Jak propláchnout ohřívač vody octem? 3 snadné kroky!

Potřebujete se naučit splachovat ohřívač vody octem a chcete jej vystavit ještě dnes? No, jste na správném místě. Pokračujte ve čtení níže a objevte ty nejneuvěřitelnější, ale přímočaré kroky při proplachování ohřívače vody.

Pokud si nejste jisti umytím všech usazenin, o kterých si myslíte, že se nám hromadí v základně vašeho ohřívače vody, pomocí těchto jednoduchých kroků to zvládnete sami. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o usazeninách a proplachování octem.

Dokonce i ohřívač vody má vodní filtry a běžně se v něm mohou časem usazovat usazeniny. Kvůli usazeninám se výkon vašeho ohřívače vody buď zpomalí, nebo neprodukuje teplejší vodu v určeném čase. Pojďme tedy vyplavit usazeniny, které vám a vaší rodině brání v užívání si teplé vody, kterou doma potřebujete.

Proč používat ocet v ohřívači vody?

Mnozí se ptali, proč je vyplachování usazenin octem lepší než cokoli jiného. Proč ale lidé nepoužívají čisticí roztoky nebo jiné prvky? Obvykle ohřívače vody produkují teplou vodu pro použití v kuchyni k přípravě jídel a samozřejmě v koupelně, která může být ovlivněna chemikáliemi. Ocet je pro vás tou nejlepší volbou. Ocet můžete také snadno zakoupit v obchodech – nejlépe v galonech. Budete potřebovat alespoň 4 galony neředěného octa.

Postup propláchnutí ohřívače vody octem

Čištění nebo proplachování ohřívače vody je potřeba provádět alespoň dvakrát ročně, ale někteří to raději dělají jednou za rok nebo několikrát. Uvědomte si, že usazeniny se časem hromadí, a pokud budete ohřívač vody čistit nebo proplachovat pravidelně, zaznamenáte méně usazenin ve spláchnuté vodě nebo octu. Ale bez ohledu na to, kolik usazenin spláchnete, důležité je, abyste je odstranili z ohřívače vody a poté můžete změnit plán čištění.

Pokud jste tedy připraveni začít, připravte si věci, které budete k proplachování potřebovat, jako jsou dvě zahradní hadice, ponorné čerpadlo, 4 galony neředěného octa, 5 galonové vědro a plochý šroub nebo Filipův šroub. . Pokud jste je již připravili, začněme se učit, jak propláchnout ohřívač vody octem!

Krok č. 1. Vypněte napájení

Pokud je váš ohřívač vody napájen elektřinou nebo plynem, musíte jej nejprve vypnout. Zajistí vaši bezpečnost při provádění procesu a zajistí, že do ohřívače vody neproudí žádná elektřina ani plyn. Pokud jde o plynový pohon, můžete uzavřít plynový ventil. Plynový ventil můžete snadno naznačit. Stačí sledovat plynové potrubí, které prochází ohřívačem vody. Ventil je obvykle mezi lineárním a membránovým ventilem. Na druhou stranu jej vypněte, pokud je váš ohřívač vody napájen elektrickým proudem a podporuje samostatný jistič. Pokud však nemáte nainstalovaný samostatný jistič, můžete vypnout celý přívod elektřiny. Pomocí voltmetru se můžete ujistit, že v drátech není přebytečná elektřina.

Krok č. 2. Zavřete vodní ventily

Nyní, když jste vypnuli přívod proudu pro ohřívače vody, musíte uzavřít výstup teplé vody a přívod studené vody. Po dokončení těchto dvou zabrání vniknutí vody dovnitř a ven z ohřívače vody. Nebojte se, vypustíme je, ale abychom měli jistotu, že do vás nestříká, musíme samozřejmě použít zahradní hadice. Poté, co zavřete ventily studené a teplé vody, najděte přetlakové ventily na potrubí horké vody, abyste uvolnili tlak uvízlý uvnitř, a poté vypusťte vodu otočením kohoutku poblíž ohřívače vody.

Po vypuštění přebytečné vody připojte hadici k vypouštěcímu ventilu horké vody a zajistěte hadice, aby zapadly do vypouštěcího ventilu. Vložte druhý konec do kbelíku. Nezapomeňte být opatrní při vypouštění zbývající horké vody. Je čas, abyste si vzali ocet. Chcete-li najít anodovou tyč ve svém ohřívači vody, můžete si přečíst příručku, která vám pomůže anodovou tyč označit, ale obvykle je anodová tyč v horní části ohřívače vody. Po jeho umístění jej opatrně vyjměte a pomocí nálevky přiveďte ocet do ohřívače vody.

Můžete použít alespoň 3 až 4 galony neředěného octa. Většina ohřívačů vody je vyrobena z nerezové oceli a reaguje s dalšími prvky používanými jako čisticí prostředky. Nechte ocet působit alespoň 6 hodin uvnitř a o několik hodin déle, chcete-li.

Krok č. 3. Propláchněte ohřívač vody

Poté, co jste ocet několik hodin nechali, můžete jej nyní spláchnout. Zapojte zahradní hadici do vypouštěcího ventilu a otevřete jej. Můžete použít kbelík, do kterého ocet pojmete a vyhoďte ho. Pokud si všimnete, že se vypouštění vody zpomaluje, promasírujte hadice, protože je pak mohou ucpat usazeniny, vyhoďte ocet. Otevřete přívod studené vody, napusťte vodu do ohřívače vody a poté ji vypusťte.

Opakujte proces, dokud v ohřívači nezůstane žádný ocet, a odstraňte hadice. Poté, co si všimnete, že ve spláchnuté vodě není cítit žádný ocet, naplňte nádržku a zapněte zdroj energie ohřívače vody. Nastavte požadovanou teplotu vody. Může být také dobrý nápad přečíst si, jak často mám proplachovat ohřívač vody.

It’s A Wrap!

Nyní, když jste se naučili, jak propláchnout ohřívač vody octem, můžete vyčistit usazeniny uvízlé ve vašem ohřívači. Proplachování nebo čištění ohřívače vody vám pomůže udržet jeho výkon a prodlouží životnost. Ohřívač vody je základním zařízením ve vaší domácnosti a rádi byste jej poškodili dříve, než je jeho průměrná životnost. Můžete si také přečíst o tom, jak nainstalovat hybridní ohřívač vody a jak čistit termočlánky na ohřívači vody.