Jak držet dětskou autosedačku

Tento blogový příspěvek vás naučí, jak držet dětskou autosedačku, jak ji nainstalovat do auta, jak ji správně používat pro kojence a batolata.

Tento článek bude také probírat, jak nastavit popruhy na autosedačce, aby nebyly příliš těsné nebo příliš volné. Je důležité, abyste se o své dítě postarali tím, že mu poskytnete bezpečné prostředí při cestování v autosedačce.

Návod k držení dětské autosedačky

Krok 1. Dětská autosedačka je mnohem víc než jen běžný nosič. Nemůžete držet nebo nosit dítě v tomto druhu sedadla, jako byste to udělali s jakýmkoli jiným typem dětské stoličky.

Krok 2. Chcete-li dětskou autosedačku držet, nejprve ji otočte dopředu.

Krok 3. Protáhněte paži rukojetí, uchopte boční bit a vytáhněte ji nahoru.

Jak držíte novorozence v autě?

Nejprve se musíte ujistit, že v autě není nic, co by mohlo vašemu dítěti ublížit. Poté zkontrolujte, zda přezka bezpečnostního pásu funguje správně, a ujistěte se, že nepředstavuje riziko uškrcení nebo zranění vašeho dítěte.

Nejbezpečnější místo pro děti do 13 let je na zadním sedadle za dospělým cestujícím, který může pomoci předejít zraněním rychlým nasazením vlastního bezpečnostního pásu.

Pokud je to možné, posuňte opěradlo sedadla této osoby co nejvíce dozadu, aby byla blíže vašemu dítěti. A konečně, vždy používejte autosedačku obrácenou proti směru jízdy s bezpečnostními popruhy alespoň do dvou let věku nebo do doby, kdy přeroste jeho aktuální velikostní limit (podle toho, co nastane dříve). To zajišťuje, že zůstane zdrženlivý.

Jak převážíte dětskou autosedačku, aniž by vás bolela?

Jedním ze způsobů, jak přenášet autosedačku bez bolesti, je použití dětské autosedačky. To lze připevnit na hrudník a použít popruh přes rameno nebo popruh přes tělo.

Pokud použijete tuto metodu, ujistěte se, že máte kolem obou nohou i přes horní část trupu bezpečnostní popruhy, aby zátěž nebyla příliš velká jen na jednu stranu.

Je však důležité poznamenat, že miminka by při jízdě v autosedačce měla být vždy otočena dopředu, bez ohledu na to, o jaký typ se jedná.

Použití této metody z vás také udělá trochu lidského batohu, který nemusí být ideální, pokud se snažíte projít těsnými prostory, jako jsou dveře a úzké chodby.

Má být rukojeť autosedačky nahoře nebo dole?

Při vyzvedávání autosedačky je obvykle madlo dole. Z bezpečnostních důvodů by měl být zajištěn na místě, aby se mezi ním a zdí nebo podobným předmětem nikdo nezachytil.

Pokud vaše dítě potřebuje sedět v klidu po delší dobu nebo pokud s ním létáte, nastavte rukojeť na nejvyšší bod, abyste měli více prostoru pro pohyb nohou.

To může také umožnit dospělým, kteří jsou vyšší, lépe se vejít do sedadel pro trenéry, když mají děti vedle sebe na klíně, aniž by se museli nešikovně mačkat přes zvednutá madla.

Je lepší vozit dítě, nebo je nechat trávit čas v dětských sedačkách?

Dětské sedačky hodně pomáhají vývoji dítěte. Pro kojence je z mnoha důvodů důležité, aby trávilo čas v dětských sedačkách nebo se svými rodiči.

To zahrnuje skutečnost, že pokud rodiče často nosí kojence, může to vést k dysplazii kyčle, což znamená, že s vyšším věkem nastanou problémy, jako je neschopnost správně chodit a další problémy, jako jsou bolesti zad a zarostlé vazy kloubů. později po lince.

Potřebují také čas ve vzpřímené poloze, aby netrpěli plagiocefalií (syndrom ploché hlavy), ke které dochází, když miminka tráví příliš mnoho času ležením bez jakékoli stimulace a způsobují deformaci struktury lebeční kosti. Vždy je lepší nosit miminko nastojato v nosítku nebo šátku.

Mají konvertibilní autosedačky madla?

Konvertibilní autosedačky jsou pro děti, které přerostly ze svých dětských autosedaček. Tyto typy dětských zádržných systémů se dodávají ze dvou částí, nosiče a základny, která se instaluje na zadní sedadlo vašeho vozidla.

Jakmile vaše dítě dosáhne přibližně 40 liber, budete je muset přepnout na používání tohoto typu sedačky místo dětské sedačky, protože jinak by na ni do té doby bylo příliš velké.

Jeho snadná instalace usnadňuje rodičům věci, když bere děti dovnitř nebo ven, ale při pokusu o instalaci těchto produktů na první pohled může dojít k určitému zmatku, protože ne všechny konvertibilní autosedačky mají madla jako ty, které se nacházejí na těch tradičních.

Jak dlouho vydrží autosedačky Cybex?

Autosedačky Cybex mají pověst bezpečných a pohodlných, takže je přirozené se ptát, jak dlouho vydrží. Odpověď je složitá, protože každé dítě má jedinečné potřeby.

Společnost Cybex však doporučuje vyměnit jejich sedadla po šesti letech používání nebo pokud jsou některé části rozbité nebo roztřepené.

Tento časový rámec se může lišit v závislosti na konkrétním modelu sedadla, který si zakoupíte, protože některé modely vydrží déle než jiné.

Jak vložíte dítě do Cybex Cloud Z?

Své miminko vložíte do nosítka tak, že je zvednete a prostrčíte mu nožičky otvory pro nohy. Poté upravíte pas tak, aby seděl kolem vašeho těla, a poté upravte popruhy na každém rameni tak, aby těsně přiléhaly k vašim ramenům.