Jak opravit skřípavé kolo na kočárku s deštníkem

Tento článek poskytne podrobné pokyny o tom, jak opravit skřípavé kolo na deštníkovém kočárku a dostat se zpět z parku bez toho otravného zvuku!

Máte pískavé kolečko na deštníkovém kočárku? Neustále slyšet skřípění může být frustrující, zvláště pokud se snažíte sledovat své dítě. Naštěstí je oprava skřípavého kola poměrně jednoduchá.

Kroky k upevnění skřípavého kola na kočárku s deštníkem

Krok 1. Vyjměte kolo z kočárku

Krok 2. Nastříkejte mazivo na nápravu, kde se setkává s kolem

Krok 3. Na vnitřní nášlapy naneste malé množství lithného tuku nebo grafitu, poté kolo vyměňte a utáhněte imbusovým klíčem.

Proč skřípají kolečka kočárku?

Nejčastějším důvodem pískání kola je, že náprava není v dobrém kontaktu s kolem. Někdy, když tlačíte nebo procházíte kočárek, kola se mohou dostat mimo vyrovnání a místo toho, aby se hladce odkutálely, začaly se o sebe třít. To způsobuje tření, které vede k většímu opotřebení obou částí a nakonec je činí tak drsnými, že začínají skřípat.

Jak odemknete kola na kočárku?

Odemknutí kol na kočárku je jednoduchý proces, který vám může ušetřit čas a frustraci.

Nejběžnější typ zámku kola u deštníkového kočárku se nachází v blízkosti přední nápravy, v základně, kde se spojuje s rámem. K odemčení těchto typů zámků použijte malý klíč nebo šroubovák a otočte je proti směru hodinových ručiček, dokud nebudou zcela volné.

Někdy bude na nápravě držet jeden hlavní šroub obě nápravy; pokud k tomu dojde, jednoduše jej uvolněte otáčením ve směru hodinových ručiček a poté odstraňte oba šrouby, než budete pokračovat v práci na odjištění každé nápravy, jak je popsáno výše.

Jakmile odemknete, měli byste mít přístup ke všem čtyřem kolům, která se nyní mohou volně točit bez jakéhokoli rušení jejich zámků.

Co znamená „Vřískot“?

Pískající kolo je víc než jen hluk; je to známka toho, že něco nefunguje správně ve vašem kočárku. Naštěstí mnoho z nejběžnějších příčin lze snadno opravit sami bez další pomoci ostatních. Některé lze provést tak rychle a snadno jako utažení šroubu nebo vyskočení jedné části pro přístup k jiné.

Když čtete tento článek, podívejte se na všechny různé typy zvuků, které by mohly naznačovat problém s vaším kočárkem s deštníkem, takže pokud se něco ozve, budete vědět, co je třeba opravit!

Je ještě něco, co bych měl po opravě kol udělat?

Ano! Jakmile opravíte skřípavé kolo, utáhněte všechny ostatní uvolněné matice nebo šrouby. To může v budoucnu zabránit mnoha problémům.

Proč se chvěje přední kolo mého běžeckého kočárku?

To je příznak opotřebovaných ložisek. Pokud se přední kolo při tlačení otřese, může být nutné vyměnit ložisko.

To lze provést odstraněním dvou šroubů, které drží jednu stranu osy na místě, a následným vysunutím krytky náboje pomocí plochého šroubováku, abyste měli přístup k oběma stranám každého ložiska pro odstranění. Budete muset také stisknout tento nový díl a vše dotáhnout, než budete všechny díly opět dávat dohromady!

Klíčem je zde vždy prevence – nezapomeňte zkontrolovat těsné šrouby nebo matice, pokud je to možné, alespoň jednou za šest měsíců; většina pískavých koleček kočárku je způsobena uvolněnými kousky (tak prostě fungují).

Jak namažete kolečko kočárku?

Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je silikonový sprej.

Jaké klipy se mohou objevit?

Příchytka nápravy – Tato spona drží na každém kole jednu stranu nápravy. Pokud nemůžete svůj kočárek po namazání znovu hladce pojíždět, je možné, že v této části není něco v pořádku (a bude nutné ji vyměnit).

Chcete -li to opravit: Odstraňte šrouby z obou stran každého ložiska a odšroubujte kryt náboje, abyste měli přístup k dílům, které je možné vyjmout/vyměnit. Vyměňte ložiska tak, že je pevně přitlačíte na nový kus, než vše znovu smontujete. Také budete chtít předem utáhnout všechny šrouby, aby se to neopakovalo.

Pojistná matice kola – Toto je uzávěr na konci každé nápravy, který jí brání v otáčení a může se časem nebo používáním uvolnit. Pokud si všimnete, že se vám kola po namazání již neotáčejí hladce, může to být důvod (a bude nutné je vyměnit).

Jak opravit: Zatlačte kryt hlavy zpět, abyste měli přístup ke všem šroubům zajišťujícím vnější ložisko dohromady; odšroubujte šrouby, dokud se nedostanou ven štěrbinami na obou stranách středového ložiska, odstraňte stará ložiska tak, že je pevně přitlačíte na nové kusy, než vše znovu smontujete. Všechny díly předem utáhněte pomocí kleští

Paprsky – Mohou se uvolnit, pokud při tlačení kočárku tlačí na jednu stranu více než druhá. Ty lze zacvaknout zpět prsty

Vnější ložiska – Vždy by měla přijít jako sada a bude nutné je vyměnit, pokud je některá strana opotřebovaná nebo zlomená

Boční kryty náprav kol – udrží vnější ložiska na svém místě; vzlétněte, abyste se mohli dostat k nápravě, pak je znovu nasaďte, než vše znovu složíte