Jak ozdobit strom na svatbu: 3 elegantní způsoby

Existují tři elegantní způsoby, jak ozdobit stromeček na svatbu. Tento článek bude diskutovat o použití světel, girland a dalších předmětů, aby místo svatby vypadalo pro tuto zvláštní příležitost velkolepější.

Když už o tom mluvíme, mohlo by vás zajímat také naučit se vyrábět svatební potahy na židle. Mohou váš web okořenit, než aby je nechali holé.

Jak ozdobíte stromeček na svatbu?

Možnost 1. Použít světla

Jedním z nejlepších způsobů, jak ozdobit strom na svatbu, je osvětlení. Pokud se vaše akce koná večer, jejich přidaná záře může zlepšit náladu a celkovou atmosféru svatby.

Jedním z nejdostupnějších typů světel na stromy jsou řetězová světla. Můžete je nechat viset na větvích nebo je omotat na větve a kmen stromu.

Přicházejí také v různých barvách a jsou relativně levné, i když potřebujete hodně. Další možností osvětlení svatebních stromů jsou lucerny, které mohou viset na větvích, zvláště když má strom nízko položené větve.

Zvažte koule, lucerny vzrušujících tvarů nebo dokonce nádoby se svíčkami uvnitř pro váš svatební strom. Je však třeba klást důraz na bezpečné zdobení svíčkami a žárovkami.

Nechcete, aby byly stromečky snadno dostupné, aby o ně hosté mohli náhodně narazit. Pokud používáte elektrická světla, zeptejte se na místě, jak je zapojit, abyste se bezpečně vyhnuli riziku požáru.

Možnost 2. Girlandy

U venkovních svateb ráno nebo odpoledne nebude zdobení stromů světly tak působivé, zejména na obrázcích. Místo toho se rozhodněte pro girlandy, které můžete pověsit, zavěsit nebo omotat kolem stromu.

Některé příklady zahrnují zeleň, vinnou révu a květinové aranžmá v koších ovlivněné stávající výzdobou v místě konání. Můžete také použít látkové závěsy vyrobené z lehkých a splývavých materiálů.

Jedinečným řešením je vytvořit řetězec znaků s krásnými slovy nebo dokonce fotografiemi nevěsty a ženicha. Girlandy mohou mít dokonce symboly, které jsou pro pár důležité.

Na větve můžete také přivázat několik proužků a nechat je svisle viset. Nezapomeňte, že svatební strom nesmíte přezdobit, protože nechcete, aby vypadal nevkusně nebo neuspořádaně.

Možnost 3. Rozměrné dekory

Některé stromky jsou již dokonalé, takže přidávat světýlka nebo girlandy je zbytečné. Možná však budete chtít vylepšit vzhled plochy stromu, aby na svatbě nevypadal z místa.

Například v recepci může být spodní část stromu dalším salonkem pro hosta. Pod větve můžete přidat elegantní sedátka, boky pak ozdobit svítidly nebo rozměrnými květinovými aranžmá se zelení.

Pod tento strom můžete také umístit stůl na svatební výslužky, aby je hosté snadno našli. Pokud je však strom na vašem svatebním obřadu, může být vhodnější mít rostlinné uspořádání po jeho stranách, aby nevypadal rušivě.

Pár se může rozhodnout opustit klasický svatební oblouk, ale místo toho se vzít před nádherným stromem. V závislosti na místě konání můžete také najít místo se dvěma stromy rovnoběžnými vedle sebe, takže střed může být vaší kulisou.

Budete používat svatební oblouk? Zde je návod, jak ozdobit svatební oblouk látkou, abyste jej více pozdvihli.

Jaké stromy se používají na svatbách?

Stromy pro svatební výzdobu

Vnitřní svatební hostiny mohou mít stromky v květináčích zarovnávající uličku nebo mohou být rozmístěny po místě konání. Stromy v květináčích lze snadno zařídit a některé dokonce nabízejí pronájem.

Pokud budete mít svatební hostinu nebo obřad venku, zvažte aktuální roční období, abyste co nejlépe využili krásu stromu. Například magnólie vypadají skvěle v létě, zatímco barevné sladké žvýkačky využijí podzim.

Jarní svatby by měly mít rozkvetlé stromy jako jabloně nebo třešně pro barevné pozadí. Na druhou stranu zimní měsíce dělají dokonalé éterické svatby s bílými stromy jako bříza.

Stromy pro výsadbu svatebních stromů

Některé páry zasadí v den svatby strom, aby symbolizoval jejich svazek, který roste spolu s jejich manželstvím. Nejlepší stromy, které je třeba vzít v úvahu pro tuto tradici, by měly nést ovoce, protože představují zdravé manželství.

Vyberte si jabloně, fíkovníky nebo hrušně pro obřad sázení stromů. Můžete si také vybrat robustní stromy, které budou reprezentovat sílu vašeho manželství v podobě dubu, vrby nebo bambusu.

Stromy jako svatební dary

Stromy jsou skvělými svatebními dary, které můžete dát páru. Představují zdravé manželství a konkrétní stromy mají dokonce význam, který můžete vzít v úvahu, když ho dáváte páru.

Například darování bambusu představuje flexibilitu a sílu, zatímco břízy představují nové začátky. Strom z granátového jablka by byl skvělým dárkem pro novomanžele, protože symbolizuje plodnost, zatímco hrušně znamenají nejen hojnost, ale také plodí po mnoho let.

Závěr

A to je vše! Právě jsme mluvili o tom, jak ozdobit strom na svatbu, a můžete zvážit světla, girlandy nebo dokonce velké dekory.

Zabalte nebo zavěste dekory do větví nebo použijte stín pod stromeček. Klíčem je nikdy nepřehánět a zajistit, aby byly vaše dekorace v bezpečí, zejména ty, které představují nebezpečí požáru.