Proč je dárcovství orgánů povinné? Využijte těchto 5 překvapivých výhod!

Možná se divíte, proč je dárcovství orgánů povinné; možná to máte v plánu. Z tolika důvodů jsme v článku uvedli jen pět. Nejprve byste si však měli uvědomit, že každých 12 minut se ke 123 000 lidem na národním seznamu čekatelů na transplantaci orgánů přidá nové jméno.

Zatímco mnoho lidí chápe výhody dávání příjemci, ne každý chápe výhody dávání na straně dárce. Takže ano, nejen, že z toho bude mít prospěch příjemce, ale také z toho může něco získat dárce orgánů.

Zajímá vás, které to jsou? Pak je čas, abyste znali nejlepší důvody, proč je dárcovství orgánů povinné. Takže bez dalších řečí pokračujte ve čtení!

Důvody, proč je dárcovství orgánů povinné

Poptávka po dárcovství orgánů postupem času dramaticky vzrostla. Rostoucí poptávka je způsobena rostoucí mírou selhání orgánů mezi jednotlivci. Díky pokroku v transplantaci je nyní významnější část pacientů způsobilých k transplantaci orgánů. Proč je tedy dárcovství orgánů povinné? Zde jsou následující důvody:

#1. Záleží na tom, koho ovlivníte

Podívejte se, jak vaše volba stát se živým dárcem někoho přímo ovlivnila. Když rodinní příslušníci nebo známí potřebují dárce, nejčastěji se využívá dárcovství od žijících dárců. I když každá operace s sebou nese určité riziko, většina živých dárců nemá žádné pooperační problémy. Darování je povoleno pouze pro jednu ledvinu, plicní lalok, jaterní segmenty nebo část slinivky břišní.

#2. Určitě to zlepší kvalitu života

Pro jiné znamená transplantace orgánu, že již nemusí být závislý na nákladné rutinní léčbě. Jiní budou mít jistě prospěch z transplantace tkáně nebo oka, protože jim umožní obnovit zrak nebo zmírnit jejich nepohodlí. Možná budete schopni pomoci některým lidem tím, že jim dáte své orgány, a v důsledku vaší laskavosti mohou nyní být schopni žít smysluplnější život. To vám zase poskytne naplnění.

#3. Nejste to jen vy, ale i rodina dárcova

a
Mnoho rodin dárců se utěšuje vědomím, že jejich zesnulý blízký pomohl zachránit životy ostatních. Úžasné na tom je, že jeden dárce může darováním tkání a očí zachránit až osm životů.

#3. Lze to provést zdarma

S dárcovstvím orgánů nejsou spojeny žádné náklady, takže to nezkoušejte. Za vše odpovídá příjemce transplantátu a organizace pro obnovu orgánů. Díky tomu má dárce šanci někoho zdarma zachránit.

#4. Může mít pozitivní dopad na svět

Přihlášení jako dárce orgánů je jednoduchý způsob, jak zanechat trvalý a smysluplný dopad na svět, když zemřete. Stát se dárcem je moudrá volba, protože umožňuje, aby váš odkaz žil dál prostřednictvím ostatních.

6 důvodů, proč byste měli darovat své orgány

Nejvýznamnějším problémem, pokud jde o dárcovství orgánů, je registrace jednotlivců jako dárců orgánů před život ohrožující situací. Nejprve se podívejte na důvody, proč zvažovat dárcovství orgánů. Zde jsou následující:

#1. Dárcovství orgánů umožňuje lidem pomáhat

Jedinci uvedení na čekací listině orgánů mají často pokročilé selhání orgánů, které ovlivňuje způsob jejich života. Někteří z nich mohou být na pokraji smrti. Transplantace orgánů může být událostí, která některým lidem změní život.

#2. Čekací listina na transplantaci orgánů je nekonečná

Víceméně 107 000 jedinců v USA doufá každý den v transplantaci orgánu. Živý dárce však může darovat pouze část svých jater nebo jednu ledvinu rodinnému příslušníkovi nebo příteli, nebo dokonce na charitu, a přitom si užívat přiměřeně každodenního života, i když s minimálními omezeními. Lidé na čekací listině orgánů na transplantaci ledvin tvoří více než 80 procent z celkového počtu, zatímco lidé na čekací listině na transplantaci jater tvoří přibližně 12 %.

#3. Darování orgánu může být příjemným a obohacujícím zážitkem

Rodině dárce může pomoci vyrovnat se se svým smutkem a vyrovnat se se ztrátou tím, že jí dá najevo, že její blízký pomáhá zachraňovat životy jiných lidí. Pokud jste živý dárce, dá vám to také pocit naplnění.

#4. Bez věkových omezení, pokud jde o darování

Několik tělesných orgánů může být stále transplantovatelných, pokud jste zdraví. Chirurg zhodnotí každý orgán a individuálně rozhodne o jeho vhodnosti. Bez povolení od chirurga nemůžete přistoupit k procesu dárcovství orgánů.

#5. Pouze některé zdravotní potíže vám brání darovat své orgány

Specifické tkáně a orgány mohou být považovány za nevhodné pro transplantaci, zatímco jiné mohou být vhodné. Přítomnost onemocnění v orgánu vám nebrání darovat své další orgány.

#6. Dárcovství orgánů podporuje velká většina náboženství

To zahrnuje protestanty, katolíky, muslimy a drtivou většinu judajudaistických snchů, z nichž všichni to považují za nejvyšší projev soucitu a lásky k druhým.

Je to obal!

Nyní, když víte, proč je dárcovství orgánů povinné, měli byste si také přečíst, jaké jsou výhody dárcovství orgánů. Možná chápete, proč se to váš milovaný rozhodl udělat. Nebo možná o tom sami uvažujete, protože víte, že jeden dárce orgánu může pomoci značnému počtu lidí. Možná by bylo dobré si přečíst o tom, kde koupit dárkové krabičky a jak začít s dárcovstvím.