Jaké jsou nejbezpečnější ohrádky? Podrobný průvodce!

Jaké jsou nejbezpečnější ohrádky? Existuje několik věcí, na které byste se měli zaměřit při nákupu bezpečné ohrádky pro vaše dítě. Nejdůležitějším kritériem je kvalita materiálů použitých při konstrukci kotce.

Ujistěte se, že je vyrobeno z netoxických materiálů, které vašemu dítěti neublíží, pokud je žvýká. Kromě toho zkontrolujte, zda byla ohrádka testována na bezpečnost a certifikována renomovanou organizací.

Mezi další funkce, které je třeba hledat, patří:

– Pevné dno, aby vaše dítě nemohlo vylézt ven

– Uzamykací mechanismus, který udrží vaše dítě uvnitř

– Dostatek prostoru, aby se vaše dítě mohlo pohodlně pohybovat

– Dobře konstruované okraje, aby si vaše dítě nemohlo zachytit prsty mezi nimi a podlahou

– Dobrá výška, abyste na své dítě viděli, když je uvnitř Ohrádky se dodávají v různých tvarech a velikostech.

Existují hřiště, která vypadají jako velké jesličky; ohrádky, které připomínají malé klece; cestovní hračky, které se skládají do kompaktních jednotek ideálních na výlety; a stacionární centra aktivit, která mohou zaměstnávat děti hračkami, když zůstávají uvnitř.

Bezpečnostní pokyny pro ohrádky uvádějí, že děti by neměly trávit více než hodinu v kuse ve svých ohrádkách, protože by to mohlo způsobit jejich nadměrnou stimulaci a podrážděnost.

Jaké kroky podnikneme před zakoupením bezpečného pera?

Ujistěte se, že:

– Nemá žádné ostré hrany

– Používá netoxické materiály

– Zkontrolujte těsnění JPMA

– Je dostatečně velký, aby se dítě mohlo pohybovat, ale ne tak velké, aby se stalo bezpečnostním rizikem – zvažte, kolik místa máte a zda chcete něco skládacího nebo stacionárního

– Dodává se se zárukou

Po zakoupení: – před sestavením si přečtěte všechny pokyny – sledujte dítě po celou dobu, kdy si hraje v kotci. Nenechávejte je bez dozoru! I když jste jen ve druhé místnosti, mohou se dostat do problémů.

Jak si vyberu ohrádku?

Nejdůležitějším faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru ohrádky, je velikost. Ujistěte se, že si pořídíte takovou, do které se vaše dítě pohodlně vejde, aniž by bylo příliš velké nebo malé. Kromě toho možná budete chtít hledat ohrádku, kterou lze snadno složit a uložit, když se nepoužívá.

Mezi další faktory, které byste měli mít na paměti, patří typ materiálu, ze kterého je ohrádka vyrobena (bude se snadno čistit?), hlučnost (bude rušit vaše dítě nebo partnera během spánku?) a zda má nebo nemá nějaké příslušenství, jako jsou hlukové stroje nebo mobily.

Pokud hledáte možnost, která je vhodná pro cestování, skládací ohrádky jsou dobrou volbou – jen se ujistěte, že jsou dostatečně pevné, aby vydržely nějaké opotřebení.

Nejlepší ohrádka pro vaši rodinu je nakonec ta, která splňuje vaše specifické potřeby a preference. Udělejte si s výběrem čas – s žádnou z možností v tomto seznamu nemůžete udělat chybu!

Může dítě spát v balení a hrát si bez matrace?

Nedoporučuje se nechávat dítě spát ve vaně bez matrace. Balíček n play je určen jako dočasný prostor na spaní pro vaše dítě, nikoli jako jeho běžná postýlka.

Pevný povrch je důležitý pro bezpečnost vašeho dítěte, proto by při používání batohu n play mělo mít vždy matraci. Pokud hledáte alternativu k pack n play, zvažte investici do kočárku nebo přenosné postýlky.

Tyto možnosti poskytují vašemu dítěti pohodlnější místo na spaní a lze je v případě potřeby používat dlouhodobě. V konečném důsledku je jen na vás, zda chcete matraci s pack n play používat, nebo ne – jen pečlivě dodržujte pokyny výrobce.

Jak dlouho zůstávají děti v ohrádkách?

Průměrné miminko zůstává v ohrádce zhruba do tří měsíců věku. Někdy zůstávají děti ve svých ohrádkách déle, pokud je rodiče potřebují mít v bezpečí (například při sprchování).

Děti mohou být v některých z těchto větších ohrádek také ponechány samotné, protože je zde dostatek místa, aby se posadily a převrátily, aniž by se samy dostaly ven.

Někteří lidé se domnívají, že je důležité, aby vaše dítě spalo samo alespoň šest měsíců před přestěhováním postýlky do jiné části domu, abyste neriskovali syndrom náhlého úmrtí kojenců (SIDS), když budete spát společně se svým dítětem.

Jiní mají pocit, že to není nutné, pokud budete své dítě sledovat jako jestřáb a ujistit se, že se nepřetočí na břicho.

Nakonec je na rodičích, aby se rozhodli, kdy se cítí dostatečně pohodlně přestěhovat své dítě z ohrádky do jiného uspořádání spánku ve svém domě.

V jakém věku přestáváte používat ohrádku?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože záleží na individuálním vývoji každého dítěte. Některé děti mohou být připraveny na přechod z ohrádky ve věku 12 měsíců, zatímco jiné mohou být připraveny až ve věku 18 měsíců nebo dokonce starší.

Nakonec je na rodičích, aby rozhodli, kdy je jejich dítě připraveno přestat používat ohrádku a začít si hrát v otevřeném prostoru.

Pokud se rozhodnete, že je vaše dítě připraveno na přechod z ohrádky, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste tento proces pro vás oba usnadnili.

Nejprve postupně snižujte množství času, které vaše dítě tráví každý den v ohrádce, až nakonec bude schopno zůstat venku celý den. Za druhé, ujistěte se, že nový prostor je bezpečný pro děti a je pro ně bezpečný. Nakonec buďte trpěliví a jděte tempem svého dítěte – není žádný spěch, abyste je dostali z ohrádky!