Jak prát elektrickou deku Sunbeam ve 3 krocích

Máte tři kroky, pokud se chcete naučit prát elektrickou deku Sunbeam. Probereme informace doporučené značkou, abychom zajistili vaši bezpečnost a zachovali integritu přikrývky. Vaše deka tak zůstane čistá bez rizika poškození.

V dnešní době je efektivnější používat elektrickou přikrývku přes standardní domácí topení. Spotřebovává méně elektřiny, ale měli byste ji také dobře udržovat. Zde je vše, co byste měli vědět o čištění elektrické přikrývky Sunbeam.

Jak správně prát elektrickou deku Sunbeam

1. Připravte a zkontrolujte deku

Než přistoupíte k praní přikrývky, musíte se ujistit, že jste si důkladně přečetli pokyny. Není třeba se bát nebezpečí požáru, pokud jste odpojili kabel ze zásuvky a poté vytáhli ovládací kabel produktu. Také byste chtěli zkontrolovat, zda na dece nejsou opotřebované části, zejména šňůry a dráty, které nevyčnívají.

Některé další připomínky od Sunbeam jsou, aby nikdy nepoužívaly čistírny s jejich přikrývkami. Během praní byste také nikdy neměli namočit ovladač a kabely nebo je ponořit do vody. A samozřejmě přikrývku nikdy znovu nepoužívejte, dokud si nebudete jisti, že úplně vyschla.

2. Použijte pračku

Sunbeam umožňuje použití pračky pro jejich lůžkoviny. Zahrnují značkové přikrývky, přehozy a podložky na matrace. Nejlepší by však bylo, kdybyste na produkty Sunbeam nikdy nepoužívali bělidlo, spreje nebo dokonce naftalín. S dekou ji také nemusíte po vyprání ždímat ani žehlit.

Abyste zajistili důkladné vyčištění přikrývky, namočte ji před praním do studené vody a jemného saponátu. Po namáčení po dobu 15 minut jej můžete vložit do jemného cyklu pračky. Před opláchnutím ve studené vodě nechte proces 2 minuty běžet se studenou vodou a jemným čisticím prostředkem.

3. Sušte při nízkém nastavení

Před úpravou přikrývky použijte nastavení odstředění vaší pračky. Poté máte možnost deku sušit přirozeně nebo pomocí sušičky. Chcete se však vyhnout komerčním sušičkám, protože jejich teploty jsou příliš vysoké pro kabeláž přikrývky.

U domácí sušičky ji nejprve předehřejte na 2 minuty na nízkou teplotu a poté přikrývku sušte 10 minut v sušičce. Opět nikdy nepoužívejte vysoké nastavení sedáku, aby nedošlo k poškození přikrývky. Poté dokončete sušení venku tak, že vyjmete vlhkou přikrývku a přehodíte ji přes prádelní šňůru.

Pomohlo by, kdybyste na elektrické dece Sunbeam nikdy nepoužívali kolíčky na prádlo. Sušičku můžete také úplně vynechat, pokud vám to s vaším modelem přijde příliš riskantní. Před opětovným připojením k napájení nechte deku důkladně vyschnout na vzduchu.

Můžete prát elektrickou deku Sunbeam v pračce?

Praní elektrické přikrývky Sunbeam v pračce je v pořádku, pokud budete dodržovat pokyny značky. Jak je uvedeno v průvodci ve třech krocích výše, používejte jemný prací prostředek a studenou vodu s jemným cyklem pračky. Přikrývku nikdy nesmíte používat bělidla, spreje, roztoky pro chemické čištění a dokonce ani žehlit a ždímat.

Na většinu elektrických přikrývek by mělo být bezpečné používat pračku. Každá značka však přichází s visačkou, která obsahuje kompletní návod na péči ideální pro jejich deku. Vždy musíte dodržovat pokyny, protože kabeláž elektrické přikrývky se může poškodit některými produkty, roztřesením a teplem.

Jak ručně prát elektrickou deku

Nejlepší způsob, jak prát elektrickou deku, pokud si nejste jisti, je ručně. Máte tak větší kontrolu nad tím, jak s dekou zacházíte. Vzhledem k její velikosti perte elektrickou deku ve vaně s vodou o teplotě doporučené značkou.

Přidejte malé množství jemného pracího prostředku, dokud se nevytvoří pěna a nepohybujte přikrývkou ve vaně. Pokud jsou nějaké skvrny, můžete je zaměřit a otírat. Poté vanu vypusťte a opláchněte přikrývku, dokud nezůstanou žádné zbytky mýdla. Prosím, nemačkejte přikrývku příliš, abyste mohli zmáčknout součásti uvnitř.

Někomu se přebytečné vody snadněji zbaví umístěním přikrývky do savých hadříků. Jakmile přikrývka již nekape, můžete ji důkladně vysušit na vzduchu. Je lepší se sušičce vyhnout, pokud k ní výrobce nemá pokyny.

Můžete dát do sušičky vyhřívanou deku?

Některé vyhřívané přikrývky jako ty od Sunbeam jsou kompatibilní s použitím sušičky k sušení. Vyhřívanou přikrývku však můžete tímto způsobem sušit, pouze pokud jste si jisti pokyny pro péči. Některé sušičky mohou poskytovat nadměrné teplo, což nevyhnutelně ničí kabeláž nebo materiály vaší přikrývky.

A i když můžete použít sušičku, pravděpodobně pro ni můžete použít pouze sušení v sušičce nebo nastavení nízké teploty. Samotnou deku doporučujeme pověsit a nechat matku přírodu, aby tu práci udělala. Pokud nemáte šňůru na prádlo, můžete použít i tyč na sprchový závěs.

Závěr

Používáte deku Sunbeam? Abychom shrnuli tento článek o tom, jak správně prát elektrickou deku Sunbeam, můžete používat pračku, pokud se vyhnete drsným čisticím prostředkům a cyklům. Před praním je také lepší zkontrolovat přikrývku, zda nemá dráty a poškození.

Po dokončení vysušte elektrickou deku na prádelní šňůře. Sušičku můžete použít pro Sunbeam, ale pouze při nízkém nastavení.