Jaká je nejlepší dětská vana? Definitivní průvodce

Jaká je nejlepší dětská vanička? Je mnoho věcí, na které se musíte připravit, když čekáte nové miminko.

Na trhu je tolik produktů, že může být ohromující, který z nich je pro vaše dítě ten pravý. Jednou z největších věcí v životě kojenců je jejich vana a nalezení takové, která vyhovuje vašim potřebám a stylu, udělá radost mamince i miminku!

Níže jsem sestavil seznam některých mých nejlepších van na dnešním trhu spolu s jejich klady a zápory. Doufejme, že tento průvodce pomůže zúžit, který z nich bude pro vaši rodinu nejlepší!

Fisher-Price Precious Planet Whale Tub – Toto je můj zdaleka nejoblíbenější výběr, protože má vše, co od vany chceme, a ještě něco navíc! Má novorozenecký šátek, který lze používat od narození, dokud se dítě neumí posadit.

Na obou stranách jsou držadla, takže s ním můžete snadno přemisťovat, aniž by se vaše ratolest vylila. Výlevka pro velryby umožňuje zábavný zážitek z koupele, když voda proudí jejími ústy na hlavu dítěte (slouží také jako extra funkce máchání!).

Jedinou nevýhodou tohoto konkrétního modelu je, že jakmile dítě přeroste část šátku pro novorozence, potřebuje další podporu vsedě nebo ve stoje, aby znovu nespadlo dozadu do studené vody – což by mohlo způsobit onemocnění nebo dokonce smrt, pokud by nebylo okamžitě použito! Tato vana se prodává za 39,99 $, ale může se lišit v závislosti na tom, kde ji zakoupíte.

Skládací dětská vanička Boon Naked – Tato vanička je skvělá, protože ji lze používat, když je vaše dítě ještě novorozenec až do batolecího věku! Dodává se se dvěma naklápěcími polohami, které snadno zapadnou na místo, takže budete mít své děťátko vždy oporu bez ohledu na jeho věk v kteroukoli dobu během koupání.

Jedinou nevýhodou tohoto produktu by byla jeho nedostatečná přenosnost, protože na obou stranách nejsou žádné rukojeti, jaké by mohly nabízet jiné modely; pokud však plánujete používat tyto vany uvnitř nebo venku, na přenositelnosti by stejně příliš nezáleželo!

Kromě toho, že je skládací a má snadné nastavení, Boon Naked je také hračka čistit pouhým mýdlem a vodou. Tato vana se prodává za 39,99 $, ale může se lišit v závislosti na tom, kde ji zakoupíte.

Letní nafukovací vanička pro kojence – Pokud hledáte cenově dostupnou variantu, pak je letní vanička pro kojence perfektní! Stojí pouze kolem 15 $, což je skvělé, pokud máte omezený rozpočet nebo neplánujete jeho dlouhodobé používání.

Nevýhodou tohoto konkrétního modelu je však to, že nemá žádné polohovací polohy, takže jak vaše dítě roste, velmi rychle přeroste své použití (obvykle kolem šesti měsíců).

Nejlepší na kachní vaně by byla její přenosnost; jednoduše jej vyfoukněte a vezměte s lehkostí kamkoli! Má také nafukovací dno pro větší pohodlí při koupání vašeho dítěte. Tato vana se prodává za 14,99 $, ale může se lišit v závislosti na tom, kde ji zakoupíte.

Jak vykoupu novorozence?

Mytí vašeho miminka v prvních týdnech života může být velmi složité, protože ještě nemusí mít silný smysl pro rovnováhu nebo motoriku, aby se zvedlo mamince na klín a koupalo je jen jednou rukou!

Dobrým způsobem, jak tento problém vyřešit, by bylo použití nějakého podpůrného systému, jako je sedátko do vany pro děti, které bezpečně sedí uvnitř většiny umyvadel, takže během koupele nevypadnou (a doufejme, že si to užijí).

Při mytí vlasů byste je také mohli držet těsně u sebe – dávejte pozor, aby se mýdlo nedostalo do žádné otevřené rány na obou stranách, protože jinak by je mohlo pěkně štípat, kdyby náhodou nějaké měly!

Co to znamená umýt dítě vodou a octem?

V prvních týdnech života se děti stále přizpůsobují novému prostředí, a proto musí během této doby dostatečně spát.

Vzhledem k tomu, že koupele mohou být pro novorozence velmi stimulující (a přeci je chcete, aby byli ospalí), zkuste dítěti dát houbovou koupel místo toho, abyste ho vzali do vany, a to až do věku tří týdnů, kdy je jejich centrální nervový systém plně vyvinut.

Při mytí octem dbejte na to, aby se na hlavičku dítěte nedostalo příliš mnoho, protože by mohlo dojít k popálení očí/podráždění pokožky v místě kontaktu, což by mohlo vést k slzám.

Celkově vzato může být sprchování s vaším novorozeným dítětem zábavným a stmelujícím zážitkem pro vás oba, pokud budete dávat pozor, abyste nezpůsobili žádné podráždění nebo nepohodlí.

Ujistěte se, že voda má příjemnou teplotu, než je koupete pod sprchou, a v případě potřeby použijte sedátko do vany nebo jinou formu podpory, aby se během prvních několika koupelí cítili bezpečně.

Co se stane, když své dítě nekoupu?

Pokud své dítě nekoupete, může se ušpinit a vyvinout nepříjemný zápach. Mohou také onemocnět, pokud nejsou čistí. Je důležité miminko pravidelně koupat, aby bylo zdravé a čisté. Koupání vašeho dítěte je také dobrý způsob, jak se s ním spojit a pomoci mu uvolnit se.

Ujistěte se, že při koupání dítěte používáte jemné mýdlo a dávejte pozor, aby se mu nedostala voda do očí nebo úst. Můžete také koupat své dítě, když je ještě v děloze, pomocí teplé látky na břiše. To jim pomůže připravit je na první koupel po narození.

Koupání vašeho dítěte má mnoho výhod, včetně toho, že je udržuje čisté a zdravé, pomáhá mu relaxovat a vytváří s ním vazbu. Ujistěte se, že své dítě pravidelně koupete, abyste zajistili, že zůstane zdravé a čisté.