Jak staré dítě používá měkkou knihu

Jak staré dítě používá měkkou knihu? To je častá otázka novopečených rodičů. Přečtení tohoto článku vám poskytne návod, jak na to.

0-12 měsíců:

Děti do 12 měsíců mohou prozkoumávat měkké knihy prohlížením obrázků, ohmatáváním textur a žvýkáním přebalů. Sice ještě neumějí otáčet stránky, ale užijí si pohled na všechny ty různé barvy a tvary.

Chcete-li vytvořit knihu, zejména pro své miminko, volte jednoduché vzory s jasnými barvami a velkými obrázky, které jsou pro ně snadno viditelné. Můžete také přidat nějaké zajímavé textury, jako jsou stuhy nebo chmýří látky, aby bylo pro vaše děťátko objevování zábavnější.

12-24 měsíců:

Jak děti stárnou, začínají se více zajímat o poznávání světa kolem sebe. Začnou otáčet stránky a zkoumat různé textury a barvy v měkké knize. Můžete svému dítěti pomoci dozvědět se více o různých předmětech tím, že je pojmenujete tak, jak jsou uvedeny v knize. To také pomůže zlepšit jejich slovní zásobu.

24 měsíců a více:

Starší batolata budou milovat, když budou moci „číst“ měkké knihy samy. Budou si užívat prohlížení obrázků, ohmatávání textur a otáčení stránek. Zkuste si vybrat knihy s jednoduchými příběhy s několika slovy na každé stránce, aby je vaše dítě mohlo sledovat.

Na stránky můžete také přidat nějaké otázky nebo výzvy, aby vaše dítě přemýšlelo o tom, co se děje v příběhu. Můžete se jich například zeptat, jakou barvu šatů má postava na sobě nebo jaké zvíře vidí na další stránce.

Jak vaše dítě poroste, bude si i nadále užívat hraní s měkkými knihami. Ujistěte se, že jich máte několik po ruce, aby mohli mít vždy něco nového k prozkoumání!

Jak vytvoříte dětské album?

Existuje několik různých způsobů, jak vytvořit dětské album. Můžete si vytisknout obrázky svého dítěte a vložit je do alba nebo vytvořit online fotoalbum. Pokud chcete vytvořit fyzickou kopii fotografií vašeho dítěte, existuje mnoho různých způsobů, jak to udělat.

Můžete použít službu fotoknih, jako je Shutterfly, nebo si vytvořit vlastní fotoknihu pomocí webové stránky, jako je Mixbook. Fotografie si také můžete vytisknout sami a vložit je do alba.

Ať už si vyberete jakýkoli způsob, nezapomeňte ke každému obrázku přidat popisky, abyste mohli vyprávět příběh prvního roku vašeho dítěte!

Pokud nemáte zájem o vytvoření fyzické kopie fotografií vašeho dítěte, můžete vždy vytvořit online fotoalbum. Mnoho webových stránek nabízí tuto službu zdarma, například Flickr a Webová alba Picasa.

Můžete například nahrát všechny fotografie svého dítěte na jednu z těchto stránek a poté sdílet odkaz s přáteli a rodinou, aby si je mohli užít také!

Pokud se vám ani jedna z těchto možností nezdá přitažlivá, existuje další způsob – tisk obrázků na plátno nebo látku! Společnosti, které to dělají, najdete na Etsy vyhledáním „baby photo album“.

Tento proces zahrnuje nahrání obrázků (v našem případě dětských fotografií!) na jejich webovou stránku, které se poté vytisknou přímo na kus silné bavlny nebo lnu, než se natáhnou na dřevěné tyče, jako by se tradiční obrazy montovaly v muzeích po celém světě!

Jak vytvoříte pexeso pro miminko?

Existuje několik různých způsobů, jak vytvořit paměťovou knihu pro dítě. Můžete si ho vyrobit sami, nebo si jej můžete zakoupit online nebo v obchodě. Pokud se rozhodnete vyrobit sami, existuje mnoho různých šablon a vzorů, které můžete použít jako inspiraci.

Jedním z oblíbených způsobů, jak vytvořit knihu vzpomínek, je použití fotografií z prvního roku dítěte. Fotografie pořízené v průběhu roku si můžete vytisknout a seřadit je v knize chronologicky. Je to skvělý způsob, jak zachytit všechny malé okamžiky, které se stanou během těch prvních dvanácti měsíců.

Další možností je sestavit citáty, básničky a další nezapomenutelné kousky o miminku do jedné knihy. To může zahrnovat věci, které o dítěti řekli prarodiče, členové rodiny nebo přátelé, nebo texty písní, které vám je připomínají. Můžete také zahrnout malé kresby nebo náčrty, které jste sami vytvořili.

Ať už zvolíte jakoukoli cestu, sestavování pexesa pro vaše dítě je skvělý způsob, jak zachytit všechny jeho vzpomínky na první rok na jednom místě! A bude to něco, čeho si budou moci vážit a ohlížet se na to v nadcházejících letech.

Jak vytvoříte knížku do prvního ročníku dítěte?

-Vyberte styl knihy pro první ročník vašeho dítěte. Na výběr je mnoho různých typů knih, včetně fotoalb, deníků a pamětních knih.

– Rozhodněte se, jaký obsah chcete zahrnout do knihy pro první rok vašeho dítěte. To může zahrnovat fotografie, milníky, citáty nebo básně.

-Začněte sbírat fotografie a vzpomínky z prvního roku svého dítěte. Můžete to udělat tak, že sami pořídíte snímky nebo si je stáhnete ze stránek sociálních sítí.

-Vytvořte nebo najděte šablony pro stránky knihy pro první rok vašeho dítěte. To může proces usnadnit a zajistit, že veškerý obsah bude v celé knize jednotný.

-Dejte dohromady prvoročenku svého dítěte! Může to být zábavný projekt, který můžete dělat se svým partnerem nebo přáteli a rodinou.

Nyní, když víte, jak vytvořit knihu pro dítě do prvního ročníku, je čas začít! Nejdůležitější je vybrat styl knihy a poté shromáždit fotografie a vzpomínky z prvního roku vašeho dítěte.

Jakmile budete mít vše shromážděné, bude snadné knihu poskládat pomocí šablon nebo vytvořením vlastních stránek. Začněte tedy ještě dnes a vytvořte si památku, která bude trvat celý život!

Pokud hledáte nápady, jaký obsah zahrnout do knihy prvního ročníku vašeho dítěte, podívejte se na některé z těchto milníků:

-První úsměv

-První slovo

-První kroky

-První zub

-Nálepky s měsíčním milníkem

-Citáty o miminkách

-Fotky vašeho dítěte s rodinou a přáteli

-Ručka nebo noha dítěte

Vytvoření knihy pro první rok dítěte je zábavný způsob, jak zachytit všechny úžasné milníky, které se během té doby stanou.

Nejen, že to bude v budoucnu drahocenný předmět pro vaše dítě, ale bude to také skvělý způsob, jak se ohlédnout za těmito zvláštními okamžiky. Začněte tedy ještě dnes a vytvořte pro svého nejmenšího jedinečnou knihu!