Jaká je třetí kniha ze série Klub hlídačů? Triky

Jaká je třetí kniha ze série klubů dětských hlídačů? Třetí kniha ze série Baby-Sitters Club se jmenuje „Mallory on Strike“.

V tomto díle se Mallory rozhodne vstoupit do stávky poté, co jí rodiče odmítli dovolit nechat si udělat plastiku nosu. Mezitím musí ostatní členové klubu přijít na to, jak udržet věci v chodu bez ní.

„Mallory on Strike“ vyšlo v roce 1986 a napsala ho Ann M. Martin. Je to jedna z nejpopulárnějších knih v sérii a byla několikrát přetištěna. Televizní adaptace „Mallory on Strike“ odvysílaná jako součást seriálu Baby-Sitters Club v roce 1990.

Navzdory své popularitě byl „Mallory on Strike“ kritizován za to, že se vypořádal s otázkou plastické chirurgie. Někteří recenzenti se domnívají, že vysílá negativní zprávu mladým dívkám o kráse a sebehodnocení.

Jiní však tvrdí, že kniha je v konečném důsledku posilující, protože Mallory neustupuje ze svého přesvědčení ani tváří v tvář opozici.

Jak se vyrábí látkový deník?

Budete potřebovat:

-Sada odřezků látek v koordinujících barvách (použila jsem asi 15 kusů, každý o rozměrech přibližně šest palců čtverečních)

-Vlákno

-Jehla

-Pár nůžek

-Nádivka nebo vatelín

– Stuha, krajka nebo jiné ozdoby (volitelné)

Nejprve se rozhodněte, v jakém pořadí budete zbytky látek uspořádat. Jakmile budete mít plán, začněte sešívat díly pomocí základního běžícího stehu. Když se dostanete na konec řady, jednoduše uvažte nit a začněte znovu na začátku další řady.

Při šití vycpávejte nebo přidávejte vatelín do každé části za pochodu. To pomůže dát vašemu deníku určitý tvar a strukturu.

Jakmile sešíte všechny díly dohromady, dokončete přidáním libovolných ozdob, které se vám líbí. Použil jsem trochu krajky kolem okraje a trochu stuhy, abych to všechno svázal.

A to je vše! Nyní máte krásný látkový deník, do kterého si můžete zapisovat své myšlenky, úvahy a nápady. Užívat si!

Jak vytvoříte knihu s měkkým panelem?

Existuje několik různých způsobů, jak vytvořit knihu s měkkým panelem. Jedním ze způsobů je použít dva kusy látky, jeden na přední a druhý na zadní stranu, a poté je sešít podél okrajů.

Dalším způsobem je použití jednoho kusu látky přeloženého napůl, s předním a zadním dílem sešitým k sobě podél bočních a spodních švů.

Pokud chcete do knihy přidat stránky, můžete je buď všít přímo do vazby, nebo vytvořit kapsy, které je drží na místě. Kapsy jsou obvykle vyrobeny ze samostatného kusu látky, který se přišívá na vazbu před připevněním stránek.

Jakmile budete mít všechny své materiály připravené, můžete začít šít knihu dohromady! Začněte zarovnáním horního okraje předního a zadního panelu a poté je sešijte podél bočních a spodních švů. Používáte-li kapsu k uchycení stránek, před připojením stránek ji přišijte.

Nyní, když víte, jak vytvořit knihu s měkkým panelem, proč si ji nezkusit vyrobit sami? Jsou skvělými dárky pro přátele a rodinu, nebo dokonce jen jako způsob, jak uchovat své vlastní vzpomínky v bezpečí. Vyzkoušejte to ještě dnes!

Jak vyrobím látkový přebal knihy?

První způsob, jak vyrobit látkový obal na knihu, je použít nažehlovací lepidlo. Budete potřebovat žehličku, kus látky a lepidlo.

Druhým způsobem, jak vyrobit látkový obal na knihu, je použít tavnou tkaninu. Budete potřebovat kus látky, tavnou tkaninu a žehličku.

Poté naneste tavný popruh na zadní stranu látky podle pokynů výrobce. Poté položte látku na přebal knihy a vyžehlete ji na místě. Ujistěte se, že působíte tlakem po dobu alespoň 30 sekund, aby lepidlo správně přilnulo.

Třetím způsobem, jak vyrobit látkový obal na knihu, je použít bias tape. Budete potřebovat šikmou pásku a šicí stroj. Nejprve si změřte obálku knihy a podle toho odřízněte pásku.

Dále přišijte šikmou pásku kolem okraje obálky knihy a ujistěte se, že je bezpečně připevněna. Můžete použít buď rovný steh nebo klikatý steh. Nakonec odstřihněte přebytečnou pásku a užijte si svůj nový látkový obal na knihy pro miminko!

Která metoda je pro vás nejlepší, bude záviset na vašich dovednostech šití a na tom, jaké materiály máte k dispozici. Ať už zvolíte kteroukoli metodu, pečlivě dodržujte pokyny výrobce, aby byla obálka ke knize správně připevněna. Bavte se!

Jaké stránky patří do dětské knížky?

Dětská knížka může být skvělým způsobem, jak zdokumentovat život vašeho dítěte, od jeho nejranějších okamžiků až po jeho první krůčky a dále. Ale pokud si nejste jisti, kde začít, možná se ptáte, jaké stránky patří do dětské knihy?

Zde je několik nápadů na stránky, které můžete zahrnout do své dětské knihy:

– Stránka pro rodný list vašeho dítěte

– Stránka pro rodinné fotografie

– Stránka pro otisky rukou nebo nohou vašeho dítěte

– Stránka pro první účes vašeho dítěte

– Stránka pro první zub vašeho dítěte

– Stránka s podrobnostmi o oblíbených věcech vašeho dítěte (např. jídlo, hračka, barva)

– Stránka o milnících, např. naučit se chodit, mluvit atd.

– Stránka pro oslavu prvních narozenin vašeho dítěte

– Stránka pro oslavu druhých narozenin vašeho dítěte

– Stránka pro oslavu třetích narozenin vašeho dítěte

Jak vaše dítě roste, můžete i nadále přidávat stránky do jeho dětské knížky, protože zažívají nové milníky a okamžiky.

A až budou všichni dospělí, budou mít cennou památku na své dětství, na kterou se budou moci ohlížet a navždy ji uchovávat. Takže pokud hledáte nápady na to, jaké stránky patří do dětské knížky, toto je skvělé místo, kde začít!