Jak opravit horní skříň poškozenou vodou v 7 snadných krocích

Spolehlivá horní skříňka bez poškození vodou je nutností v každé kuchyni. Tento článek obsahuje cenné informace o tom, jak opravit horní skříň poškozenou vodou.

Poškození vodou je jedním z hlavních faktorů, které poškozují nábytek, nejen horní skříňky. Tento článek poskytne kroky potřebné k opravě poškození vodou a několik dalších užitečných tipů.

Jaké typy skříní jsou náchylné k poškození vodou?

Skříně mohou být vyrobeny ze spousty různých materiálů. Oblíbeným materiálem, který se používá na skříně, je dřevo. Dřevěné skříně bohužel patří k nejcitlivějším na poškození vodou.

Vodou poškozené dřevo se může stát živnou půdou pro škodlivé plísně. Navíc, když je dřevo vystaveno příliš velkému množství vody, dřevo může hnít a skříň se může rozbít. Může to být nákladná oprava a také potenciálně nebezpečná.

Kromě dřeva se skříně vyrobené z delaminace a deformace mohou v průběhu času také poškodit, když jsou vystaveny vodě.

Proč je poškození skříně vodou?

Poškození vodou může způsobit hnilobu, rezavění, bobtnání, delaminaci a růst plísní a bakterií. Tento typ poškození je pro horní skříňky příšerný, protože často obsahuje cenné kuchyňské potřeby, jako je jemný porcelán, drahé sklenice a další.

Poškození vodou ohrožuje pevnost a celistvost skříně, což může způsobit její rozdávání a zničení věcí uvnitř. Poškození vodou je nutné okamžitě identifikovat a podle toho s ním zacházet, aby nedošlo k dalšímu poškození.

Jak opravujete skříně poškozené vodou?

Pokud byste někdy potřebovali opravit skříně poškozené vodou, následující průvodce vám pomůže.

Krok č. 1. Odeberte všechny položky

Než uděláte něco jiného, ​​odstraňte všechny věci uvnitř skříně. Možná budete muset pár věcí vyhodit kvůli kontaminaci vody.

Obecně je bezpečné uchovávat předměty uložené v plastových nebo skleněných obalech, protože pravděpodobně nebudou znečištěny vodou. Nejlepší by však bylo, kdybyste věci zlikvidovali v papírových nebo lepenkových obalech.

U položek v těchto obalech je větší pravděpodobnost kontaminace vlhkostí. Pokud jsou ve skříni nějaké látky nebo látky, můžete je vyhodit nebo je důkladně vyčistit.

Krok č. 2. Vyhodnoťte poškození

Jakmile se skříň vyprázdní, můžete nyní vidět, jak velké je poškození. Myslíte si, že to zvládnete sami? Vyžaduje rozsah poškození odbornou pomoc?

Určení, jak daleko je poškození vodou, vám výrazně pomůže naplánovat si další postup. Kromě zjištění, jaké kroky je třeba provést později, vám posouzení škody může také pomoci určit, zda škoda vyžaduje pomoc právníka.

A konečně, posouzení škody vám také může pomoci vysvětlit situaci vašemu poskytovateli pojištění. Někdy je v pojistném krytí zahrnuto poškození vodou, proto se ujistěte.

Krok č. 3. Odstraňte dveře

Tento krok není nutností, ale je nápomocný. Sejmutí dveří skříně vám pomůže snáze dosáhnout dalších částí. Nejen to, ale také můžete mít lepší pohled dovnitř, abyste zjistili, zda tam nejsou nějaké známky poškození.

Krok č. 4. Odstraňte přebytečnou vodu

Nemůžete dovolit, aby tam zůstala voda ve skříni. Dlouhodobé působení vody může způsobit, že se materiál zhorší mnohem rychleji.

Odstraňte veškerou přebytečnou vodu pomocí silných ručníků. Pokud ručníky nejsou k dispozici, můžete se také rozhodnout pro přikrývky.

Jakmile je přebytečná voda odstraněna, můžete hadry otřít povrchy dosucha. Poté by povrchy měly být na dotek suché.

Krok č. 5. Opravte, co lze opravit

Jakmile jsou povrchy suché, můžete dále určit rozsah poškození. Někdy může použití tesařského lepidla, lepidel a svorek zabrat hodně. Vodní skvrny lze opravit broušením povrchu a aplikací kyseliny šťavelové.

Krok č. 6. Vyměňte poškozené díly

Zkontrolujte skříně a zjistěte, zda některé části nebyly poškozeny neopravitelně. Nepokoušejte se tyto položky zachránit, protože mohou narušit strukturální integritu skříně. Místo toho je okamžitě vyměňte.

Krok č. 7. Upravte skříně

Po provedení oprav si všimnete, že skříň již nevypadá nová. Své skříně si můžete dolakovat, ať už profesionálně nebo sami.

Chcete -li to provést, lehce obrouste dřevo, abyste odstranili povrch. Otřete a nechte uschnout. Po zaschnutí můžete použít tmel, mořidlo a vrchní nátěr.

Jak se vyhnete poškození vodou?

Poškození vodou lze snadno zabránit. Jen se ujistěte, že víte, jak instalatérský systém ve vašem domě funguje, a vyztužte všechny trubky nebo vývody vody náchylné k úniku. Kromě toho se můžete také rozhodnout instalovat zařízení pro detekci vody, která vám pomohou identifikovat netěsnosti.

Závěr

Poškození vodou je otravné a často může stát značnou částku peněz. Tento článek vás naučil, jak opravit horní skříňku poškozenou vodou, aniž byste museli rozbít banku! Kroky nastiňují, jak snadno zachránit poškozenou skříň.