Jak dát dětskou koupel

Jak dát dětskou koupel? Koupání je pro miminka nejen hygienické, ale také zábavné. Pomáhá jim relaxovat a v noci lépe spát.

Následuje několik tipů, které vám pomohou postarat se o vaše dítě během koupání. Stejně jako dospělí potřebují i ​​děti při koupání nebo sprchování dohled dospělé osoby, aby ve vaně neupadly nebo se nepopálily o kohoutky s horkou vodou.

Ujistěte se, že v blízkosti místa, kde bude vaše dítě při koupeli stát, nejsou žádné ostré předměty; to zahrnuje vše s hranami, jako jsou misky na mýdlo, zubní kartáčky a holicí strojky.

Pokud je to možné, zkuste použít plyšové hračky místo tvrdých, abyste předešli případným nehodám! Můžete si dokonce vyrobit malou vanu doma pomocí dětského bazénu nebo dětského umyvadla.

– Naplňte vanu dostatečným množstvím teplé vody, aby pokrývala hrudník vašeho dítěte. Před vložením dítěte otestujte teplotu vody umístěním lokte nebo zápěstí pod kohoutek – mělo by vám to být příjemné jako ve vlažné sprše.

– Přidejte mýdlo do vody a krouživým pohybem jím vytvořte pěnu

– Jemně ponořte své dítě do vany a ujistěte se, že jeho hlavička je vždy nad vodou

– Použijte žínku nebo houbu k čištění těla vašeho dítěte shora dolů; aby se jim nedostalo mýdla do očí

– Po koupání je opláchněte studenou (ne studenou) vodou; to pomůže uzavřít jejich póry a zabránit jim v nachlazení

– Zabalte své dítě do měkké osušky a zcela je osušte

– Pokud si to přejete, naneste jim pleťovou vodu

– Pokud koupete své dítě venku, ujistěte se, že je oblast čistá a bez štěnic, nečistot nebo čehokoli, co by je mohlo potenciálně poškodit. Buďte si také vědomi všech potenciálních nebezpečí, jako jsou domácí zvířata, horké povrchy nebo vodní plochy.

Důležité je také hlídat, co dítě při koupání vkládá do úst – na těle mu mohou zůstat zbytky mýdla, které by mohlo náhodně spolknout.

Před koupáním je nezapomeňte důkladně opláchnout! A nakonec se bavte! Koupání může být pro rodiče i miminka skvělým způsobem, jak si vytvořit pouto, takže se snažte nebrat to příliš vážně.

Jak dlouho mohou děti vydržet bez koupele?

Děti nepotřebují koupel každý den. Mohou vydržet tři nebo čtyři dny bez jednoho a být v pohodě. Samozřejmě byste měli své dítě koupat, pokud je špinavé, ale není nutné to dělat každý den.

Některá miminka se s přibývajícím věkem dokonce méně ráda koupou. Jen dbejte na to, abyste své dítě udržovali v čistotě tím, že ho v případě potřeby otřete mokrým hadříkem. Příliš časté koupání může dětskou jemnou pokožku vysušit.

Možná nepotřebují koupel každý den, ale to neznamená, že byste jim ji občas neměli dopřát! Nezapomeňte umýt všechna zákoutí na jejich těle a použít jemné mýdlo vyrobené pro miminka. Ujistěte se, že jste opláchli všechno mýdlo a osušte je ručníkem. Je také důležité dávat pozor na své dítě během koupání pro případ, že by uklouzlo pod vodou.

Miminka jsou obecně dost odolná a vydrží pár dní bez koupele, ale i tak je důležité je pravidelně čistit.

Když je miminko špinavé, otřete ho vlhkým hadříkem a čas od času ho vykoupejte jemným mýdlem určeným pro miminka. Dávejte pozor, aby vaše dítě neklouzlo pod vodou během koupání!

Pokud si nejste jisti, zda vaše dítě potřebuje koupel, nebo ne, stačí zkontrolovat jeho plenku. Pokud je špinavé, pak je pravděpodobně čas na koupel. V opačném případě můžete pravděpodobně počkat do zítřka nebo dokonce později v tomto týdnu.

Dětské ubrousky jsou skvělé pro čištění na cestách, ale nenahrazují koupání vašeho dítěte. Pokud si všimnete jakýchkoli známek podráždění, jako je zarudnutí nebo vyrážka, pak je čas poskytnout jim trochu úlevy koupelí s jemným mýdlem vyrobeným speciálně pro děti. Jako vždy se ujistěte, že je voda teplá a dávejte pozor pro případ, že by uklouzl pod vodou!

Mohu se koupat se svým 3měsíčním dítětem?

Ano, můžete se s malým koupat. Baby-and-mama koupele jsou velmi prospěšné pro vás oba. Existují však některá bezpečnostní opatření, která musíte při koupání dítěte ve vaně dodržovat:

Nikdy ho nenechávejte bez dozoru ve vaně ani na minutu – protože k nehodě stačí asi 20 sekund.

Vždy na něj mějte oči, když je ve vodě, a buďte vždy na dosah ruky. Pomohlo by, kdyby byl někdo jiný poblíž, když koupete své děťátko, aby se mohl ujistit, že se nic špatného nestane, když se na okamžik odvrátíte od vany, jako když zvednete zvonek nebo něco dostanete.

Nikdy nenechávejte své dítě samotné ve vaně, i když jste na její dno položili protiskluzovou podložku. Může náhodně uklouznout a spadnout pod vodu, když není sledován, zvláště pokud se již naučil sedět bez opory.

K napouštění vany používejte pouze teplou vodu (ne horkou) – protože miminka mají tenčí pokožku než dospělí, mohou se snadno popálit horkou vodou, aniž byste věděli, že je něco špatně, dokud není příliš pozdě.

Abyste se ujistili, že teplota vody je pro něj správná, vyzkoušejte to nejprve pomocí lokte nebo zápěstí, než dáte své dítě do vany.