Jaké styly nábytku lze kombinovat s sedačkou Loveseat v polovině století

Pokud jste to nikdy předtím neudělali, míchání různých období a stylů může být zastrašující. Ale pokud jde o vybavení, maloobchodníci s velkými krabicemi mohou být prvním místem, kam jdeme, abychom získali potřebné věci. Dnes tedy zjistíme, jaké styly nábytku mohu kombinovat s milostným sedadlem v polovině století.

Kombinace základních tvarů, přírodních materiálů a moderních vzorů vrací moderní styl v polovině století zpět k životu. Nejprve si ale promluvme o těchto zásadních skutečnostech. Vědět to pomůže odpovědět na to, jaké styly nábytku mohu smíchat s milostným sedadlem v polovině století.

Co je moderní styl v polovině století?

Moderní polovina století je nadčasový a elegantní styl. Princip designu „forma následuje funkci“ na mě významně zapůsobila. Praktické nápady a vynikající řemeslné zpracování jsou běžnými charakteristikami domů a zařízení v polovině století.

Zaoblené křivky inspirované přírodou a jednoduchý design definují styl a nábytek v polovině století. Ukázalo se to jako nová móda bezprostředně po druhé světové válce. Bylo to docela populární a tak to zůstalo až do šedesátých let minulého století.

Charles a Ray Eamesovi, George Nelsonovi a Arne Jacobsenovi jsou jedni z nejznámějších návrhářů nábytku v polovině století. Moderní styl v polovině století se navíc znovu vynořil díky televizním seriálům jako Mad Men zdůrazňujícím estetiku éry. Trik, jak jej přibít ve svém vlastním domě, je správně vyvážit nábytek ovlivněný v polovině století současnými trendy v dekorování.

Rozdíl mezi sedačkou a pohovkou

Co je to místo k sezení?

Tento typ nábytku je často označován jako „sezení“, „dvoření“ nebo „mini pohovka“. Pohovka, stejně jako pohovka, má opěradlo, područky a čalounění. Zadní sedadlo je obvykle jen šedesát palců dlouhé, protože je přesně pro dva lidi.

Co je to pohovka?

V závislosti na tom, odkud jste, je někdy pohovka polstrovaná sedačka s pružinami a polštáři. Vyznačuje se zcela nebo částečně čalouněnými zády a pažemi. Má průměrnou délku asi 84 palců a pojme dvě nebo více lidí.

Rozdíl

Zpočátku měla být pohovka pohodlnou židlí pro více než jednu osobu. Například lidé zpočátku používali sedací soupravu, aby ženám poskytli více prostoru k uhlazení těžkých šatů. Primární funkcí sedací soupravy je však pohodlné sezení dvou a více osob současně.

Hlavním účelem sedačky v lásce je umožnit dvořanskému páru intimní rozhovor. Na gauč může sedět mnoho lidí, obvykle tři nebo více. Láskyplné sedadlo bohužel pojme pouze dvě osoby a má průměrnou délku šedesát palců.

Nyní víme, jaký je styl poloviny století. Kromě toho byste měli být schopni rozeznat rozdíl mezi sedačkou a gaučem. Nyní tedy přejděme k tomu, jaké styly nábytku mohu kombinovat s milostným sedadlem v polovině století.

Vyberte si barvy

Paleta barev v polovině století pokrývá spektrum od jasných barev během padesátých let po dřívější barvy v šedesátých letech minulého století. Pokud chcete jít do klasičtějšího vzhledu, zkuste olivově zelenou nebo tmavě karmínovou.

Vyberte pastelové barvy, světle růžovou, černou, bílou, krémovou, modrou nebo tóny béžové. Tyto barvy dodají vašemu modernímu interiéru v polovině století okouzlující nebo současnou přitažlivost. Omezení palety barev je nejjednodušší metoda, jak zajistit, aby váš prostor vypadal soudržně.

Vyberte si své vybavení

Podívejte se na kolíkové nohy, hardware a vyrobte značky z Dánska, Jugoslávie, Japonska, Itálie nebo Ameriky. Ty budou identifikovány jako autentický nebo moderně inspirovaný nábytek v polovině století. Podívejte se na nábytek tmavé barvy s povrchovou úpravou z přírodního dřeva, jako je ořech a zaoblené tvary.

Přidejte do mixu nějaké současné umění.

Pokud s mícháním typů nábytku teprve začínáte, začněte moderním uměním v klasickém prostoru. Pak v současné místnosti přidá tradiční umění intriky. Kontrastu mezi těmito dvěma styly lze snadno dosáhnout a vždy má dopad.

Rozhodněte o svém příslušenství.

Získání designu v polovině století vyžaduje správné závěsy, polštáře, dekorativní předměty a osvětlení. Podívejte se na závěsné osvětlení nebo velká architektonická svítidla, která připomínají spíše umělecké dílo než pouhé osvětlení. Například tradiční svícny, zlacená kruhová zrcadla a staromódní brýle se stylizovanými reliéfními vzory mají současnou atmosféru v polovině století.

Design doplňují velká kruhová podlahová a stolní světla, pokojové rostliny a vzorované koberce. Keramika byla také široce používána. Každý detail má významný dopad na zjištění, jaké styly nábytku mohu kombinovat s milostným sedadlem v polovině století.

Různé materiály musí být vyváženy

Stejným způsobem je tato velikost zásadní a měli byste se pokusit vyvážit různé materiály v prostoru. Pokud tak učiníte, zabráníte tomu, abyste skončili s místností zcela ze středně hnědých dřevěných tónů. Místo toho smíchejte hladký kamenný povrch, jako je mramor nebo travertin, s rustikálnějším materiálem, jako je například třtina nebo ratan.

Kombinujte lesklé černé a matné blond dřevěné povrchy. Sklo, kovy, samet a vzory jsou vynikající volbou. Zohlednění materiálů z hlediska kontrastů pomůže při vytváření vrstveného prostředí.

Věnujte velkou pozornost měřítku.

Naučit se experimentovat s rozsahem položek je jednou ze základních lekcí interiérového designu. Měřítko označuje poměr a relativní velikosti objektů v prostoru. Je to všechno o nalezení šťastného média.

Závěr

Sebevzdělávání je zásadní. Je snadné složit nábytek dohromady. Znalost původu předmětů a jejich významu v historii designu umožňuje prostoru, aby se stal skutečně promyšleně navrženým.