K čemu je kniha dobrá pro miminko? Průvodce

K čemu je kniha dobrá pro miminko? Kniha je dobrý způsob, jak zabavit miminko. Může také pomoci rozvíjet představivost a jazykové schopnosti miminka.

Čtení dítěti může také vytvořit pouto mezi rodičem a dítětem. Knihy mohou být darovány miminkům a malým dětem a často se dědí z generace na generaci.

Pro miminka je k dispozici mnoho různých typů knih, včetně obrázkových knížek, deskových knížek, látkových knížek, výklopných knížek, výsuvných knížek, knížek na dotyk a dalších. Výběr správného typu knihy bude záviset na věku a zájmech dítěte.

Děti si obvykle rády prohlížejí obrázky a poslouchají příběhy s jednoduchými zápletkami. S přibývajícím věkem začnou chápat složitější příběhy a budou schopni se držet knihy.

Nikdy není příliš brzy začít číst dítěti a může to přinést mnoho výhod.

Co napsat, když dáváte knihu jako dárek?

Pokud hledáte dárek pro milovníka knih ve svém životě, proč nedarovat knihu? Co ale napíšete na kartu, když dáváte knihu jako dárek? Zde je několik nápadů, jak začít.

„Doufám, že se vám tato kniha bude líbit stejně jako mě. Bylo skvělé znovu navštívit staré přátele (nebo poznat nové) a uniknout na chvíli do jiného světa.“

„Tuto knihu mám na mysli od té doby, co jsem ji dočetl, a vím jen, že se ti bude také líbit. Nemůžu se dočkat, až uslyším tvůj názor na ni.“

„Obvykle nečtu [žánrové] knihy, ale tahle byla tak dobrá, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Myslím, že se budete cítit stejně.“

Ať už se rozhodnete napsat cokoliv, ujistěte se, že to vychází ze srdce. Upřímná zpráva je vždy tím nejlepším způsobem, jak ukázat, jak moc vám na ní záleží.

Máte nějaké další nápady, co napsat na dárkový poukaz na knihu? Přečtěte si související článek, jako je Jak si vytvořit vlastní dětskou knížku!

Co píšete, když podepisujete knihu pro dítě?

Vždy je pro mě těžké vědět, co napsat, když podepisuji knihu pro miminko. Píšeš něco, čemu teď budou rozumět, nebo něco, co pro ně bude smysluplné, až budou starší?

Obvykle jdu s tím druhým a snažím se zahrnout zprávu, která pro ně bude významná v každém věku.

Zde jsou nějaké příklady:

„Dítě mého drahého přítele, kéž vyrosteš ve světě plném kouzel a zázraků.“

„Přeji vám celý život štěstí a lásky.“

„Vždy si pamatuj, jak moc jsi milován.“

„Vítej na světě, maličká!“

Co byste napsali do knihy pro miminko? Podělte se o své myšlenky v komentářích níže!

Co píšete v náboženské knize o miminku?

Můžete začít tím, že se podělíte o své vlastní náboženské přesvědčení a o to, jak ovlivnilo váš život. Můžete také mluvit o tom, jak doufáte, že tato přesvědčení povedou a podpoří nové rodiče při výchově svých dětí.

Pokud neznáte náboženské přesvědčení rodičů, stále můžete napsat něco podpůrného a povznášejícího. Mluvte o radostech rodičovství a nabídněte jakoukoli radu nebo moudrost, kterou jste nasbírali ze svých vlastních zkušeností s výchovou dětí.

Cokoli píšete, ujistěte se, že pochází z místa lásky a upřímnosti. Náboženská knížka o miminku by měla být zdrojem útěchy a inspirace pro nastávající rodiče, proto volte pečlivě svá slova.

S trochou přemýšlení můžete vytvořit trvalou památku, kterou budou rodiče opatrovat v nadcházejících letech.

Pokud se snažíte vymyslet, co napsat, zvažte tyto biblické verše o dětech:

„Děti jsou dědictvím od Pána, jeho potomky jsou odměnou. Jako šípy v rukou válečníka jsou děti narozené v mládí. Požehnaný muž, jehož toulec je jich plný.“ – Žalm 127:33-35

„Začněte děti na cestě, kterou mají jít, a ani když budou staré, neodbočí z ní.“ – Přísloví 22:19

„Neboj se, nebudeš zahanben, neboj se hanby, nebudeš ponížen.

Co píšete do knížky od babičky?

Můžete zahrnout informace o vaší rodinné historii nebo vtipné historky z vašeho dětství. Možná si také budete chtít zapsat pár rad pro své vnouče nebo moudrá slova, která jste se za ta léta naučili.

Ať už se rozhodnete zahrnout cokoli, ujistěte se, že je to něco, co budete později v životě hrdě sdílet se svým vnoučetem.

Udělejte si čas na přemýšlení o tom, co chcete říct, a pak začněte psát! Čím dříve začnete, tím lépe. Koneckonců je to kniha, kterou si budete vážit po mnoho let.

Začněte tím, že se zamyslíte nad tím, jaké vzpomínky chcete zahrnout. Máte nějakou vtipnou historku z dětství? A co milé vzpomínky na prázdniny a rodinná setkání? Jakmile budete mít sepsaných několik nápadů, můžete začít své příběhy konkretizovat.

Pokud máte problém začít, zkuste se zamyslet nad tím, co byste chtěli, aby o vás vaše vnouče vědělo. Co byste jim poradil? Jaká moudrá slova jste se za ta léta naučili?

Když se zaměříte na věci, které jsou pro vás nejdůležitější, budete moci napsat knihu, kterou si vaše vnouče bude pamatovat po mnoho let. Tak začněte ještě dnes! Nebudete litovat.