nezapomeňte zkontrolovat obě strany!

Dojde -li k otřesům, jakmile vše utáhnete, povolte druhý konektor, dokud se věci znovu necítí správně. Před opětovným nasazením poslední sady šroubů zkontrolujte opotřebení kola.

Jak upravíte popruhy na kočárku Nuna Mixx?

Popruh lze nastavit zatažením za přezku a následným posunutím utáhnout nebo povolit. Před upevněním pásku zpět na pas dítěte se ujistěte, že popruh není volný.

Jak často mám čistit svůj kočárek Chicco Bravo Trio?

Budete chtít setřít všechny nečistoty, tekutiny, chlupy domácích mazlíčků atd. Dětskými ubrousky každý den po dobu nejméně 20 sekund na každou stranu rámu. Je normální, že cokoli kovového, jako jsou kola nebo šrouby, vypadá trochu rezavě (i když jsou potaženy) – je to jen oxidace, kterou lze snadno odstranit trochou loketního tuku a pravidelným čištěním.

Tipy

Doporučujeme čistit rámeček vlhkým hadříkem a jemným mýdlovým roztokem jednou týdně nebo alespoň každé dva týdny, pokud má vaše dítě potravinovou alergii, ekzém nebo jiný stav pokožky. Jak často mám měnit pneumatiky na kočárku?

Pokud je to možné, budete chtít denně kontrolovat tlak vzduchu na všech čtyřech vašich kolech; pro lepší manévrovatelnost a dlouhou životnost je však nejlepší je jednou týdně nafouknout vzduchovým čerpadlem. Například: Pokud jedna pneumatika praskne před ostatními – pak víte, že toto konkrétní kolo potřebuje více pumpování než obvykle.

Jak odemknout přední kolo na kočárku Nuna

  • Odšroubujte oba upevňovací body
  • Povolte a vyjměte je křížovým šroubovákem
  • Zajistěte, aby byly zcela vyšroubovány
  • Přichyťte jednu stranu k druhé – aniž byste uvolnili jeden nebo druhý konec!