Jak získat plenky, aniž by to rodiče věděli

Jak získat plenky, aniž by o tom rodiče věděli? Existuje několik různých způsobů, jak získat plenky, aniž by o tom rodiče věděli. Jedním ze způsobů je objednat si je online a nechat si je poslat domů nebo na jinou adresu.

Dalším způsobem je jít do obchodu a koupit si je sami. Můžete se také zeptat přátel nebo rodinných příslušníků, zda nemají nějaké plenky navíc, které by vám mohli dát.

Bez ohledu na to, jakou metodu zvolíte, buďte opatrní a nenechte se chytit! Plenky jsou pro miminka nezbytnou položkou, takže je důležité najít způsob, jak je získat, aniž byste se dostali do problémů. Hodně štěstí!

Dají se plenky používat celý den?

Neexistuje žádné pevné pravidlo, že plenku nelze používat celý den. Záleží na kondici miminka, zda se miminko v celodenním nošení plenky cítí pohodlně nebo ne. Pokud dítě necítí žádný problém a pokud nedochází k prosakování, je v pořádku používat plenku celý den.

Ale pokud vidíte, že se vaše dítě cítí nepohodlně nebo že dochází k prosakování, je lepší vyměnit plenku po každých několika hodinách. Obecně se doporučuje přebalovat alespoň čtyřikrát denně. Na základě všech těchto faktorů se tedy můžete rozhodnout, zda budete plenky používat celý den nebo ne.

Některá miminka se během dne cítí pohodlněji bez plenky, zatímco jiná to v pohodě zvládají i s plenkou. Pokud se vaše dítě zdá šťastné a nedochází k protékání, můžete plenu nechat několik hodin během denního světla vypnutou.

Pokud však vaše ratolest začne být nervózní nebo uvidíte, že přes plenku prosakuje mokro, je na čase ji vyměnit za novou. Většina pediatrů doporučuje přebalování čtyřikrát denně. Na základě zvyků a potřeb vašeho miminka se tedy můžete rozhodnout, zda je nutné používat plenku celý den.

Kolik hodin lze plenku používat?

To je velmi důležitá otázka, protože čím déle můžete jednu plenku používat, tím méně plen kupujte. To také znamená, že máme méně plastu a bavlny na skládkách nebo ve spalovnách. Tak pojďme do toho!

„Jedno kolo plenek“ budu definovat jako období od chvíle, kdy dítě čůrá, dokud se znovu nevykaká. Čas strávený před čůráním se nepočítá (pokud nebylo navlékáno mokré). Stejně tak se nepočítá čas po kakání, pokud nevypršelo, aniž by se ještě převléklo – jako když dítě chce jít ven, ale stále má stažené půlky kalhot (možná je vynechat?).

Všimněte si také, že u kapesních plen jsou tyto časy založeny na tom, jakou absorbci poskytují vložky a kolik zbývá absorbce.

Následující seznam obsahuje časy „jednoho přebalování“, nejen počet výměn plen:

Velikost Small – kapsa – 12-15 hodin (v závislosti na savosti) Velikost Large/X-Large – kapsa 16-18 hodin (v závislosti na savosti).

Můj první syn používal velké plenky jako novorozenec, než z nich vyrostl asi 11 měsíců! Myslím, že to bylo docela úžasné, protože to znamenalo o jednu zátěž méně každý týden.

Špatné na tom bylo, že byly dny, kdy se během pár hodin bdění vykakal třikrát nebo čtyřikrát, takže jsme ho nakonec měnili častěji, než by naznačovaly ty 15hodinové časové rámce, ale stejně.

Dá vám nemocnice plenky?

Mnoho nemocnic rozdává plenky čerstvým matkám, ale možná budete chtít zavolat a zeptat se před příjezdem. Některé nemocnice mají omezenou nabídku, takže je nejlepší být připraven.

Můžete si také koupit plenky před porodem nebo požádat přátele a rodinu o pomoc. Bez ohledu na to se ujistěte, že máte dostatek plen na prvních pár týdnů po porodu. novorozenci jich procházejí spoustou!

Budete také chtít spoustu ubrousků po ruce. Novorozenci jsou malá nepořádná stvoření a poměrně snadno se u nich objeví vyrážka. Ujistěte se, že máte pořádnou zásobu plen i ubrousků, abyste se nemuseli bát, že vám při péči o vašeho miláčka dojde.

Některé nemocnice také poskytují novorozenecké oblečení novorozeneckým matkám. Je to skvělý způsob, jak ušetřit peníze, protože oblečení pro novorozence může být docela drahé. Nezapomeňte se v nemocnici zeptat, zda mají k dispozici nějaké oblečení a zda existují nějaká omezení velikosti.

Pokud kojíte, budete se také chtít ujistit, že máte po ruce kojící podprsenky a vložky. V raných fázích kojení vám pravděpodobně vyteče mléko, takže je důležité mít něco, co úniky absorbuje. Kojící podprsenky nabízejí extra podporu pro vaše prsa, což může být užitečné v prvních týdnech po porodu.

Ujistěte se, že máte vše připraveno ještě před příjezdem do nemocnice – až tam budete, bude to mnohem jednodušší! Pleny, ubrousky, oblečení pro novorozence, kojící podprsenky a vložky – to vše mějte zabalené a připravené k použití. Budete rádi, že jste to udělali!