Jak vyrobit domácí dětskou knihu z kartonu

Jak vyrobit domácí dětskou knihu z kartonu? To je častá otázka novopečených rodičů. V této příručce se však dozvíte, jak na to.

Kroky, jak vyrobit domácí dětskou knihu z kartonu

– Uřízněte kus kartonu na velikost vaší knihy. Toto bude obálka vaší knihy.

– Uřízněte další kusy kartonu na velikost každé stránky, kterou chcete v knize. Budete potřebovat jeden pro přední a zadní stranu každé stránky.

– Ozdobte obálku a stránky své knihy podle potřeby. Můžete použít razítka, samolepky nebo jiné ozdoby.

– Pomocí lepicí tyčinky připevněte stránky k obálce. Ujistěte se, že je vše bezpečně přilepeno na místě.

Nyní, když je vaše kniha hotová, je čas ji naplnit vzpomínkami! Začněte tím, že si zapíšete důležitá data, jako jsou narození, první slova a první kroky. Můžete také zahrnout fotografie, kresby a další upomínkové předměty.

Ať už se rozhodnete zahrnout cokoli, nezapomeňte přidat svůj osobní kontakt. Toto je kniha, kterou si vaše dítě bude vážit po mnoho let!

Co je to miminko přinést knihu?

Miminko s knihou je zábavný způsob, jak oslavit příchod nového! Místo dárků jsou hosté požádáni, aby přinesli nové nebo šetrně použité dětské knihy. Je to skvělý způsob, jak brzy vybudovat knihovnu vašeho dítěte!

Navíc je to zábavná aktivita pro děti ve sprše. Hosté si mohou společně sednout a přečíst si některé knihy. Je to také skvělý způsob, jak začít se seznamem čtení pro miminko!

Pokud hledáte jedinečný nápad na miminko, zvažte pořádání novorozeneckého miminka! Určitě se bude líbit rodičům i dětem!

Kdy mám svému dítěti představit knihu?

Většina pediatrů souhlasí s tím, že s knihami lze seznamovat i miminka ve věku šesti měsíců. Důvodů je několik:

-Děti v tomto věku stále rozvíjejí své jazykové dovednosti a knihy poskytují skvělou příležitost k vystavení novým slovům a zvukům.

-Knihy mohou pomoci podpořit lásku ke čtení u dětí v raném věku.

-Děti, kterým se často čte, mívají později v životě lepší slovní zásobu a gramotnost.

Jak byste tedy měli své dítě seznamovat s knihami? Zde je několik tipů:

-Vyberte deskové knihy nebo obrázkové knihy, které jsou speciálně zaměřeny na kojence a batolata. Měly by být barevné, s velkým potiskem a obsahovat zajímavé obrázky nebo příběhy.

-Začněte tím, že budete svému dítěti každý den několik minut číst. Jak stárnou, můžete postupně prodlužovat dobu, kterou jim budete číst.

-Nezapomeňte mluvit o obrázcích a příbězích v knihách. To pomůže vašemu dítěti naučit se nová slova a rozvíjet své jazykové dovednosti.

-Nenechte své dítě příliš rozptylovat, když mu čtete. Pokuste se najít klidné místo, kde se můžete na knihu bez přerušování soustředit.

Seznámení dítěte s knihami je skvělý způsob, jak mu pomoci rozvíjet jeho jazykové dovednosti a lásku ke čtení. Budete-li se řídit těmito tipy, můžete zajistit, aby vaše dítě ze zážitků s knihami vytěžilo maximum! Může se vám také líbit související článek, jako je Jak vyrobit knihu pro první rok.

Jak uspořádáte dětskou knížku?

Existuje mnoho různých způsobů, jak uspořádat dětskou knihu. Můžete jej uspořádat podle měsíce, události nebo tématu.

Někteří lidé se rozhodnou uspořádat svou dětskou knihu podle měsíce. Za každý měsíc života svého dítěte přidají jednu stránku. Na této stránce vloží fotografii svého dítěte a nějaké informace o tom, co se během daného měsíce stalo.

Jiní se rozhodnou uspořádat svou dětskou knihu podle události. Ke každé významné události v životě svého dítěte přidají jednu stránku. Na této stránce vloží fotografii svého dítěte a nějaké informace o akci.

Třetí možností je uspořádat svou dětskou knihu podle tématu. Tato možnost vám umožní být ve vaší organizaci kreativnější. Můžete se rozhodnout, že se zaměříte na různé aspekty života vašeho dítěte, jako je jeho zdraví, jeho vývoj nebo jeho koníčky.

Bez ohledu na to, jak se rozhodnete uspořádat svou dětskou knihu, ujistěte se, že je osobní a smysluplná pro vás. Přidejte fotografie, články a další upomínkové předměty, které vám pomohou vzpomenout si na život vašeho dítěte. A hlavně si to užijte!

Jaké knihy bych měl číst svému 3měsíčnímu dítěti?

Pokud hledáte knihy, které byste mohli číst svému tříměsíčnímu dítěti, už nehledejte! Zde je pět našich oblíbených:

„Velmi hladová housenka“ od Erica Carlea. Tato klasická kniha sleduje housenku, která se prodírá různými potravinami.

„Goodnight Moon“ od Margaret Wise Brown. Uklidňující pohádka před spaním o zajíčkovi, který říká dobrou noc všemu ve svém pokoji.

„Medvěd hnědý, medvěd hnědý, co vidíš?“ od Billa Martina Jr. je zábavná kniha, která představuje různá zvířata a jejich barvy.

„Pat the Bunny“ od Dorothy Kunhardt. Interaktivní kniha, kde se čtenáři mohou dotýkat stránek a cítit různé textury.

„Where The Wild Things Are“ od Maurice Sendaka. Klasický příběh o chlapci, který se vydá do země příšer a zažije divoká dobrodružství.