Jak naučit dítě znakové řeči

Jak učit dětskou knihu znakového jazyka? Existuje mnoho různých způsobů, jak učit dětskou knihu znakového jazyka.

Můžete si koupit knihu znakového jazyka nebo si ji najít online. Nebo si můžete vytvořit vlastní knihu znakového jazyka.

K vytvoření vlastní knihy znakového jazyka budete potřebovat papír, pero nebo tužku a pravítko. Nejprve nakreslete čáru uprostřed papíru.

Na levou stranu řádku napište slovo „znamení“. Na pravou stranu řádku napište všechna slova, která chcete, aby se vaše dítě naučilo podepisovat.

Dále nakreslete obrázek každého znaku vedle příslušného slova. Nezapomeňte zahrnout obrázky, které ukazují, jak vyrobit každé znamení. Nakonec si sami nacvičte vytváření každého znaku a ukažte svému dítěti, jak znaky vytvořit.

Zde je několik slov, která můžete použít ve své knize znakového jazyka:

Znamení:

Mléko, jíst, pít, víc, prosím, děkuji, promiň, spát

Mléko:

Nakreslete obrázek krávy na levou stranu čáry. Napište slovo „mléko“ na pravou stranu řádku vedle krávy. Vedle slova „mléko“ nakreslete obrázek dítěte, které pije z láhve.

Jíst:

Nakreslete obrázek někoho, kdo jí jídlo na levou stranu čáry. Napište slovo „jíst“ na pravou stranu řádku vedle osoby, která jí. Vedle slova „jíst“ nakreslete obrázek dítěte, které jí.

Napít se:

Nakreslete obrázek někoho, kdo pije ze sklenice na levou stranu linky. Napište slovo „drink“ na pravou stranu řádku vedle pijící osoby. Vedle slova „pít“ nakreslete obrázek dítěte, které pije z hrnečku.

Více:

Nakreslete šipku směřující doprava na levou stranu čáry. Napište „více“ na pravou stranu řádku vedle šipky. Vedle „více“ nakreslete obrázek dítěte, které drží dva prsty.

Prosím:

Nakreslete smajlíka na levou stranu čáry. Napište slovo „prosím“ na pravou stranu řádku vedle smajlíka. Vedle slova „prosím“ nakreslete obrázek dítěte, které natahuje ruku.

Děkuji:

Nakreslete srdce na levou stranu čáry. Napište slovo „děkuji“ na pravou stranu řádku vedle srdce. Vedle slova „děkuji“ nakreslete obrázek dítěte, které ukazuje palec nahoru.

Promiňte:

Nakreslete X na levé straně čáry. Napište „promiň“ na pravou stranu řádku vedle X. Vedle „promiň“ nakreslete obrázek dítěte se sklopenou hlavičkou.

Spát:

Nakreslete obrázek spícího miminka na levou stranu čáry. Napište slovo „spát“ na pravou stranu řádku vedle obrázku spícího miminka. Vedle „spánku“ nakreslete obrázek hodin s ručičkami ve 12:00.

Jak vidíte, existuje mnoho různých způsobů, jak učit dětskou knihu znakového jazyka. Můžete si koupit knihu znakového jazyka nebo si ji najít online. Nebo si můžete vytvořit vlastní knihu znakového jazyka.

Ať už si vyberete jakýkoli způsob, nezapomeňte si nacvičit vytváření každého znaku sami a ukažte svému dítěti, jak znaky vytvořit.

Jak žádáte o knížky místo karet na miminku?

Existuje několik různých způsobů, jak požádat o knihy místo karet na miminko. Jedním ze způsobů je učinit to součástí pozvánky. Můžete říct něco jako: „Byli bychom rádi, kdybyste místo karty přinesli novou dětskou knihu.“ Dalším způsobem je podepsat na večírku.

Můžete si vytvořit svůj vlastní znak nebo si jej najít online. Nakonec to můžete také zmínit v děkovačkách po sprše.

Bez ohledu na to, jak dáte svým hostům vědět, dejte jim vědět, co byste preferovali! A nebojte se – i když si lidé přinesou karty, stále je lze použít jako součást dekorací nebo je darovat jako ceny.

Některé další nápady na dárky pro miminko zahrnují:

-Plenky a ubrousky

-Oblečky a botičky

-Přijímací deka nebo dvě

-Dětská vanička

-Boppy polštář pro kojící maminky

-Autosedačka nebo kočárek.

Co píšete na přání pro miminko pro kolegyni?

Miminko je skvělá příležitost, jak poblahopřát nastávajícím rodičům a popřát jim vše nejlepší do budoucna. Můžete napsat něco obecného jako: „Blahopřejeme k vašemu novému příchodu!“ nebo upřesněte podle toho, jak dobře znáte budoucí rodiče. Zde je několik nápadů:

„Vítejte v rodičovství! Nemůžeme se dočkat, až uvidíme malé (jméno dítěte) růst.“

„Přeji vám všechno štěstí na světě, když začínáte tuto novou kapitolu svého života.“

„Ať je pro vás rodičovství snadné a vaše dítě je vždy zdravé a šťastné.“

„Jsme tak nadšení, že se brzy setkáme s vaším malým! Ještě jednou gratulujeme!“

Pokud chcete být trochu kreativnější, můžete také napsat báseň nebo píseň pro budoucí rodiče. Ať už se rozhodnete napsat cokoli, ujistěte se, že je to upřímné a od srdce. Koneckonců, miminko je zvláštní příležitost!

Až přijde čas odhlásit se z karty, zde je několik nápadů:

„Spousta lásky,“

„S láskou,“

„Přeji ti vše nejlepší,“

nebo prostě „S pozdravem.“

Pokud hledáte něco konkrétnějšího, co byste mohli napsat na přání pro miminko pro kolegyni, podívejte se na tyto příklady:

„Vítejte v rodičovství! Nemůžeme se dočkat, až uvidíme malé (jméno dítěte) růst.“

„Přeji vám všechno štěstí na světě, když začínáte tuto novou kapitolu svého života.“

„Ať je pro vás rodičovství snadné a vaše dítě je vždy zdravé a šťastné.“

„Jsme tak nadšení, že se brzy setkáme s vaším malým! Ještě jednou gratulujeme!“

„Spousta lásky,“

„S láskou,“

nebo „S pozdravem.“