Co napsat do knihy Vlak na dobrou noc pro chlapečka? Tipy

Co napsat do knihy Vlak na dobrou noc pro chlapečka? Někteří rodiče se rozhodnou napsat do knihy příběh, zatímco jiní se rozhodnou zahrnout fotografie a zprávy.

Pokud se rozhodnete napsat příběh, ujistěte se, že je přiměřený věku a obsahuje uklidňující slova, která dítěti pomohou usnout.

Můžete také nahrát svůj hlas při čtení příběhu nahlas, aby děti slyšely váš uklidňující hlas, když usínají. Ať děláte cokoli, ujistěte se, že vlak na dobrou noc pro chlapečka je součástí jeho rutiny před spaním!

Pokud hledáte nápady, co napsat do vlaku na dobrou noc pro chlapečka, zde je několik tipů:

– Zahrňte sladké zprávy jako „Miluji tě“ a „Jsi výjimečný.“

– Zapište si oblíbené vzpomínky nebo momenty ze dne.

– Zahrňte verše nebo citáty, které jsou pro vás smysluplné.

– Napište příběh speciálně pro svého chlapečka.

– Udělejte si seznam věcí, za které jste vděční a které se týkají vašeho syna.

– Nakreslete nebo vložte obrázky věcí, které vaše dítě miluje.

– Možnosti jsou nekonečné – jen se ujistěte, že cokoli napíšete, je výjimečné jak pro vás, tak pro vaše dítě!

Záleží na tom, co čtete svému dítěti?

Když je vašemu dítěti pouhých pár měsíců, může se vám číst knihu zdát jako nemožný úkol. Ve chvíli, kdy budou schopni sedět a poslouchat, může být pro ně stejná kniha příliš snadná!

Pokud chcete knihy, které porostou s vaším dítětem, máme pro vás několik návrhů. Zde jsou naše oblíbené knihy pro děti v každé fázi vývoje:

0-12 měsíců (nebo novorozenci) – To je situace, kdy se může zdát zbytečné nebo dokonce obtížné zkoušet společně číst knihy, protože ještě nerozumíte tomu, co říkají!

Ale netrapte se tím, že věci nedávají smysl; pamatuješ, jak moc děti milují opakování? Můžete číst jakýkoli druh textu, pokud je tam spousta obrázků a dalších věcí, které udrží jejich pozornost.

Pokud je časné ráno nebo pozdní odpoledne, kdy může být miminko mrzuté nebo nervózní, zkuste si přečíst knihu, která má jasné barvy, abyste ji zaujali: „Velmi zaneprázdněný pavouk“ od Erica Carlea by byl ideální pro tuto denní dobu, protože je jich spousta. živých obrázků na každé stránce!

Například červené stodoly a žluté květiny, aby se mohla znovu soustředit poté, co byla rozptýlena od včerejší večeře (i když ty ječící mrkev byly vynikající). Pokud vaše ratolest nyní také začíná žvatlat častěji – nestarejte se o to, co říkají! Jednoduše opakujte, co mu říká, a budete podporovat lásku k jazyku hned od začátku.

12–24 měsíců (neboli batolata) – V tomto období začínají být knihy interaktivnější, protože batolata začínají rozvíjet svou představivost a chtějí dělat věci sami.

„Jdeme na lov medvěda“ od Michaela Rosena je skvělým příkladem, protože obsahuje nejen obrázky, ale také v průběhu příběhu klade otázky, které vyžadují účast vašeho batolete.

Například: „Co vidíš ve tmě? Vidím velkého černého medvěda!“ Dokonce si můžete společně vymýšlet vlastní příběhy podle toho, co se jim líbí nebo co vidíte z okna při procházce kolem bloku.

24-36 měsíců (nebo předškoláci) – Toto je věk, kdy můžete začít číst složitější knihy a příběhy společně.

„The Very Hungry Caterpillar“ od Erica Carlea je už léta klasikou, protože kromě zábavy učí děti také barvy, čísla, tvary a dny v týdnu!

Některé další návrhy: „Goodnight Moon“ od Margaret Wise Brown nebo jakákoli pohádka, kterou mají nejraději. Možná budete překvapeni, kolik si toho vaše dítě pamatuje z těchto raných čtení.

Postupem času cvičte tyto oblíbené položky před spaním, aby je znala nazpaměť, a také si s každým převyprávěním nebo recitací repliky vytvářejte nové vzpomínky, což jim také pomůže vybudovat sebevědomí!

36-48 měsíců (nebo mateřská škola) – toto je věk, kdy vám vaše dítě může začít číst! „Kočka v klobouku“ od Dr. Seusse je skvělým místem, kde začít, protože obsahuje velmi jednoduchá slova a rýmy, které budou moci bez problémů sledovat i začínající čtenáři.

Můžete také najít mnoho dalších knih na této úrovni, jako kterákoli ze série Harry Potter nebo cokoli, co napsal Roald Dahl.

48–60 měsíců (nebo základní škola) – Jak bude vaše dítě starší, bude chtít složitější příběhy s delšími větami a kapitolami.

Tyto knihy mohou zpočátku vyžadovat vaši pomoc, ale nakonec je budou moci číst sami. Zkuste jim dát možnosti jako „Lev, čarodějnice a skříň“ od C.S. Lewise nebo kteroukoli z knih JK Rowlingové, abyste viděli, co je nejvíce zajímá!

60 měsíců (neboli střední škola) – Knihy pro středoškoláky jsou obvykle delší než knihy jiných věkových kategorií, ale také mívají příbuznější postavy, které mluví přímo z vlastní zkušenosti o problémech, kterým dnes mladí teenageři čelí.

Zkuste dát svému dítěti výtisk „Chlapec v pruhovaném pyžamu“ od Johna Boynea, protože mu to může pomoci pochopit, jak hrozné události se staly během druhé světové války, když se o tom mluví očima nevinného chlapce; tento příběh je nejen informativní, ale také dojemný.