Co píšete na první stránku knihy jako dárek? Tipy

Co napíšete na první stránku knihy jako dárek? Na knize, která je určena jako dárek, je něco zvláštního.

Doc Translator: Jak mohu použít p...
Doc Translator: Jak mohu použít překladač dokumentů?

Může to být zbrusu nové vydání od oblíbeného autora nebo stará klasika, o které víte, že si ji vždycky chtěli přečíst.

Bez ohledu na to, o jakou knihu jde, budete chtít na první stránku napsat něco osobního a promyšleného.

Zde je několik tipů, co napsat do knihy jako dárek:

– Začněte citátem: Najděte citát, který shrnuje vaše pocity ohledně příjemce nebo příležitosti. Může to být ze samotné knihy nebo z jiného zdroje. Citát může být vážný, vtipný, sentimentální nebo cokoli jiného, ​​co se hodí k osobě, které knihu dáváte.

– Napište, proč jste si vybrali tuto knihu: Co vás na knize přimělo myslet na osobu, které ji dáváte? Je nějaká konkrétní scéna nebo postava, o které víte, že ji budou milovat? Vysvětlete, proč je tato kniha pro ně ideální.

– Popřejte jim příjemné čtení: Ať už to zahrnete na začátek nebo konec zprávy, jednoduše popřát svému příteli nebo milované osobě šťastné čtení je příjemným dojmem. Budou vědět, že doufáte, že se jim kniha bude líbit co nejvíce.

S těmito tipy na paměti jste připraveni napsat něco speciálního do knihy jako dárek. Nejdůležitější je být upřímný a upřímný – vaše slova budou znamenat mnohem víc, pokud pocházejí ze srdce.

Čím mám popsat knihu?

To je otázka, na kterou se často ptám, a není snadná odpověď. Velmi záleží na knize a na tom, co chcete svým nápisem říci. Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti, když se rozhodujete, co napsat do knihy:

– Přemýšlejte o tom, kdo bude knihu číst. Pokud se jedná o blízkého přítele nebo člena rodiny, možná budete chtít napsat něco osobního. Pokud je to někdo, koho dobře neznáte, nebo pokud je to dítě, možná budete chtít vybrat něco obecnějšího.

– Udržujte zprávu pozitivní. I když kniha není nijak zvlášť veselá, snažte se vyhnout všemu, co by mohlo být interpretováno jako negativní nebo depresivní.

-Udělejte to nezapomenutelným. To nutně neznamená, že to bude dlouhé nebo složité. Někdy jsou ty nejjednodušší zprávy ty nejpamátnější.

-Pokud jste uvízli, zkuste citovat oblíbenou větu z knihy. Je to skvělý způsob, jak ukázat, že jste knihu četli a přemýšleli o ní, a může to být velmi smysluplné poselství.

Doufám, že vám tyto tipy pomohou při rozhodování, co zapsat do své další knihy! Pokud máte nějaké další nápady, podělte se o ně v komentářích níže. Šťastné čtení!

Co píšete do knihy pro děti?

Možná si myslíte, že odpověď je prostě „příběh“, ale je v tom trochu víc. Abyste mohli napsat úspěšnou dětskou knihu, musíte pochopit, co děti zajímá, o čem rády čtou a jak je zaujmout.

Zde je několik tipů, jak začít:

– Pište pro konkrétní věkovou skupinu. Dětské knihy jsou obvykle rozděleny do kategorií podle věku, jako jsou obrázkové knihy (pro věk 0-36 měsíců), deskové knihy (věk 0-36 měsíců), snadné čtení (věk 36-60 měsíců), rané kapitoly (ve věku 60 let). -84 měsíců) a romány pro střední třídy (věk 84–120 měsíců).

Znát své publikum vám pomůže určit vhodnou délku, úroveň obtížnosti a téma vaší knihy.

– Nech to být jednoduché. Knihy pro děti jsou obvykle kratší než knihy pro dospělé a na každé stránce mají méně textu. Je to proto, že děti mají kratší dobu pozornosti a při čtení se snadněji unaví. Když tedy knihu píšete, dbejte na to, aby byl jazyk jednoduchý a věty krátké.

– Ať je to poutavé. Chcete-li, aby se děti o vaši knihu zajímaly, musíte ji udělat vzrušující a poutavou. Použijte spoustu popisů, akčních slov a dialogů, abyste svůj příběh oživili. A nezapomeňte na ilustrace! Hrají důležitou roli v tom, aby byla dětská kniha úspěšná.

Pokud se budete řídit těmito radami, budete na dobré cestě napsat skvělou dětskou knihu. Nezapomeňte se s ním pobavit a popustit uzdu své fantazii!

Máte nějaké tipy na psaní dětských knížek? Podělte se o ně v komentářích níže!

Co jsou vývojově vhodné knihy?

Vývojově vhodné knihy jsou ty, které obsahují obsah a ilustrace, které odpovídají vývojové fázi dítěte. Jinými slovy, jsou to knihy, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám dětí, jak rostou a vyvíjejí se.

Při výběru vývojově vhodných knih pro vaše dítě je třeba mít na paměti několik věcí.

Nejprve zvažte věk vašeho dítěte. Vývojově vhodné knihy pro kojence a batolata se budou lišit od knih pro předškoláky nebo děti školního věku.

Za druhé, přemýšlejte o zájmech svého dítěte a o tom, jaké knihy má rádo. Pokud vaše dítě miluje zvířata, hledejte knihy se zvířecími postavami nebo tématy.

Za třetí, podívejte se na ilustrace knihy. Jsou jednoduché a snadno pochopitelné? Podporují text?

Co píšete do knihy o miminku?

Dětská knížka je skvělý způsob, jak zachytit všechny zvláštní vzpomínky a okamžiky, které jste sdíleli s nastávající maminkou.

Je to také pěkná památka pro nové rodiče, na kterou se mohou v budoucnu ohlédnout. Zde je několik nápadů, co můžete napsat do knihy o miminku:

-Vaše oblíbená vzpomínka na nastávající maminku

-Vtipný příběh o nastávající mamince

-Rada pro nové rodiče

-Přejete si hodně štěstí pro novou rodinu

Ať už se rozhodnete napsat cokoliv, ujistěte se, že to vychází ze srdce a zachycuje váš jedinečný vztah s nastávající maminkou. Tento dárek si bude navždy vážit! Knihy o miminku jsou zvláštním způsobem, jak si připomenout toto úžasné období jejího života.