Jak ozdobit svatební sloupy šifonem

Je překvapivě snadné se naučit, jak ozdobit svatební sloupy šifonem, rozdělením projektu do dvou kroků. Tento tutoriál vám pomůže naučit se různé způsoby použití šifonové látky při zdobení svatebních sloupů.

Doporučujeme přečíst si, jaké látky se používají pro svatební závěsy, kde najdete další tipy týkající se látek a svatebních dekorací. Samozřejmě, že šifon není jediným cenným materiálem pro dekorace na svatbě.

Kompletní průvodce, jak ozdobit svatební sloupy šifonem

Krok 1. Výběr typu šifonové látky

Rozhodněte se pro typ šifonové látky, kterou chcete pro svatební sloupy. Šifonovou látku můžete obecně rozlišovat na hedvábný satén, hedvábný krep, perlový šifon, žakárový šifon a chameleonský šifon.

Ideální pro svatby jsou první tři, protože Jacquard je tenký a chameleonský šifon není nejdostupnější typ k nalezení. Místo toho se rozhodněte pro hedvábnou saténovou šifonovou látku, pokud chcete průhledný materiál, ideální pro venkovní svatby, kde chcete, aby sloupy procházely přirozeným světlem.

Na druhou stranu hedvábná krepová šifonová tkanina může také vypadat nádherně pro svatební sloupy, protože má přirozeně svraštělou texturu. Lesklý a perleťový odstín perleťové šifonové látky je pak ideální pro svatby s většinou třpytivými dekoracemi.

Nakonec naplánujte šifonové barvy tak, aby doplňovaly paletu místa svatby. Sloupce jsou na místě docela výrazné, takže by neměly vypadat nepatřičně se zbytkem dekorací.

Krok 2. Připevnění šifonové látky ke svatebním sloupkům

Existuje mnoho způsobů, jak připevnit šifonovou látku na svatební sloupy pro ozdobu. Nejjednodušší a nejběžnější způsob je však zakrýt materiál sloupů.

Lehkost šifonu umožňuje snadné závěsy, které mohou být také alternativou ke svatebnímu oblouku, pokud jej nemáte. Potřebujete pouze improvizovat střední strukturu pro držení šifonu.

Další metodou zdobení svatebních sloupů je zajistit šifon na vrcholu každého sloupce a poté jej zabalit po celém sloupci směrem dolů. Můžete dokonce počítat s přebytečným materiálem, takže se šifon elegantně shromažďuje na podlaze.

Pokud jsou přebytečné materiály, nechte šifon překrýt mezi jednotlivými sloupky. Nezapomeňte přidat ozdoby a detaily, jako jsou svatební květiny, aby látka nevypadala plochě.

Jak zakrýváte svatební sloupy?

Šifon zajistěte v horní části svatebního sloupku prstencem a poté jej obtočte po celé délce sloupku, dokud nedosáhnete spodní části. Pro zajímavější vzhled nechte přebytečnou látku shromáždit na základně svatebního sloupku.

Jak pověsíte látku na sloup?

Na rozdíl od svatebního oblouku může být těžké zavěsit látku na sloup, protože zde není žádný střední bod. Místo toho zdobíte pouze jedinou vertikální strukturou.

Podobný splývavý vzhled však můžete získat uvolněním omotané látky kolem sloupku. Ujistěte se, že vytváříte záhyby sbíráním a skládáním materiálu na sloupku, abyste dekoraci dodali texturu.

Jaký je účel svatebních sloupků?

Výška svatebních sloupů dodává obřadu na zajímavosti. Slouží také jako základ pro další dekorace, jako jsou květiny a další dekorace, které nejsou samostatné.

Sloupce mohou hosty vést s řadami sedadel při obřadu umístěním jednoho na konec každé řady. Použití několika sloupců může také sloužit jako pozadí a pokrýt určité oblasti umístění.

Venkovní svatební hostiny obvykle dokonce používají sloupce k rozlišení každého místa. Například umístění sloupů do určitého prostoru jej může označit jako taneční parket.

Chcete změnit atmosféru svatby pomocí světel? Přečtěte si, co je svatební osvětlení, a umístěte tato svítidla vedle svatebních sloupků.

Můžete si vyzdobit svou vlastní svatbu?

Je možné si vyzdobit vlastní svatbu. Nejprve však musíte znát konečný kontrolní seznam svatebních dekorací:

Znaky

Cedule jsou funkční svatební dekorace, protože vedou vaše hosty ohledně jejich míst a očekávaných povinností během svatby. Jsou to také jednoduché DIY projekty, protože v podstatě píšete slova na preferované podklady, jako je dřevo nebo papír, abychom jmenovali alespoň některé.

Mezi důležité svatební značky patří směrové a dopravní značky, uvítací cedule, cedule návštěvní knihy, cedule programů, cedule sedadel, cedule míst, cedule na pití a dárkové cedule. Zde je také návod, jak vyrobit akrylové svatební znamení, pokud chcete něco odolného a jedinečného.

Slavnostní a přijímací dekorace

Dekorace svatebních obřadů zahrnují oblouk, sloupy, pozadí, chodce, lucerny nebo svíčky, vázy, květiny, potahy na židle a šerpy, abychom jmenovali alespoň některé. Některá místa už většinou mají většinu z nich, takže možná nebudete muset některé dělat sami.

Dekory jsou obvykle součástí recepčního balíčku, ale můžete si také pronajmout prostor a vyzdobit si jej sami. Zvažte přípravu dárkového nebo karetního stolu, stolu s návštěvní knihou, stolů a židlí, středových dílů, stojanů na dorty, čísel stolů, stropních závěsů, kulis a světel na recepci.

Závěr

A to je vše! Naučili jsme se, jak ozdobit svatební sloupy šifonem, kde můžete začít nahoře a poté jej zabalit po celé délce sloupku.

Můžete také nechat shromáždit další materiál na dně sloupu a přidat na látku nějaké květiny. Nezapomeňte však vybrat správný typ a barvu šifonové látky, aby sloupy doplňovaly místo svatby.