Jak vybělit prádlo v pračce s předním plněním? 6 úžasných kroků!

Víte, jak vybělit prádlo v pračce s předním plněním; používáte pračku s předním plněním? No, pokud ano, pak nepoužívejte velké množství bělidla v pračkách s předním plněním.

Protože pračky s předním plněním potřebují pro prací cyklus mnohem méně vody, což znamená, že vyžadují méně pracího prostředku a méně bělidla. Použití správného množství bělidla v pračce s předním plněním může zaručit, že vaše oblečení bude vyčištěno a nikdy se nepoškodí.

Přátelé, je to všechno pravda. Nenanášejte tedy bělidlo přímo na oblečení, poškodí pouze vaše oblečení. Vždy je lepší přidat požadované množství bělidla do dávkovače pračky s vrchním plněním a poté do něj přidat prádlo. Pokud chcete znát užitečné metody pro použití bělidla v pračce s plnou náplní, zůstaňte u tohoto článku na konci!

Kroky k bělení prádla v pračce s předním plněním

Používání bělidla ve vaší pračce s horním plněním může změnit život, ale pouze pokud je provedeno správně. Použití bělidla v nesprávný okamžik nebo bez jeho předchozího rozpuštění může mít za následek katastrofu s oblečením. Nepropadejte panice; ukážeme vám, jak používat bělidlo v pračce s předním plněním, aby vaše oděvy zůstaly bílé a bez skvrn. Zde jsou kroky, jak vybělit prádlo v pračce s předním plněním:

Krok č. 1. Nastavte pračku na vysokou teplotu

Prací bělidlo se zapne a funguje efektivněji, když je pračka udržována na vysoké teplotě. Pro tohle; Otočte knoflíkem pračky na maximální teplotu nebo stiskněte tlačítko horkého pracího cyklu. Před vložením čehokoli do pračky s horním plněním dvakrát zkontrolujte obal bělidla. Nastavte časovač na vlažné praní, pokud to nemůže být vystaveno páře.

Krok č. 2. Přidejte hrnek pracího prostředku do pračky

Přidáním vysoce účinného pracího prostředku do pračky napomáhá odstranění odolných skvrn a odstranění nečistot z vašich oblíbených oděvů. Prací prostředek je lepší dát do dávkovače pracího prostředku, ale pokud zásobník nemáte, přidejte jej do kbelíku pračky. Při čištění prádla je lepší je vyprat pracími prostředky, než do nich vložíte bělidlo. K mytí nikdy nepoužívejte místní prací prostředek. Vždy používejte prací prostředky, které jsou účinné pro pračky s horním plněním. Můžete si také přečíst o tom, jak používat kapsle na prádlo v pračce s předním plněním.

Krok č. 3. Nalijte bělidlo do dávkovače pračky

Buďte opatrní při měření, když používáte bělidlo na praní prádla. Vezměte jeden malý šálek chlorového bělidla do náplně dávkovače bělidla v pračce s horním plněním (dávkovač má pouze pračka s plnou náplní). Po dokončení pračky mechanicky vypustí chlór do vody z dávkovače. Tím zajistíte, že žádné prací prostředky nepřijdou do styku s koncentrovaným bělidlem. Pokud vaše pračka s předním plněním nemá dávkovač bělidla, zřeďte bělidlo ve 100 ml (34 uncí) teplé vody a nalijte ji přímo do bubnu pračky.

Krok č. 4. Přisypte bělidlo do horké vody

Po dokončení výše uvedených kroků je dalším krokem při použití bělidla posypání bělidla do teplé vody, pokud máte pračku s horním plněním. Stisknutím tlačítka start na horní straně pračky automaticky naplníte buben pračky. Když je buben pračky naplněn vodou, otevřete dvířka pračky a přidejte do bubnu pračky jeden malý šálek bělidla. Vždy přidejte 1 šálek bělidla pouze v jednom pracím cyklu. Nadměrné množství bělidla poškozuje pouze vaše prádlo.

Ujistěte se, že přidání bělidla nezmění barvu oblečení. Pokuste se přidávat bělidlo pouze do bílého oblečení. Vzhledem k tomu, že je obtížné odstranit odolné skvrny na bílých utěrkách, nestačí k jejich čištění pouze saponáty; proto se důrazně doporučuje přidávat bělidlo do pračky při používání bílého prádla. Ale pokud má vaše pračka bělicí část, pak je to skvělé. Je pro vás jednoduché nalít bělidlo do bělící části a spustit prací cyklus. Přečtěte si tento článek: Jak používat bělidlo v pračce.

Krok č. 5. Nastavte stroj na běžné praní

Před vložením bělidla do dávkovače nastavte pračku s horním plněním na standardní délku pracího cyklu nebo jednoduše prodlužte dobu praní. Tím získá bělidlo dostatek času, aby proniklo do oblečení a fungovalo efektivněji. Poté pračku nastavte stisknutím tlačítka start. Pokud perete jemné prádlo, minimalizujte délku pracího cyklu. Můžete si také přečíst o ručním praní prádla.

Krok #6. Vyvěste oblečení

Posledním krokem je vyvěšení oblečení. Vždy věšte oblečení na čerstvém vzduchu, aby uschlo. Otočením oblečení ven odstraní z oblečení i zápach bělení. Nenechávejte mokré bělící prádlo na koberec a vytváří na něm skvrny.

It’s A Wrap!

Doufáme, že se vám tento článek bude hodně líbit. Výše uvedené kroky vám pomohou najít odpověď na to, jak vybělit prádlo v pračce s předním plněním. Použitím bělidla ve správném množství získáte nepřekonatelné výsledky čištění. Děkujeme, přátelé, že jste s námi byli u posledního článku! Můžete si také přečíst o tom, jak vyčistit plíseň z těsnění podložky předního plnění.