Jak odstranit plíseň z hadičky odsávačky mateřského mléka: 4 snadné kroky

Prvním krokem, jak odstranit plíseň z hadičky odsávačky mateřského mléka, je oddělit součásti zařízení. Odtud budete muset jednotlivé díly čistit jednotlivě.

Trubičky prsní pumpy a růst plísní

Odsávačky mateřského mléka mají dva typy. Jeden je uzavřený nebo zapečetěný; druhý je otevřený nebo nezapečetěný.

Jediný rozdíl je v tom, že utěsněná odsávačka má ochranu proti zpětnému toku, která slouží jako bariéra. Pokud používáte uzavřenou odsávačku mateřského mléka, je méně pravděpodobné, že se setkáte s plísní.

Pokud však používáte ty s otevřeným systémem, můžete se setkat s vlhkostí nebo kondenzací mléka. Kondenzace těchto látek pak povede k růstu plísní.

Růst plísní ve vaší odsávačce je pro vaše dítě nebezpečný, protože mateřské mléko bude kontaminováno. Jak víme, plíseň má několik nepříznivých zdravotních účinků a zvláště zranitelné jsou vůči ní děti.

Hlavní příčinou růstu plísní v hadičkách odsávačky mateřského mléka je vlhkost. Proto by bylo nejlepší odstranit vlhkost z potrubí dříve, než to povede k růstu obávaných plísní.

Tip, jak odstranit kondenzaci z hadičky odsávačky mateřského mléka

Vzhledem k tomu, že kondenzace je hlavní příčinou růstu plísní v hadičkách odsávačky mateřského mléka, musíte vědět, jak ji odstranit, abyste zabránili plísním. Zde je tip, jak odstranit kondenzaci z vašeho potrubí.

Místo toho, abyste ji vkládali do sterilizátoru a riskovali, že se namočí, vyjměte hadičku z odsávačky mateřského mléka. Potom přineste plechovku stlačeného vzduchu, který se obvykle používá pro klávesnice.

Poté ji zasuňte do hadičky a nechte vzduch z plechovky procházet hadičkou. A je to; odstranili jste kondenzaci z hadičky odsávačky mateřského mléka.

Odstranění plísně z hadičky odsávačky mateřského mléka

Krok č. 1. Nejprve vypněte odsávačku mateřského mléka a odpojte ji. Poté díly vyjměte a jednotlivě je vyčistěte.

Oddělte hadičku od nádoby, příruby a prsního štítu. Odpojte hadičku odsávačky mateřského mléka od zařízení.

Ujistěte se, že trubici při odpojování nezkroutíte a nezničíte.

Krok č. 2. Potom použijte čistou a pitnou vodu k opláchnutí hadičky odsávačky mateřského mléka. K odstranění odolných zbytků doporučujeme použít mýdlo na odstranění mateřského mléka.

Po použití mýdla hadičku znovu opláchněte.

Krok č. 3. Po umytí hadičky sterilizujte hadičku pomocí lihu. Tím by se odstranily zbytky.

Vyhodnoťte sílu vaší hadičky a pokud je dostatečně tlustá, nechte ji v horké vodě, aby se zlikvidovala plíseň. Pokud potřebujete důkaz o umírání plísní při určité teplotě, zde je článek o teplotě, při které plíseň umírá.

Krok č. 4. Po vyhubení plísní musíte hadičku před instalací zpět na zařízení vysušit. I malé množství vlhkosti může způsobit, že se na vašem potrubí usadí spory plísní.

Existuje několik způsobů, jak vysušit hadici. Můžete ji pověsit, aby uschla.

Alternativou je instalace hadičky na pumpu bez připojení druhého konce hadičky k prsnímu štítu.

Poté zapněte odsávačku mateřského mléka. Vzduch bude procházet hadicí, která vysuší součást.

Můžete také použít tip, který jsme sdíleli výše a který zahrnuje použití stlačeného vzduchu.

Tipy, jak zabránit plísni v hadičkách odsávačky mateřského mléka

1. Vyberte si odsávačku mateřského mléka s bariérou

Vyberte vybavení, které lépe ochrání vaše dítě před kontaktem s plísní. Chcete-li vědět více o požití plísní, zde je článek popisující, co se stane, když někdo vypije plíseň.

2. Po použití vyčistěte

Po použití odsávačky mateřského mléka byste měli přirozeně vyčistit všechny části, které přicházejí do styku s mateřským mlékem. Komponenty by měly být také důkladně vysušeny.

Části, které by měly být vyčištěny, jsou ventily, láhve, prsní štíty, hadičky a příruby. Umyjte je mýdlem na nádobí a opláchněte horkou vodou.

Můžete je sušit na stojanu s papírovou utěrkou, ale můžete se rozhodnout použít myčku nádobí, pokud má cyklus sušení. Nepoužívejte látkové ručníky, protože mohou obsahovat bakterie.

Píseň v mateřském mléce: co dělat dál?

Nejprve informujte poskytovatele vašeho dítěte, zejména pokud pilo mléko. Předčasně narozené dítě je obzvláště citlivé na plísně, takže je to obtížná situace.

Zvykněte si před krmením dítěte kontrolovat skladované mateřské mléko. Pokud mléko obsahuje cizí materiál jakéhokoli druhu, zlikvidujte jej.

Pak se dostaňte na dno toho, jak vaše mateřské mléko získalo plíseň. Pokud jste si před třemi dny umyli odsávačku, uvědomte si, že veškeré mléko odsáté za poslední tři dny bylo kontaminované.

Poté popřemýšlejte, co mezitím můžete svému potomkovi dát. Zvažte hledání hypoalergenního vzorce nebo dárcovského mléka.

Na tyto obavy se můžete také zeptat svého lékaře. Mohou vás dokonce zavést k některým laktačním poradkyním nebo poskytovatelům lékařských specializací.

Závěr

Vědět, jak odstranit plíseň z hadičky odsávačky mateřského mléka, vám ušetří cesty do nemocnice kvůli náhodnému požití plísně. Se vším, co zahrnuje plíseň, by se mělo zacházet urychleně, aby to nevedlo k drastickým následkům.

Doufáme, že tento článek o plísni odsávačky mateřského mléka byl poučný.