Proč se hlásič kouře vypne, když zapnete topení? 4 zajímavé důvody!

Ptáte se, proč se po zapnutí topení spustí hlásič kouře? Přestaňte se divit a jste na správném místě. Nečistoty na topných komponentech se spálí, jakmile se topidlo po mnoha měsících zapne, což má za následek kouř a zápach plamene.

Tento kouřový zápach může být také dostatečně silný, aby spustil kouřové hlásiče. Pokud k tomu dojde, resetujte hlásiče kouře. Vůně by měla rychle zmizet.

Jak se blíží chladné počasí, noc se trochu ochladí. To je důvod, proč lidé zapnou topení, aby změnili chladnou místnost na teplou a příjemnou. Kouřový alarm se však vypne při každém zapnutí topení. Věříte, že je to typické, když poprvé v této sezóně zapnete topení. Brzy jste zmateni a říkáte si: „Co když něco představuje riziko požáru? Jsme tu jen proto, abychom všem pomohli vyřešit tento vnitřní konflikt.“

Důvody, proč se po zapnutí topení vypne hlásič kouře

Detektor kouře může znít z různých důvodů. Například hlásič kouře se může spustit v důsledku nesprávného nastavení. Jedna z nejtypičtějších příčin vypnutí kouřového hlásiče je uvedena níže, takže snadno pochopíte, proč se hlásič kouře spustí, když zapnete topení.

#1. Prach a nečistoty na topné součásti

Ohřívač nabírá nečistoty, pavouky, hmyz a další škůdce, když se celé letní měsíce nepoužívá. V důsledku toho se na zdroji tepla hromadí prach. Tato špína se vznítí a projde systémem, jakmile jej po letních měsících zapnete. Výsledkem tohoto spalování je kouř nebo zápach ohně. Vůně kouře je za určitých okolností příliš intenzivní a způsobí spuštění alarmu. Příčinou je v tomto případě prach.

#2. Detektor kouře může fungovat i jako tepelný hlásič

Kouřové ohřívače, které jsou napevno zapojeny nebo kombinace pevně připojených a kombinovaných kouřových ohřívačů mohou způsobit vypnutí kouřového hlásiče. Když domácí ohřívač kouře současně slouží jako detektor tepla, označuje se to jako kombinace. Váš kouřový alarm se spustí po zapnutí topení. Detektor kouře, jak se ukázalo, by se také vypnul, pokud by bylo možné změnit teplotu v místnosti. Možná vás také bude zajímat, proč je kouřový alarm důležitý.

#3. Zkontrolujte, zda se alarm netýká oxidu uhelnatého.

Kouřový hlásič se nějak jednoduše nespustí, když je problém s detektorem kouře. Kouřový hlásič se může vypnout, pokud je v místnosti nebo rezidenci vysoké množství oxidu uhelnatého. Když současně provozujete topení a klimatizaci, může do domu unikat oxid uhelnatý, když nebudete opatrní.

#4. Starý kouřový alarm

Detektor kouře má průměrnou životnost 10 let. Poté je třeba vyměnit detektor kouře. Místo toho, když zapnou topení, kouřový alarm se spustí bez zjevné příčiny.

Řešení, když se po zapnutí ohřívače vypne hlásič kouře

Jak bylo uvedeno výše, existuje několik důvodů, proč se alarm spustí, ale zde jsou řešení těchto problémů, která vám mohou pomoci této situaci předejít.

#1. Odstraňte prach a nečistoty

Vadný kouřový hlásič je obvykle způsoben nahromaděním prachu na topném tělese. Ideální metodou je vyčistit topné těleso před prvním zapnutím topidla. Popadněte tedy vysavač a začněte zametat špínu, hmyz a pavouky z jednotky a oblasti kolem ní. Můžete si také najmout odborníka, který vám ohřívač vyčistí.

#2. Resetujte hlásič kouře ohřívače

Kdykoli zapnete topení po mnoha měsících, je to obvyklé. Automaticky řeší problém po dokončení popálenin. Pokud silný zápach aktivuje detektory kouře, můžete je resetovat. Důrazně žádáme odborníka nebo monitorovací firmu, aby váš ohřívač otestoval. Pomůže vám překonat jakýkoli problém, dokonce i možné nebezpečí požáru. Jen u jističe odpojte napájení hlásiče kouře. Nejprve odpojte napájení a deaktivujte hlásič kouře z montážní sady. Baterie musí být vyjmuty. Držte testovací tlačítko stisknuté po dobu minimálně deseti sekund. Po opětovném připojení napájení znovu vložte baterii.

#3. Používejte nejlepší hlásiče kouře

Ionizační hlásiče kouře – rychlejší než jiné metody při detekci požárů s krátkým plamenem, ale obecně se umisťují pouze do přistávacích zón schodišť. Ionizační alarmy mohou spustit falešné výstrahy, pokud jsou umístěny v blízkosti kuchyně, kde by se mohly spálit neobvyklé toasty. Mezi nejčastější příčiny falešných poplachů během dne patří umístění tohoto alarmu v blízkosti producentů kouře.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, proč se po zapnutí topení spustí hlásič kouře. Jak již bylo zmíněno dříve, existuje několik běžných důvodů, které způsobují spuštění hlásiče kouře. Měli byste postupovat podle předchozích řešení, aby byl váš detektor kouře v dobrém funkčním stavu. Můžete si také přečíst o tom, co je ohřívač Amish a jak zkontrolovat prvky ohřívače vody. Děkujeme, přátelé, že jste s námi.