Co píšete na první stránku knihy jako dárek? Tipy

Co napíšete na první stránku knihy jako dárek? Na knize, která je určena jako dárek, je něco zvláštního.

Může to být zbrusu nové vydání od oblíbeného autora nebo stará klasika, o které víte, že si ji vždycky chtěli přečíst.

Bez ohledu na to, o jakou knihu jde, budete chtít na první stránku napsat něco osobního a promyšleného.

Zde je několik tipů, co napsat do knihy jako dárek:

– Začněte citátem: Najděte citát, který shrnuje vaše pocity ohledně příjemce nebo příležitosti. Může to být ze samotné knihy nebo z jiného zdroje. Citát může být vážný, vtipný, sentimentální nebo cokoli jiného, ​​co se hodí k osobě, které knihu dáváte.

– Napište, proč jste si vybrali tuto knihu: Co vás na knize přimělo myslet na osobu, které ji dáváte? Je nějaká konkrétní scéna nebo postava, o které víte, že ji budou milovat? Vysvětlete, proč je tato kniha pro ně ideální.

– Popřejte jim příjemné čtení: Ať už to zahrnete na začátek nebo konec zprávy, jednoduše popřát svému příteli nebo milované osobě šťastné čtení je příjemným dojmem. Budou vědět, že doufáte, že se jim kniha bude líbit co nejvíce.

S těmito tipy na paměti jste připraveni napsat něco speciálního do knihy jako dárek. Nejdůležitější je být upřímný a upřímný – vaše slova budou znamenat mnohem víc, pokud pocházejí ze srdce.

Čím mám popsat knihu?

To je otázka, na kterou se často ptám, a není snadná odpověď. Velmi záleží na knize a na tom, co chcete svým nápisem říci. Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti, když se rozhodujete, co napsat do knihy:

– Přemýšlejte o tom, kdo bude knihu číst. Pokud se jedná o blízkého přítele nebo člena rodiny, možná budete chtít napsat něco osobního. Pokud je to někdo, koho dobře neznáte, nebo pokud je to dítě, možná budete chtít vybrat něco obecnějšího.

– Udržujte zprávu pozitivní. I když kniha není nijak zvlášť veselá, snažte se vyhnout všemu, co by mohlo být interpretováno jako negativní nebo depresivní.

-Udělejte to nezapomenutelným. To nutně neznamená, že to bude dlouhé nebo složité. Někdy jsou ty nejjednodušší zprávy ty nejpamátnější.

-Pokud jste uvízli, zkuste citovat oblíbenou větu z knihy. Je to skvělý způsob, jak ukázat, že jste knihu četli a přemýšleli o ní, a může to být velmi smysluplné poselství.

Doufám, že vám tyto tipy pomohou při rozhodování, co zapsat do své další knihy! Pokud máte nějaké další nápady, podělte se o ně v komentářích níže. Šťastné čtení!

Co píšete do knihy pro děti?

Možná si myslíte, že odpověď je prostě „příběh“, ale je v tom trochu víc. Abyste mohli napsat úspěšnou dětskou knihu, musíte pochopit, co děti zajímá, o čem rády čtou a jak je zaujmout.

Zde je několik tipů, jak začít:

– Pište pro konkrétní věkovou skupinu. Dětské knihy jsou obvykle rozděleny do kategorií podle věku, jako jsou obrázkové knihy (pro věk 0-36 měsíců), deskové knihy (věk 0-36 měsíců), snadné čtení (věk 36-60 měsíců), rané kapitoly (ve věku 60 let). -84 měsíců) a romány pro střední třídy (věk 84–120 měsíců).

Znát své publikum vám pomůže určit vhodnou délku, úroveň obtížnosti a téma vaší knihy.

– Nech to být jednoduché. Knihy pro děti jsou obvykle kratší než knihy pro dospělé a na každé stránce mají méně textu. Je to proto, že děti mají kratší dobu pozornosti a při čtení se snadněji unaví. Když tedy knihu píšete, dbejte na to, aby byl jazyk jednoduchý a věty krátké.

– Ať je to poutavé. Chcete-li, aby se děti o vaši knihu zajímaly, musíte ji udělat vzrušující a poutavou. Použijte spoustu popisů, akčních slov a dialogů, abyste svůj příběh oživili. A nezapomeňte na ilustrace! Hrají důležitou roli v tom, aby byla dětská kniha úspěšná.

Pokud se budete řídit těmito radami, budete na dobré cestě napsat skvělou dětskou knihu. Nezapomeňte se s ním pobavit a popustit uzdu své fantazii!

Máte nějaké tipy na psaní dětských knížek? Podělte se o ně v komentářích níže!

Co jsou vývojově vhodné knihy?

Vývojově vhodné knihy jsou ty, které obsahují obsah a ilustrace, které odpovídají vývojové fázi dítěte. Jinými slovy, jsou to knihy, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám dětí, jak rostou a vyvíjejí se.

Při výběru vývojově vhodných knih pro vaše dítě je třeba mít na paměti několik věcí.

Nejprve zvažte věk vašeho dítěte. Vývojově vhodné knihy pro kojence a batolata se budou lišit od knih pro předškoláky nebo děti školního věku.

Za druhé, přemýšlejte o zájmech svého dítěte a o tom, jaké knihy má rádo. Pokud vaše dítě miluje zvířata, hledejte knihy se zvířecími postavami nebo tématy.

Za třetí, podívejte se na ilustrace knihy. Jsou jednoduché a snadno pochopitelné? Podporují text?

Co píšete do knihy o miminku?

Dětská knížka je skvělý způsob, jak zachytit všechny zvláštní vzpomínky a okamžiky, které jste sdíleli s nastávající maminkou.

Je to také pěkná památka pro nové rodiče, na kterou se mohou v budoucnu ohlédnout. Zde je několik nápadů, co můžete napsat do knihy o miminku:

-Vaše oblíbená vzpomínka na nastávající maminku

-Vtipný příběh o nastávající mamince

-Rada pro nové rodiče

-Přejete si hodně štěstí pro novou rodinu

Ať už se rozhodnete napsat cokoliv, ujistěte se, že to vychází ze srdce a zachycuje váš jedinečný vztah s nastávající maminkou. Tento dárek si bude navždy vážit! Knihy o miminku jsou zvláštním způsobem, jak si připomenout toto úžasné období jejího života.